Su vitaminais „žaisti“ nepatartina

Su vitaminais „žaisti“ nepatartina

09. Aug 2012, 08:40

Kaip sako specialistai, vaikui, kuris maitinasi visavertiškai, papildomai vartoti vitaminų nėra būtina. Tačiau daugelis vaikų yra išrankūs maistui ir dažniausiai negauna su maistu reikiamo vitaminų kiekio. Ką tuomet daryti?

 

Jei gydytojas nepaskyrė, vitaminų nereikia

 

Pasak vaikų ligų gydtojo, docento Algimanto Vingro, vitaminai yra tik maistinės medžiagos, o viso ko pagrindas – tinkama, subalansuota mityba, reikalinga organizmą aprūpinti viskuo, ko jam reikia.

 

„Švaistytis vitaminų rinkiniais į kairę ir dešinę tikrai nedera. Tokia galvosena, kad vitaminų ir mineralų rinkiniai apsaugos nuo visų ligų, tikrai nėra gera“, – aiškino specialistas.

 

Duodami vaikučiui vitaminus kaip maisto papildą, anot pašnekovo, negalime tiksliai apskaičiuoti, kiek jų jam reikia. Todėl vartojant vienus vitaminų rinkinius, galima kai kurių vitaminų perdozuoti, o vartojant kitus – atvirkščiai, kai ko gali trūkti.

 

Tad jei jūsų šeimos gydytojas nenurodė, kokius konkrečiai vitaminus gerti, anot medicinos mokslų daktaro A.Vingro, nereikėtų su jais „žaisti“, ypač savarankiškai renkant vitaminus vaikams.

 

Ko ir kiek kartų per dieną vaikas turi valgyti?

 

Vaikai turėtų valgyti ne mažiau kaip keturis kartus per dieną. Itin svarbu, kad ikimokyklinio amžiaus vaikai neįprastų mėgautis menkaverčiu maistu, tokiu kaip picos, bulvių traškučiai.

 

Pusryčiams geriausia vaikui pasiūlyti įvairios kruopų košių ar kiaušinio patiekalų. Pavalgius sočios grikių ar avižinių dribsnių košės, patartina išgerti stiklinę apelsinų sulčių, nes tokiu būdų geriau pasisavinama augalinės kilmės geležis, kurios nemažai yra kruopose.

 

Jei vaikas lanko mokyklą ir grįžta po pietų, būtina kalbėtis ir jį pratinti, kad pavalgytų ir mokykloje. Žinoma, tinkamiausias valgis būtų sriuba, salotos ar šiltas užkandis. Tačiau, kaip žinia, dažnas vaikas mokykloje ką nors užkremta paskubomis, todėl tėvai turėtų pasirūpinti, kad grįžęs jis pavalgytų daržovių, vaisių ar kitų sveikų patiekalų.

 

Jogurto, sūrio, pieno ir varškės būtina vaikui valgyti keletą kartų per dieną. O kalcis geriau pasisavinamas, kai organizme yra pakankamai vitamino D. Todėl vėlyvą rudenį patartina vartoti žuvų taukų.

 

Žinoma, įvairaus amžiaus vaikams būtina aktyviai judėti, nes raumenų darbas turi reikšmės kaulų audinio ir jo struktūrų formavimuisi.

 

09. Aug 2012, 13:28

Naudingi patarimai 😀 👍 🌷