Šeimos, kuriose daugiau žaidžiama, yra laimingesnės +VIDEO

02. Oct 2018, 12:19 Egle_Mamyciuklubas.lt Egle_Mamyciuklubas.lt

Bilundas. Šeimos, kuriose skiriama daigiau laiko žaidimams su vaikais, yra laimingesnės ir patiriama mažiau streso. Tačiau, daugiau kaip trečdalis (38 proc.) tėvų ir vaikų pripažino, kad  laisvalaikiui ir žaidimams skirti prioritetinę vietą savo įtemptose dienotvarkėse yra gana sudėtinga, atskleidė LEGO Group atliktas tyrimas.

LEGO® „Play Well Report“ tyrimo metu buvo apklausta 13 000 tėvų ir vaikų 9 šalyse, siekiant išsiaiškinti, kokia yra žaidimo su vaikais svarba šeimose. 

Tyrimo rezultatai atskleidė, kad šeimos laimė ir  laikas praleistas bežaidžiant su vaikais yra tampriai susijęs: devynios iš 10 šeimų (88 proc.), kuriose žaidimui su vaikais skiriama daugiau kaip 5 valandos per savaitę, teigia esančios laimingos. O šeimos, kuriose laisvalaikiui su vaikais skiriama mažiau nei 5 val. per savaitę, tik septynios iš 10 (75 proc.) sakosi esančios laimingos.

20181002111914-52840.jpg

Tai, kad laiko žaidimui su vaikais trūksta, tvirtina trečdalis respondentų (30 proc.)  kurie per savaitę su savo vaikais žaidžia mažiau nei penkias valandas, o viena šeima iš 10 (10 proc.) teigia, kad tam skiria mažiau nei 2 val. per savaitę.

Net tuomet, kai visa šeima susirenka kartu leisti laiką, 6 iš 10 tėvų (61 proc.) teigia, kad žaidimą dažnai nutraukia netikėti tarnybiniai reikalai,  darbai namuose ar nuolat šalia esantys išmanieji telefonai. Nerimą kelia tai, jog vienas iš penkių vaikų (17 proc.) teigia esantys per daug užsiėmę, kad liktų laiko žaidimams, o keturi iš penkių (81 proc.) sako norėtų, kad tėvai praleistų su jais daugiau laiko.

„Žaidimas su vaikais – tai kertinis šeimos pamato akmuo, svarbus tiek vaikams, tiek tėvams. Tačiau šiandien, kai gyvenimo ritmas toks įtemptas, kai skiriama tiek daug dėmesio vaikų formaliam ugdymui ir kitokioms veikloms, žaidimui kartu su vaikais paprasčiausiai nebelieka laiko. Atsižvelgiant į tai, kokį teigiamą poveikį  santykiams, gerovei ir laimei suteikia žaidimas su vaikais, tai turėtų būti patys svarbiausi „namų darbai“ šeimose“, - sako  šeimos santykių ekspertė ir knygų autorė  Jessica Joelle Alexander. 

Tyrimo rezultatai atskleidžia, kaip kinta žaidimo papročiai keičiantis kartoms ir kokius rūpesčius kelia šios permainos. 88 proc. tėvų šiuo metu labiausiai nerimauja dėl vaikų saugumo žaidžiant ir bendraujant internete, 72 proc. baiminasi, kad technologijos daro vaikus mažiau savarankiškus.  Kaip rodo tyrimas, naujoji karta moko visus labiau išnaudoti technologijų teikiamas galimybes.

20181002111928-65805.jpg

Vaikai tampa naujo, „plaukiojančio“ žaidimo tipo  inovatoriais, kur žaidimas apjungia realų pasaulį, vaizduotę ir skaitmeninius įspūdžius. Jiems – tai paprasčiausias žaidimas. 

Kaip atskleidžia tyrimo rezultatai,  išaugusios skaitmeninės galimybės nesikėsina į tradicines žaidimo formas. Dauguma vaikų (81 proc.) norėtų žaisti su savo tėvais užuot žaidę vieni. Trys iš keturių vaikų (72 proc.) pažymi, jog geriau rinktųsi žaidimą su draugais  kambaryje, nei  žaidimus internete.

Nors tai ir kelia susirūpinimą, didžioji dalis tėvų (59 proc.) pritaria vaikų pasaulėžiūrai, jog technologijos gali suartinti šeimą ir trys iš keturių (77 proc.) mano, kad skaitmeniniai žaidimai yra kūrybingi.

