Gyvename švenčių laukimu. Galvojame, kaip papuošti namus, ką dovanosime artimiesiems, kokius patiekalus gaminsime. Bet ar pagalvojame apie savo vaikų saugumą?
Žemė pasidengė sniegu, o vandens telkiniai ledu, kuris labai vilioja mūsų vaikus, nors ne visada pasivaikščiojimas ledu baigiasi sėkmingai. Šiemet jau pasiekė žinia, kad neišlaikius ledui nuskendo 8 metų berniukas.
Kaip bebūtų gaila, pernai ledas pareikalavo 3 vaikų ir 23 suaugusių žmonių gyvybių.
Ledas laikomas tvirtu, jeigu jo storis yra daugiau nei 7 cm. Tvirtas ledas visada turi mėlyną arba žalią atspalvį, o matinės baltos arba geltono atspalvio ledas yra netvirtas, trapus ledas taip pat yra ten, kur įteka upeliai ar yra šaltinių.
Kiekvieną kartą išleisdama vaikus į lauką perspėju, kad neliptų ant ledo, bet nesu tikra, ar jie klausys, nors ir pasižada nelipti.
Ant ledo ypač mėgsta žaisti vaikai, todėl nepalikime jų be priežiūros bei iš anksto įspėkime apie galimus pavojus.
man irgi jau nemegstu maklinet po leda kam cia reikia ka zinai kur kokia bus ekete iskirsta ar taip kokia neuzsalusi vietele as geriau nerzikuoju ir netrumpinu kelio eidama per ezera😀
vien jau suslapti ziema iluzus yra tragiska, o ka jau kalbet apie ziauru skendima. ziauru, kai srove zmogu nunesa po ledu ir tas nebegali kvepuot 😕 mano vyras megsta pazvejot ant ledo (zinoma, spaudziant rimtam saltukui, kai jau tikrai storas ledas buna), o manes net ir ant storiausio ledo niekas neuztrauks. man saugu tada, kai jauciu zeme po kojomis 😀