Ką turi žinoti kiekvienas tėtis ir mama, kad vaiko dantukai būtų sveiki?
Kada reikia pradėti prižiūrėti dantukus?
Tai vienas iš dažniausių klausimų, kuris rūpi jauniems tėvams. Atsakymas bus netikėtas - ogi vaiko dantukais pradėti rūpintis reikia… prieš pastojant. Tai reiškia, planuojanti mažylį mamytė turėtų būti ne tik pasitikrinusi sveikatą ir išsigydžiusi ligas, bet ir susitaisiusi dantis.
Kai tik išdygsta pirmasis dantukas – jį reikia valyti švaria medžiagos skiautele, silikoniniu antpirščiu arba švelniu vaikišku šepetėliu. Kiekvienam amžiaus tarpsniui reikia naudoti tam tinkamą dantų pastą ir dantų šepetėlį.
Iki 7 -8 metų tėvai turi kontroliuoti, kaip valomi dantys
Prižiūrint vaiko dantukus, reikia sukurti dantukų valymo ritualą, kuris yra privalomas du kartus per dieną. Iki 7 -8 metų vaikas nesugeba pats taisyklingai išsivalyti dantų, todėl tėvai turėtų jam padėti. Leisti valytis pačiam, tada patikrinti ir padėti išvalyti sunkiai pasiekiamas vietas. Dabar galima nusipirkti skalavimo skysčio, kuris ne tik stiprina mažųjų dantukus, bet ir spalvotai nudažo blogai išvalytas vietas.
Vaikui išsivalius dantukus, pasiūlykite paskalauti juo, ir vaikas įsitikins, kad jūsų pagalba- būtina, kad dantukai būtų sveiki.
Pirmasis vizitas pas stomatologą
Jis turėtų būti profilaktinis, maždaug sulaukus vienerių metų amžiaus. Labai svarbu, kad vaikas ateitų ne su skaudančiu dantuku, nes tai jam asocijuotųsi su nemaloniais dalykais ir vėliau odontologo lankymas taptų kančia. Jei ateisite su vaikučiu profilaktiškai patikrinti jo dantukų, jam tai nesukels skausmo ir nemalonių jausmų.
Be to, dantų specialisto jūs galėsite paklausti to, kas jums aktualu. Pavyzdžiui, pasidomėkite pas vaikų odontologą, nuo kada jūsų vaikui rekomenduotinos dantų pastos su fluoru.
Išdygus pirmiesiems nuolatiniams dantukams, pasidomėkite galimybe padengti juos silantais – specialiomis medžiagomis, saugančiomis dantukus nuo karieso.
4 NE
-Draudžiama vaikučius migdyti su saldaus gėrimo buteliuku burnoje. Dažnas angliavandenių naudojimas ir yra dažniausias dantukų priešas.
-Venkite saldžių užkandžių, vietoj jų pirmenybę teikite vaisiams, daržovėms, sūriui, o ne saldainiams, sausainiams ir kitiems konditerijos gaminiams.
-Griežtai draudžiama aplaižyti nukritusį ant žemės vaikučio čiulptuką, žinduką ar šaukštelį. Taip darydami, jūs perduosite ir visas jūsų burnoje esančias bakterijas, kurių suaugusio žmogaus organizme yra gerokai daugiau, negu mažylio. Tai darydami, vaikui "dovanojate" kariesio, dantenų uždegimo ir kitų ligų galimybę.
-Įpročiai, tokie kaip piršto čiulpimas, čiulptukas ar ilgas gėrimas iš buteliuko, o ne puodelio, neigiamai veikia dantukų augimą ir žandikaulio formavimąsi.
Ar Jūsų vaikas yra buvęs pas odontologą?
manajam tuoj bus 2metukai bet dar nebuvom.kaip jam nepatinka gydytojai.vien kai profilaktiskai sveria ir matuoja ugi rekia nezmonisku balsu,verkia o tai kas butu pas dantista... nesileistu
mes lankemes jau du kartus. pirmas kartas ,kai buvo metukai (dar neturejom ne vieno dantuko) ir antras kartas , dvieju su puse metuku. sekantis vizitas treju metuku 😀
mes jau lankemes bent tris kartus, kai nuvykstam i raidos centra kaune, visada kviecia apsilankyti ir apziureti dantukus😀 ir laaabai smagu, kad Domanto dantukai kol kas geri ir sveiki 😀
Mes dar nesilankėme, planuojame eiti sulaukę trijų metukų...konsultavės su dantukų daktariuku, tai jis palaikė tokią mintį 😀