Vaikai turi būti maitinami kas 3-4 valandas

Vaikai turi būti maitinami kas 3-4 valandas

27. Jan 2013, 00:00


Didžiųjų mokyklų mokiniai skundžiasi, kad per pertrauką nespėja pavalgyti. Jei nepavalgo mokykloje, būrelius lankantys vaikai iki vakaro būna alkani. Sveikatos specialistų teigimu, tai tiesiausias kelias į sveikatos sutrikimus.

 

Dviem pamainom dirbančiose sostinės mokyklose pietų pertrauka trunka 15 minučių, kitose pailginta iki valandos.

 

Simono Daukanto progimnazijoje pietų pertraukos trukmė standartinė – 20 minučių. Pradinukai valgo pamokų metu, o 5–6 ir 7–8 klasių mokiniams skirtos atskiros pietų pertraukos. Vis dėlto, dalis vaikų vis viena nespėja pavalgyti: kol „atstovi” eilę, susimoka už patiekalus, pietų laikas baigiasi. Šioje mokykloje dirbančio socialinio darbuotojo Vytauto Visocko nuomone, tai – pačių vaikų problema, nes „kurie nori – spėja”.

 

„Nuo lapkričio iki Velykų dėl saugumo uždaromos mokyklos durys, valgykloje srautai didžiuliai, tačiau tų dviejų pertraukų užtenka”, – įsitikinęs socialinis pedagogas, pats penktadieniais budintis mokyklos valgykloje.

 

Kaip teigia medikai, nusipirkti maisto nepakanka: patiekalus reikia nusinešti prie stalo ir suvalgyti – ne susigrūsti, o normaliai sukramtyti.

 

Jei vaikai skundžiasi, jog nespėja papietauti, šią problemą kelia tėvai, gal reikėtų paieškoti galimybių pailginti pertrauką ar maitinimą organizuoti taip, kad visi norintys papietauti galėtų tai padaryti? S. Daukanto progimnazijos atstovas diskutuoti nelinkęs: „Dviejų 20 minučių pertraukų užtenka, jokių naujovių šioje srityje neplanuojam".

 

Nenorintys dėl karštų pietų kovoti eilėje, bufete perka bandelių ir kitų saldumynų. Dalis vaikų iš namų nešasi sumuštinius. Kiti pietums skirtus pinigus taupo – valgo namuose.

 

Vis dėlto, kaip DELFI teigė Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) Mitybos ir fizinio aktyvumo vyr. specialistė Ieva Gudanavičienė, mokyklos privalo užtikrinti, kad vaikai turėtų galimybę pavalgyti karšto maisto. „Kaip organizuoti maitinimo procesą – jau pačių mokyklų rūpestis”, – pabrėžė ministerijos atstovė.

 

Vaikas turi būti maitinamas kas tris-keturias valandas, nepriklausomai nuo jo amžiaus. 

 

Kas laukia vaikų, kurie ryte papusryčiavę išeina į mokyklą ir paskui pavalgo po 7–8 valandų arba tik vakare? I. Gudanavičienės žodžiais, tai žalinga jų sveikatai, o visą dieną nevalgius prisivalgyti vakare – ne išeitis.

 

Daugiau - Delfi.lt