Vaiko meniu nuo 1 metų

Vaiko meniu nuo 1 metų

11. Apr 2010, 09:00

 

Apie vaikų mitybą iki metų informacijos nestinga – pareigingos mamos kas mėnesį pasikonsultuoja su gydytojais, kokiais produktais mažylį metas primaitinti, skrupulingai rūpinasi, kaip kūdikiui, atskirai nuo visos šeimos, paruošti kuo sveikesnį maistą.



Juolab ir tyrelių, košelių, specialiai kūdikiams skirtų desertų parduotuvėse tikrai galima išsirinkti iš daugybės pavadinimų.



Iš tiesų, iki metų nebuvo problemų, ką pagaminti sūnui. Žinojau, kokius produktus kas mėnesį įvesti, kokius turi gauti kasdien ir gamindavau iš tų produktų. Sukako metukai ir, atrodo, nebežinau ką daryti...



Tradiciškai teigiama, kad nuo vienerių metų laikas pratinti mažylį prie bendro stalo. Nors... atidžiau patyrinėjus rekomendacijas vis dėlto lieka akivaizdu: maistas ūgtelėjusiam pypliukui turėtų būti ruošiamas atskirai.



Taip, sūnus su mielu noru „kapsto“ iš mūsų lėkščių maistą ir deda sau į burnytę. Tačiau... Tikrai ne kasdien mūsų maistas yra sveikas (kur daug daržovių, mažai riebalų, įvairus ir pan.). Automatiškai toks maistas ir netinka duoti metukų amžiaus mažyliui.



Tiesa, vaikiukas kažkiek koreguoja mūsų įpročius, neturiu tiek laiko ir noro, kad kasdien gaminčiau visiems atskirai. Tad pasirenku tai, ką gali valgyti ir sūnus.



Dažnai pusryčiams valgom kruopų košes (sorų/grikių/kukurūzų/ryžių/avižų/miežinių kruopų/kvietinių kruopų/ kelių grūdų) su vaisiais ar uogom, priešpiečiams kokių vaisių, pietums renkamės įvairius mėsos, žuvies troškinius su daržovėm, bulvėm/kruopom.



Pavakariai – jogurtas/varškė arba jogurtas maišytas su varške, vakarienei dažnai verdu pienišką kruopų ar makaronų sriubą. Iš tingėjimo gaminti atskirai, kažkuria prasme – priverstinai, ir patys ėmėme valgyti „geresnį“ maistą.



Visą laiką rūpinausi, ką duoti savo mažajam valgyti, kad gautų visų reikalingų maisto medžiagų, kad augtų sveikas. Žinoma pirmasis patarėjas yra pediatrė, tačiau dažnai išėjus iš kabineto dalis informacijos pasimiršta, arba kyla kokių klausimėlių (nebėgsi kasdien gydytojos klausinėt: „na, o ką dabar daryt?“).



Asmeniškai man, visad pagelbėja internetas ir mamoms skirti žurnalai. Keletu rastų rekomendacijų norėčiau pasidalinti ir su Jumis. Sveiko vaiko dienos racioną rekomenduoja specialistai „Iki“ parduotuvės reklaminiam leidinuke.



Labai išsamias rekomendacijas radau ir viename internetiniame puslapyje (www.eli.mama.lt), jomis labai vadovaujuosi pati gamindama maistą.



Vaikai iki 1,5 m. dažniausiai dar valgo po 5 kartus per dieną, nors kai kurie jau pereina ir prie 4 kartų maitinimo: pusryčiai, pietūs, pavakariai ir vakarienė.



Įsitikinu, kad ne visai teisingas pasakymas „nuo metų vaikas valgo viską nuo bendro stalo“. Mažyliams tiek daug negalima (riebi grietinė, riebus sūris, riebi mėsa, ikrai, konservuotos žuvys, silkės, sūdytos žuvys, krienai, garstyčios, visi aštrūs priekiniai, dešra, šokoladas, gaminiai su gyvulinės kilmės riebalais), ką mes mielu noru valgome...



Pastebėjau, kad mūsų vaikas nebenori valgyti atskirai jam išvirtos košės, jei visi jos nevalgom (tarkim mes valgom sumuštinius, o jam košė, tai jis atsisako košės ir griebia sumuštinį).



Vadinasi, jei nori, kad vaikas valgytų kruopas, daržoves ir pan., tai ir pats turi tai valgyti!



Tiesa tokia – metų vaikas valgo vis įvairesnį maistą, bet toli gražu ne viską nuo bendro stalo.



Mama Jolanta (jolanta003)

 

12. Apr 2010, 08:41

Valgo manasis viską ką ir mes, na beveik viską. Rytais dažniausiai dar jam atskirai darau, o pietūs jei tinka ir jam negaminu, bet dar dažnai darau atskirai.

11. Apr 2010, 22:10

Man tenka mažyliui (jam dabar 1,4 m) gaminti atskirai, nes jei bandysiu visą šeimyną valgydinti pagal jį, tai vyresnysis sūnus, kuriam dabar 18 metų, pakels maištą, mat jam patinka viskas, kas aštru, kepta ir panašiai😀

11. Apr 2010, 09:46

pas mus irgi 1.5 m panelyte jei pamato,kad mes kanors valgom, tai puola virsdama i musu lekstes 😃 anksciau nevalgydavo netrintu,o dabar atvirksciai patinka gabaliukais supjaustytas maistas,pati smeigia ir valgo 😉