6 kūdikio savaitė: verksmas – kaip bendravimo forma

6 kūdikio savaitė: verksmas – kaip bendravimo forma

29. Oct 2009, 00:00 Mamyčių klubas Mamyčių klubas

Kaip auga vaikutis pirmaisiais gyvenimo metais? Apie tai sužinosi skaitydamas specialiai tau „Mamyčių klubo” paruoštą vaiko vystymosi kalendorių. Šiandien pasakojimas apie šeštąją savaitę. 

Žiūrėk, kaip aš augu!

Nė vienas garsas pasaulyje nesukelia tiek kančių, kaip vaiko verksmas. Tyrimai įrodė, kad mažylio verksmas padidina biologinį mamos ir tėčio nerimą, padidindamas spaudimą ir širdies ritmą!

Mažyliai verkia, kad išreikštų savo fizinius poreikius – alkio jausmą, nuovargį, pilnas sauskelnes, skausmą, norą būti paimtam ant rankų. Verksmas – kol kas vienintelis bendravimo būdas. Dėl to labai svarbu į jį atsiliepti. Tavo atsakymas – krūtis arba pieno mišinuko buteliukas, arba tiesiog mažylio paėmimas ant rankų leidžia vaikui suprasti, kad jis buvo išgirstas ir suprastas.

Jeigu dar ne iki galo „atspėjai“ savo mažylį, galima susidaryti sąrašą su visais fiziniais ir emociniais mažylio poreikiais ir juos išstudijavus susimąstyti, ką konkrečiais atvejais reikėtų daryti, kad mažylis jaustųsi geriau.

Tačiau būna, kad nei Tu, nei mažylis negalite nugalėti verksmo. Tu, žinoma, ir nešiojai jį ant rankų, ir supai, ir maitinai, ir liūliavai, bet niekas negelbėjo. Patarimas tokiais atvejais vienas – mažyliui tokiomis akimirkomis bloga, todėl mamai reikia iškentėti!

Kūdikio priežiūra

Tave neramina mažas kūdikio svorio prieaugis? Viso pasaulio mamos rūpinasi, kad vaikučiai nepavalgo, kiek reikia. Atmink! Jai Tu maitini krūtimi, gali nebesirūpinti dėl pakankamo pieno kiekio todėl, kad paklausa apsprendžia pasiūlą.

Per pirmąjį pusmetį mažylis paprastai priauga 500 – 1000 gramų per mėnesį, bet svarbu atminti, kad nė vienas kūdikis neauga pagal lentelę. Kiekvienas mažylis individualus.

Kaip patikrinti ar užtenka pieno? Užsirašinėk šlapių sauskelnių kiekį per dieną. Maitinamam krūtimi mažyliui vidutiniškai per dieną reikia aštuonių sauskelnių. Maitinamam mišiniais – šešių sauskelnių. Jeigu šitas būdas nepatinka, galima pasverti mažylį prieš ir po maitinimo. Arba sulaukti apsilankymo pas gydytoją, kuris mažylį pasvers.

Tu ir Tavo šeima

Tu pripratai prie naujo vaidmens – mamos vaidmens. Kaip jautiesi? Pavargai, emociškai išsunkta, fiziškai pavargusi? Jei jautiesi prislėgta, nesigėdyk, pasidalink savo emocijomis su tais, kuriais pasitiki.

Apie 15 procentų moterų pogimdyminiu laikotarpiu išgyvena gilią depresiją. Jeigu Tu jauti depresijos simptomus – nuovargį, pastovų nerimą, bejėgiškumą, jei nemiga trunka jau 1-2 savaites, keliauk pas gydytoją. Jei tai pogimdyminė depresija, Tau ir Tavo mažyliui geriau susirasti specialistą ir išspręsti šią problemą.

Puiki galimybė – tai mamyčių forumai, kur Tu gali susirasti panašių bendraminčių, jos būtinai Tave palaikys, juk jos irgi išgyveno ar išgyvena tą patį.

Huggies® Newborn – tai pačios pirmosios ką tik gimusio mažylio sauskelnės!

20140128162500-55905.jpg

Naujos Huggies® Newborn suteikia daugiau komforto naujagimiui, nei anksčiau.

