Vasarą - basomis per įvairius paviršius!

Vasarą - basomis per įvairius paviršius!

25. Jul 2019, 07:30 Egle_Mamyciuklubas.lt Egle_Mamyciuklubas.lt

Bėgioti basomis po šiltą smėliuką, šlapią žolytę ar smulkius akmenukus iš tiesų yra naudinga vaikui.

  • Vaikų kojų pėdutėse yra daug aktyvių taškų, susijusių su vaiko centrine nervų sistema bei kuriuos stimuliuojant aktyvėja jo psichomotorinis vystymasis.
  • Todėl vaikščiojant basomis per nelygius paviršius: smėliuką, žolę, akmenukus ir panašiai, ne tik masažuojamos vaikų pėdutės, bet ir stimuliuojami minėtieji taškai, o tai reiškia, turi teigiamos įtakos vaikų vystymuisi, netgi jo mąstymui.
  • Žinoma, tai neabejotina naudinga vaikų fizinei sveikatai: vaikščiojant basomis po nelygius paviršius gerėja vaiko koordinacija ir pusiausvyra, stiprėja raumenukai.  
  • Jeigu yra bent menkiausia proga, leiskite savo mažyliui pasivaikščioti basomis. Kad jam būtų smagiau, nusiaukite batus ir jūs.

 Gali būti, kad vaikui iš pirmo karto nepatiks „nestabilus“ smėlis prie jūros. Tada iš pradžių jam leiskite basomis pavaikščioti tvirtesniu paviršiumi: žole, lauko keliuku, o tik tada pasiūlykite minkštą ir iš po kojų slystantį pajūrio smėlį.

Panašiai ir su jūra: pirmą kartą pamatęs milžinišką jūrą, mažutėlis gali jos išsigąsti. Tad pažintį su dideliais vandens telkiniais pradėkite nuo tvenkinio, upės ar ežero. O jau tada ir prie jūros mažylis jausis daug saugiau.

Dėmesio! 

Jei nesate tikra, kad vieta, kurioje mažylis vaikščios, yra švari ir saugi jo kojytėms, verčiau atidėkite „basų kojų mokyklą“. Tik įsitikinę, kad aplink nėra sudužusių butelių, nuorūkų ir gyvūnų paliktų „dovanėlių“, leiskite mažyliui lakstyti basomis.

Ar mėgsta jūsų mažylis būti basakoju?