Skrendame lėktuvu: kuo užimti vaikus?

Skrendame lėktuvu: kuo užimti vaikus?

16. Jan 2020, 14:38 Mamyčių klubas Mamyčių klubas

Ruošiantis į kelionę su kūdikiu ir mažu vaiku lėktuvu neretai kyla klausimas: ką veikti skrydžio metu su vaiku? Kaip jį užimti? Keletas patarimų.

Knygutės

Jei mažylis mėgsta vartyti knygutes ar klausyti pasakų, pasiimkite su savimi knygutę. Jeigu vaikas turi pačią mėgstamiausią, kurią nuolat jums atneša, prašydamas paskaityti, paimkite ją. Jei mažylis tokios mėgstamiausios knygos neturi, nupirkite knygyne naują, kuri nors trumpam jį sudomins skrydžio metu. 

Kas už lango?

Ne kiekvieną dieną pasitaiko pabuvoti „danguje“ tarp debesų, todėl pasakokite mažyliui tai, ką matote už lango. Papasakokite apie tai, kas yra debesys, kada pradeda lyti ir pan.

Pieštukas, flomasteris ar kreidutė

O gal Jūsų atžala mėgsta piešti? Tokiu atveju, įsidėkite į rankinį bagažą pieštukų, flomasterių ar vaškinių kreidelių su popieriumi, kad vaikas galėtų piešti.

Konstruktorius

Jeigu mažylis mėgsta konstruoti, galite pasiimti keletą kaladėlių, tik ne per daug ir nelabai smulkių, nes kyla pavojus jas išbarstyti ir pamesti.

Nuotraukos fotoaparate

Jeigu į kelionę vežatės fotoaparatą, galite parodyti mažyliui jame esančias nuotraukas – paprastai jie tai mėgsta. Tas pats galioja, jei nuotraukų turite mobiliajame telefone.

Kompiuteriniai žaidimai

Jeigu su savimi į kelionę pasiėmėte nešiojamąjį kompiuterį, žaidimų konsolę, išmanųjį telefoną, galite leisti mažyliui šiek tiek pažaisti jais. Net jei esate skeptiškai nusiteikę prieš tokios „technikos“ naudojimą mažiems vaikams, skrydžiai lėktuvu juk pasitaiko ne kasdien – padarykite išimtį.

Žodžių žaidimai

Jie tiks žaisti jau su vyresniaisiais, nuo 3 metų amžiaus vaikais. Tarkim, sugalvokite raidę (A, M) ir sakykite žodžius, kurie prasideda šia raide. Arba su vaiku pažaiskite spalvų žaidimą: „kokius daiktus žinote žalios spalvos?“

Pirštukų žaidimai

Pirštukų žaidimus paprastai žaidžiame jau su kūdikiais, pavyzdžiui, „Viru viru košę“. Prieš skrydį internete pasiieškokite ir kitų pirštukų žaidimų, jie paprastai patinka mažiesiems. 

Užkandžiai

O kaip gi be jų... Pasirūpinkite iš anksto vaiko mėgstamomis užkandėlėmis – sausainiais, kukurūzais, sūrio lazdelėmis ir panašiai.

Pasivaikščiojimas po lėktuvą

Jeigu mažyliui nusibodo sėdėti vienoje vietoje, galite surengti jam „ekskursiją“ po lėktuvą, nueidami, pavyzdžiui, iki tualeto, ar durų, už kurių sėdi lėktuvo kapitonas.

Plastilinas

Pasiimkite nedaug, vos keletą nedidelių plastilino gabalėlių ir atsilenkę staliuką galėsite su vaiku kažką palipdyti, o tai kuriam laikui tikrai atitrauks mažylio dėmesį.

Origami

Tam reikės tik popieriaus lapo, kurį net galite išplėšti iš savo žurnalo. Lankstyti lėktuvėlius truputį pavojinga, nes tikrai kiti keleiviai neapsidžiaugs, kai pradėsite juos leisti jiems virš galvų, bet galite lankstyti laivelius, varlytes ar dėžutes. 

Užduočių knygelės

Labai tinkamas užsiėmimas vyresniam vaikučiui - galite laiką leisti naudingai mokydamiesi skaičiuoti ar skaityti. Mažyliams labai patinka lipdukų knygos, kuriuos vaikas galės klijuoti skrisdamas. Jeigu skrendate iš užsienio į namus labai rekomenduojame apsidairyti užsienio spaudos kioskuose - vaikams daug žodžių nereikia, o kitos šalies knygutė sudomina visus. 

Svarbu!

Kiekviena mama pažįsta savo vaiką geriausiai, žino, kokie užsiėmimai jam labiausiai patinka ir ilgiausiai sudomina. Būtent pagal tai ir reikėtų rinktis vaikui žaislus į lėktuvą.

Gal turite ir kitų patarimų? :)