Sergamumas rotavirusine infekcija didėja

Sergamumas rotavirusine infekcija didėja

01. Mar 2010, 09:00

 

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras informuoja, kad didžiausias Lietuvoje sergamumas rotavirusine infekcija pastebimas sausio – vasario mėnesiais.

 

Šiais mėnesiais lopšeliuose darželiuose buvo užregistruoti 4 tikėtini ir patvirtinti virusinių žarnyno infekcijų protrūkiai, 20 – šeimose. Židiniuose buvo registruojama nuo 2 iki 4 susirgimų atvejų. Šiuose protrūkiuose susirgo 73 asmenys, iš kurių 52 buvo gydomi ligoninėse.

 

Rotavirusinė infekcija – tai virusinė žarnyno infekcija, pasireiškianti vėmimu, karščiavimu, viduriavimu, kūno skysčių praradimu (dehidratacija), bendra organizmo intoksikacija.

 

Sergamumas šia infekcija turi tendenciją didėti – paskutiniais metais kasmet užregistruojama 3-4 tūkstančiai šios infekcijos atvejų.

 

Pažeidžiamiausia grupė – vaikai iki 3 metų amžiaus. Tačiau gali sirgti ir senyvo amžiaus žmonės, suaugę asmenys, kurių nusilpusi imuninė sistema.

 

Siekiant išvengti užsikrėtimo ir infekcijos išplitimo, Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras rekomenduoja:

 

* Skiepyti kūdikius rotavirusine vakcina, nes tai patikimiausia specifinė infekcijos profilaktika. Rotaviruso vakcinų tikslas – saugoti nuo sunkių ligos formų, kad vaikas nepatektų į ligoninę ar į intensyvios terapijos skyrių. Taigi paskiepytam vaikui susirgti galimybių yra, tačiau susirgti sunkia forma praktiškai neįmanoma.

* Kitos profilaktikos priemonėmis:

* rankų higiena;

* sergančio vaiko nevesti į kolektyvą;

* tualetą ir ligonio kambarį valyti atskirais įrankiais, šluostėmis, naudojant chloro turinčias dezinfekcines medžiagas;

* vaiko žaislus plauti muilo ar sodos tirpalu, skalauti tekančiu vandeniu, išdžiovinti;

* maitinti krūtimi, nes tai yra patikima profilaktika, apsauganti kūdikius nuo užsikrėtimo rotavirusais.

 

Šiai infekcijai būdingas sezoniškumas, pasireiškiantis sergamumo pakilimu šaltuoju metų laiku.

01. Mar 2010, 22:57

Mes pasiskiepijom nuo sitos baisios ligos.

01. Mar 2010, 22:34

Man tie skiepai itarima kelia. Persirgus Rotu nesusidaro imunitetas, o skiepai, tai mazos viruso dozes ir jie turetu suformuoti imuniteta. Jei persirgo tai suprantu gavo didele doze virusu, tai kuo gali padeti ta maza virusu doze esanti skiepuose? Cia man kazkas ne taip, jei supratot ka norejau pasakyti... : ) Mano manymu uzdarbiauja farmacines kompanijos.

01. Mar 2010, 16:20

ner ko noret, po gripo visada rotovirusas siaucia 😀

01. Mar 2010, 15:20

mes persirgome sia liga , bet per savaite ja pagydeme, sunku buvo kai vaikas nevalgo ir nk nenori gerti o apie vaistu davima galima tik buvo pasvajoti kad jis juos isgertu bet po to as jam i maistuko misini dedavau ir per prievarta sumaitindavau ir begant dienom jis man atsigavo

01. Mar 2010, 11:31

kai gulejau ligonineje po gimdymo, uzklausiau gydytojo ar verta skiepyti, pasake, taip ,jog labai svarbu daznai plauti rankas,higiena prisiziureti ir jokiu rota virusiuku nebus..taigi galutine isvada neskiepyti..ir dar jei vaikas apsirgs rota virusu tai dar sunkesne forma po skiepu...tai kazin ar verta vistiek iki galo neapsaugo..

01. Mar 2010, 10:43

01. Mar 2010, 10:29

Baisu . . . mes neturim sąlyčio su kitais mažais vaikais apsuptas tik artimiausių žmonių, bet ką gali žinot . . . ☹

01. Mar 2010, 09:48

taip.... jis plinta oru.. kaip gripas

01. Mar 2010, 09:35

Man aiškino gydytoja, kad net lauke gali užsikrėsti, tad negali niekada žinoti.

01. Mar 2010, 09:19

bausu bet stengemes laikytis elementarios tvarkos ir higienos 😀

01. Mar 2010, 09:18

Baisu, nenorėčiau, kad vaikiukai sirgtų....Bet ligos juk nepasirinksi.

01. Mar 2010, 09:07

Skiepų nesirinkčiau, nes kaip bebūtų tai yra nuodas, kita vertus tai kainuoja pakankamai nemažus pinigus, o roto atmainų yra bent kelios. Nėra 100 procentinės apsaugos ir tikimybės.

01. Mar 2010, 09:06

Rotui imuniteto nėra.
Abu mano vaikai yra sirgę, ir abu kartus ligoninėje teko gydytis ☹.