Užsiimame su vaiku namie: kokie žaidimai lavina koordinaciją?

Užsiimame su vaiku namie: kokie žaidimai lavina koordinaciją?

15. Aug 2018, 07:12 Mamyčių klubas Mamyčių klubas

Kokie pratimai, žaidimai ir žaisliukai stiprina vaiko koordinaciją bei pusiausvyrą? Kuo galima užsiimti su vaiku namie? 

Pasak vaikų kineziterapeutė Laura Sidaraitės, vaiko koordinacijai bei pusiausvyrai stiprinti yra begalė įvairių žaidimų ir pratimų. Tai labai priklauso nuo vaiko amžiaus.

Tačiau namie galite užsiimti su vaiku, pavyzdžiui šiais žaidimais:

  • vaikščiojimas viena linija,
  • vaikščiojimas vingiuota linija,
  • vaikščiojimas statant koją už kojos,
  • stovėjimas ant vienos kojos,

20180814112351-61985.jpg

  • žaidimai su kamuoliu,
  • vaikščiojimas ant nelygių paviršių

Kai vaikas pradėda vaikščioti, svarbu yra vaikščioti su juo ir komentuoti, ką matote, nueiti prie to daikto ir pačiupinėti jį, pasakyti, kokios jis formos spalvos, kam skirtas. Tokiu būdu laviname psichomotoriką bei smulkiąją motoriką.

Dažniausiai metukų ir vyresni vaikai mėgsta žaisti su visais daiktais, kuriuos mes naudojam buityje, pvz. virtuvės įrankiai, puodai, makaronai, maišeliai...Svarbu , kad mama turėtų pakankamai fantazijos.

Jei norime pirkti vaikui žaisliuką, geriau, kad jis būtų spalvotas, skleistų garsus, labai pasiteisina muzikiniai žaislai, kuriuos galima paslėpti ir eiti ieškoti tos vietos, iš kur skleidžiamas garsas.

Stebėkit vaiką, pamatysit, kas jam labiau patinka, ne visada juos domina žaislai, kartais jie mieliau žaidžia su daiktais, kurie juos supa ir kuriuos mes naudojam kasdienineje veikloje.

20180814113020-31304.jpg

Svarbu leisti vaikui pajausti pagrindą, kuriuo jis vaikšto. Leiskit jam pavaikščioti basomis po smėlį, žolę, akmenukus, grindis, kilimą...būtinai pakomentuokit, koks tai paviršius, kokios spalvos, kokio kietumo...

Leiskit vaikui pargriūti, labai svarbu, kad jis išmoktų griuti ant užpakaliuko, jei jį labai saugosit, jis nežinos, kaip minkštai nugriūti.

Kai vaikštot su vaiku, paprašykit, kad jis pažiūrėtų į vieną pusę, tada į kitą. Paprašykit, kad jis pakeltų kažkokį daiktą nuo grindų, rastų žaisliuką tarp kitų žaislų,geriausiai, kad viska darytų pats. Tokiu būdu lavinsit pusiausvyrą, bei gerinsit akių kontaktą.


20180814112430-74635.jpg