Specialus drėgmės indikatorius sauskelnėse Huggies® Newborn nusidažo žalsva spalva, kai sauskelnės sušlampa ir metas jas keisti! Naujagimiui ypač svarbu likti sausam. Kūdikio oda labai jautri ir linkusi į sudirginimą, todėl drėgmės indikatorius yra labai svarbus padėjėjas tėvelių kasdienybėje – juk nuo šiol jie žinos, kada reikia keisti sauskelnes, kad mažylis visuomet liktų sausas.

Dar viena svarbi ypatybė naujose Huggies® Newborn – speciali kišenėlė vidininiame sluoksnyje, kuri apsaugo nuo skystų išmatų nutekėjimo nugaros srityje.

Naujose Huggies® Newborn – nauji, patobulinti lipdukai! Jie tvirtinami visame sauskelnių paviršiuje, tai padeda joms geriau prigulti prie mažylio kūnelio; be to, galima reguliuoti jų dydį, atsižvelgiant į mažojo pilvuko dydį.

Huggies® Newborn sukurtos iš unikalių, minkštų, „kvėpuojančių“ medžiagų.

Išorinis sauskelnių sluoksnis yra iš 100% medvilnės, kurios dėka jos ypatingai tampa švelnios ir minkštos.

Huggies® Newborn yra dviejų dydžių:

- nuo 2 - 5 kg

- nuo 3 - 6 kg

Sauskelnės papuoštos mielais piešiniais su Disnėjaus herojais – Mike Pūkuotuku ir Tigru.

 

25. Feb 2010, 13:35

mamytes eriikos AKVILE😀

11. Jan 2010, 10:28

oho kiek sauskelniu reikia as vos 4 per diena pakeiciu ... kaip cia db suprast???

19. Dec 2009, 00:25

taip, pastebėjau, kad kiekvienąkart (kai priežastis skirtinga), tai vaikelis verkia skirtingai. bet kartais sunku atskirti ko nori konkrečiu momentu 😉

29. Nov 2009, 21:47

musiskis tai oziukus jau pradeda rodyti ir tai labai lengva atspeti is veiduko israiskos ir verksmo tono...nes kai skauda,ar alkanas tai verkia visai kitaip😉na jau gaudomes po truputuka...

23. Nov 2009, 11:51

jau po menesiuko, supratau ka mano mazute nori man pasakyti 😀

07. Nov 2009, 15:42

Kai pamaciau nuotrauka,pamaniau,kad cia mano Rimante☹

31. Oct 2009, 01:02

Aš gana greit perpratau savo mažiuko verksmo priežastis, bet porą savaičiukių buvo sunku 😀

30. Oct 2009, 22:38

as pritariu svajai....

Gintarep Gintarep 29. Oct 2009, 18:44

manoji tai be priezasties neverkia.

29. Oct 2009, 13:02

😀

29. Oct 2009, 12:52

Tai tiesa nera nieko skaudziau kaip girdeti savo kudikio verkima ir nesuprasti ko jis nori. bet mes mamos ir turime suprasti ar valgyti,ar miegucio,ar sauskelnes slapios darai viska is eiles vistiek kazkuri buda pataikai.

29. Oct 2009, 12:02

prisijungiau

29. Oct 2009, 11:50

NEPRISIJUNGIAU😉

29. Oct 2009, 11:48

KAZIN AR KUDIKELIS MOKA MANIPULIUOTI. BET PAAUGES TO MENO TIKRAI ISMOKSTA😉

29. Oct 2009, 11:32

stengiuos suprast savo maziuka jo verkma taciau jau kaip tos asaros tampa manipuliacija tikrai nekreipiu demesio nes kitaip nieko namie nuveikt negalesiu.

29. Oct 2009, 11:14

manau, kad vaiko verksmas visada turi pagrinda: ar kazko nori, arba kazkas blogai ir taip nori pasakyti.

29. Oct 2009, 11:01

as irgi manau kad kai vaikas verkia i ji butina "krept demesi"', ne kaip anksciu sakydavo tegu parekia- plaucia issivalys 😃