7 kūdikio savaitė: mažylis gerai laiko galvytę

7 kūdikio savaitė: mažylis gerai laiko galvytę

06. Nov 2009, 08:30 Mamyčių klubas Mamyčių klubas

Kaip auga vaikas pirmaisiais savo gyvenimo metais? Tu apie tai sužinosi skaitydama specialiai tau paruoštą „mamyčių klubo” kalendorių. Šiandien pasakojimas apie 7-ąją savaitę. 

Žiūrėk, kaip aš augu!

Gali būti, kad nuskambės keistai, bet vaikas vystosi iš viršaus į apačią, kitaip sakant, jo sugebėjimai vystosi nuo galvos link kojų.

Iš pradžių mažylis mokosi laikyti galvą, po to kontroliuoti savo kūną, kad išmoktų sėdėti ir šliaužti. Ir tik po to, kai sutvirtėja nugaros raumenys ir kojos, mažylis stojasi ant kojyčių, o dar po kažkiek laiko pradeda savarankiškai vaikščioti.

Šią savaitę Tu tikriausiai pastebėjai, kad vaikas pradėjo stabiliau laikyti galvą. Mažius šią savaitę pradeda aktyviau judinti savo rankutes – visai greitai mažylis išmoks dirbti delnais ir pirštukais.

Mažylio priežiūra

Pirmuosius skiepus, padedančius apsaugoti vaiką nuo mirtinų ligų, Tavo vaikas jau gavo.

Jeigu tu abejoji ir pergyveni dėl skausmo, kurį vaikas patiria skiepijimo metu, o taip pat dėl šalutinių poveikių – temperatūros, tuomet valandą prieš skiepijant galima duoti vaikui lengvų nuskausminamųjų, kuriuos rekomenduos Tavo gydytojas.

Jei mažylis atrodo mieguistas ir pakyla temperatūra, praėjus 4 valandoms po skiepijimo, galima pakartotinai duoti vaistų.

Тu ir Tavo šeima

Paprastai gydytojai nerekomenduoja lytinių santykių bent šešias savaites po gimdymo – tai būtina, kad kūnas ir organizmas galėtų pailsėti po sunkaus darbo – gimdymo. Vienok, ne visada mamytės laikosi taip ilgai ir pasiryžusios atnaujinti lytinius santykius anksčiau gydytojo nustatyto termino.

Tai labai priklauso nuo moters savijautos. Jei nejauti nepatogumo, o gimdymas vyko be komplikacijų ir trūkimų, tai gali atnaujinti seksualinį gyvenimą, tačiau nepamiršk, kad pirmais kartais po gimdymo gali jausti nemalonius pojūčius, ypač pradžioje.

Būna, kad moteris po gimdymo nesijaučia patraukli ir seksuali. Tai normalu, nes pogimdyminiu laikotarpiu, kol susitvarko maitinimas krūtimi, hormonai prislopina seksualinį geismą.

Svarbu tuo metu kalbėtis apie savo jausmus su partneriu. Jei abejoji savo norais ir jauti skausmą sekso metu, pabandyk paaiškint vyrui, kad gal dar reikėtų truputėlį palaukti, kad užgytų pogimdyminiai randai ir užsidegtų seksualumo ugnelė.

Įdomus faktas

Ar žinai, kad daugiau nei 80 procentų vaikiškų automobilinių kėdučių įrengtos neteisingai ir neatitinka saugumo standartų?

Daugelis tėvų nustebs, kaip neteisingai jie naudoja vaikiškas automobilių kėdutes, todėl patikrink dar kartą ar Tavo automobilyje kėdutė įrengta teisingai pagal visas gamintojo instrukcijas.

02. Mar 2010, 21:06

labai grazu😉

12. Jan 2010, 00:08

sveciasuzsiregistruok,bunavisko,leidzia ir ne,bet istaikom ,ir pabunam dviese😀

11. Jan 2010, 10:32

as taj tikraj antro neplanuoju taj desius spirale dabar siuo metu apie antra vaika net mintys nekila pirma reik sita isaugint 😀 o kas del santykiu taj as saziningai atlaukiau ta termina kiek liepe daktare😀

02. Jan 2010, 22:21

Oj mes tai su vyru gal po 7sav atnaujinome musu meiles.db mazylei 10savaitelių ji nakti ramiai uzmiega zisdama papuli poto paguldau i jos lovele ir tada myluojames..planuojam pradet nauja maziuka po kokiu metų ar dwiejų man db 21m wyrui 23m😀o kaip jums mamytes waikuciai leidzia ramei su teweliais pabuti?

11. Dec 2009, 13:11

as visai neseniai susilaukiau savo mazuliukes...pirmom dienom buvo baisu pagalvot apie kt leliu, taciau pasitarus su vyru nusprendem kad po metuku bus laikas ir antram leliukui....gyd. taip ir pasake: geriau viena karta atsikankink😃 prajuokino😀

11. Dec 2009, 00:29

na mes tai planuojam detis spirale,bet kiek klausinejausi draugiu tai varine daug geresne uz hormoninine,,mirina,,pirmoji labiau visoms tinka,nei ta....
o apie kita vaikeli dar spesim pagalvoti...man po kolkas baisu....si syki nebijojau gimdyti ir buvo sunku,tai antro nestumo labai bijau,bent dabar,ziuresim ateity kaip bus toliau...

04. Dec 2009, 21:14

siulyciau pabandyti konrtaceptini zieda, as pati ji naudoju , tikrai veiksmingas

23. Nov 2009, 11:49

o apie kedutes negirdejau dar tokio. o del kontracepcijos, as tai planuoju spirale detis, kol kas irgi neplanuojame vaikiuko.

20. Nov 2009, 11:57

raganyte, mes taip pat nebeplanuojam kito leliuko, tai kaip "neticiuko" nelabai ir noretumem...

07. Nov 2009, 15:39

Regina,na klausiu kai nuvyksiu,bet siaip smalsu,ka ir kaip daro kitos mamos😀

07. Nov 2009, 08:12

as menka zinove tais klausimais😉 tu geriau raganyte, savo ginekologes klausk, tikrai patars

06. Nov 2009, 19:56

As dar noreciau paklausti tu mamyciu,kurios jau nebe gimdys,t.y jau turi leleliuku tiek kiek nori...Arba kitaip tariant nebeplanuoja nestumo...Kaip saugojaties?Matot as ketinu po 2sav vykt pas ginekologa ir noreciau suzinoti daugiau apie apsauga is jusu...Aisku nevisom turi tikti,tai kas tinka Jum...Aciu uz naujienas,ir neuzpykit svetaines kurejai,kad rasau cia,nes kiek maciau tokios temos dar nerasi cia

06. Nov 2009, 18:17

apie automobiline kedute tai nezinojau...

06. Nov 2009, 12:34

Netolimoje ateityje visi šie patarimai pravers. Ačiū.