Pirmieji mažylio žingsneliai: VIDEO patarimai

01. Dec 2019, 19:40 Egle_Mamyciuklubas.lt Egle_Mamyciuklubas.lt

Kuris vaikas pradės vaikščioti greičiau – tas, kuris ropoja, ar tas, kuris to niekada taip ir nedarė? Nuo ko priklauso sėkmingas savarankiško žingsniavimo startas?

Pasak kineziterapeutės Jurgitos Skiotytės, šeštą mėnesį mažylis jau turi tvirtai sėdėti, aštuntą - šliaužioti, devintą-dešimtą - ropoti ir pagaliau - stovėti bei vaikščioti.

Jeigu vaikas to nenori, skatinti jo nereikėtų, nes galite išprovokuoti priešingą jo reakciją, jis tuomet nieko nenorės daryti, pasiliks pasyvus. Jeigu žaidžiate su vaiku ir viską darote žaidimo forma - tai naudinga ir tikslinga, bet jokiu būdu ne prievarta.

Štai keletas paprastų patarimų pradedančiųjų vaikščioti mažylių tėveliams:

  • Vienas iš jų – kūdikiai mokosi vaikščioti patys. Tereikia jiems netrukdyti. Jei vaikas nori – net dėžes į pagalbą pasitelkia ir vaikštinėja. Bet be griuvimų, vargu, ar koks vaikas išmoko vaikščioti. 
  • Jeigu mažylis kviečiasi į pagalbą ir jūs jį vedžiojate – netempkite vaikui rankų į viršų. "Nes kai keliate vaiko rankas į viršų, išsitempia pečių juostos raumenys ir tai nėra gerai. Vaiko rankutes galite laikyti krūtinės aukštyje", - patarė kineziterapeutė. 
  • Jei vedžiojate vaiką už abiejų rankyčių, išlaikoma daug stabilesnė padėtis, geresnė pusiausvyra ir judesių koordinacija. Taip naudingiau. Reikėtų vengti vedžioti mažylį už vienos rankytės, nes tokioje padėtyje jis sukasi į vieną pusę. 
  • Judėjimas reikalauja daugybės pastangų, tad turi teikti malonumą vaikui, todėl pasirūpinkite, kad vaikui būtų patogūs drabužiai, nespaustų, nevaržytų vaiko judesių.

Anot kineziterapeutės J.Skiotytės, jei vaikutis nepradeda savarankiškai vaikštioti iki maždaug 1,6 metukų, reikėtų kreiptis į specialistus. 

Kokia turi būti vaiko laikysena, pradėjus vaikščioti? 

Pasak kineziterapeutės Viktorijos Paltanavičiūtės, mažyliai dažniausiai pradeda vaikščioti išskėstomis kojytėmis, tai visiškai normalu. Tačiau vos tik pradėjus jam pačiam stovėti, svarbu atkreipti dėmesį į pėdučių padėtį. Turėtų remtis pilna pėda į pagrindą, nestatyti kojytės ant pirštų, nesukti pėdų į vidų. 

Pirmųjų savarankiškų žingsnių metu svarbu stebėti, kaip mažylis laiko koordinaciją, ar nevaikšto tarsi "šlepsėdamas".

Taip pat reikėtų atkreipti dėmesį į mažylio batukus, ar nusidėvi vienodai, t.y. ar nenunešioja vienos pusės daugiau už kitą, ar batukai "neiškrypsta". 

Taip pat sunerimti reikėtų, jeigu pastebite, kad mažylis pabėgiojęs greitai pavargsta arba dažniau krenta. Jeigu skundžiasi nugaros arba kojų skausmais. 

Tačiau nepamirškime, kad kiekvienas mes esame skirtingi ir mažylio eisena jokiu būdu neturi būti lygiai tokia pati, kaip Jūsų ar kaimynų mažylio.

Tegul pirmieji žingsniai bus lengvi ir užtikrinti, o sauskelnės-kelnaitės HUGGIES PANTS, skirtos berniukams ir mergaitėms, taip pat taps pagalbininkės tokiu svarbiu  – mokymosi vaikščioti – laikotarpiu.