„Nors daugelis tėvų mano, kad jų vaikai pirmenybę teikia skaitmeniniams žaidimams, kurie išstumia tradicinius žaidimus, iš tiesų taip nėra. Šiandien vaikai, labiau nei ankstesnės kartos, mato skaitmeninį ir realų pasaulį kaip vientisą žaidimų erdvę. Todėl, norėdami kuo geriau išnaudoti kartu su vaikais praleidžiamą laiką, tėvai turėtų  priimti ir  „plaukiojančią“ vaikų mąstyseną, “ - teigia dr.  Elena Hoicka, Bristolio universiteto psichologijos ir švietimo dėstytoja.

Tėvai pripažįsta, kad žaidimas padeda vaikams mokytis. Beveik visi tėvai (95 proc.) yra įsitikinę, kad žaidimas – svarbus vaiko lavinimo įrankis. Keturi iš penkių (85 proc.) tėvų mano, kad vaikai, kurie daugiau žaidžia, pasieks geresnių rezultatų vėlesniame amžiuje studijuodami ir dirbdami.

Reitinguodami  efektyviausius vaikų mokymo būdus,, 76 proc. apklaustų tėvų mokymą, pasitelkus žaidimą įvardijo, kaip vieną svarbiausių lavinimo būdų, antroje vietoje tėvai  (67 proc.) įvardijo knygų skaitymą, pamokas klasėse – 55 proc., žaidimą su draugais – 65 proc. ir naršymą internete – 22 proc. apklaustų tėvų. Keturi iš penkių vaikų (83 proc.) pripažįsta, kad tuomet, kai į mokymosi procesą įtraukti žaidimo elementai, jie pasiekia geresnių rezultatų. 

Žaidimą kartu teigiamai vertina ir vaikai, ir tėvai. 91 proc. tėvų teigia, kad žaidimas su vaikais jiems suteikia malonumą, 72 proc. žaisdami su vaikais jaučiasi laimingi, 86 proc. - jaučiasi labiau atsipalaidavę, 64 proc. - tapo artimesni su vaikais. Beveik visi apklausoje dalyvavę vaikai (93 proc.) teigia, kad žaidimai suteikia jiems laimės ir padeda atsipalaiduoti grįžus po ilgos dienos mokykloje (87 proc.).

„Žaidimas tuo ir žavus, kad jis nuolat kinta su kiekviena nauja karta, tačiau jo nauda išlieka tokia pati. Šis tyrimas atskleidė, kad skaitmeninis pasaulis atveria daugiau ir įvairesnių galimybių pasinerti į žaidimus.  Mes ir toliau kursime LEGO žaislus, kurie leis vaikams integruoti skaitmeninę ir fizinę patirtį ir žaismingai mokytis. Žaidimas – labai svarbi vaikystės dalis, o mūsų vaidmuo – padėti tėvams suteikti geriausią patirtį savo vaikams ir laiką, skirtą žaidimui su vaikais, išlaikyti prioritetine šeimos veikla“, - sako Julia Goldin, LEGO Group rinkodaros vadovė.

LEGO „Play Well Report 2018 “ tyrimą ir įžvalgas galim rasti čia 

Apie LEGO Play Well tyrimą

LEGO Group atliktame pasauliniame tyrime atsispindi tėvų ir vaikų nuomonė apie žaidimų šeimoje naudą ir vaidmenį, vaikų žaidimų pasirinkimus, skaitmeninį vaikų saugumą ir mokymąsi pasitelkus žaidimą. Internetinėje apklausoje dalyvavo  9,249 tėvai, kartu  su 1,5-12 metų amžiaus vaikais ir 3 723  vaikai nuo  5 iki 12 metų amžiaus.  Apklausa atlikta 9 šalyse:  Kinijoje, Danijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Meksikoje, Rusijoje, Saudo Arabijoje, Jungtinėje Karalystėje ir JAV, ir buvo vykdoma  2018 m. vasario - kovo mėn.

Apie LEGO Group

LEGO Grupės misija – įkvėpti ateities kūrėjus, pasitelkus žaidimų galią. LEGO kaladėlės suteikia vaikams galimybę kurti visa, ką pasufleruoja jų vaizduotė.  LEGO Groupę Bilunde, Danijoje 1932 metais  įkūrė  Ole Kirk Kristiansen, o kompanijos pavadinimas kilo iš dviejų daniškų žodžių Leg Godt, kurie reiškia „žaisti gerai“. Šiandien LEGO Grupė tebėra šeimai priklasanti kompanija su būstine Bilunde, tačiau jos gaminiai parduodami daugiau kaip 140 pasaulio šalių.

 Daugiau informacijos: www.LEGO.com