Sausa ir niežtinti oda: kaip padėti vaikučiui?

Sausa ir niežtinti oda: kaip padėti vaikučiui?

08. Jan 2013, 09:00

Žiemą dažna vaikučių odos bėda - staiga paūmėjęs atopinis dermatitas, kai ima niežėti jautrią odelę, prasideda uždegimas, pasimato išbėrimai. Ką tokiu atveju gydytojai pataria daryti?

 

Pasak VU Vaikų ligoninės Pulmonologijos ir alergologijos centro vedėjos, vaikų ligų gydytojos, alergologės doc. dr. Odilijos Rudzevičienės, atopiniu dermatitu dažniausiai suserga kūdikiai – apie 60 proc. visų susirgusiųjų tai nutinka pirmaisiais gyvenimo metais, dar apie 30 proc. - antraisiais – penktaisiais gyvenimo metais.

 

Kokie pagrindiniai šios ligos simptomai ir priežastys?

 

Atopinis dermatitas pasireiškia labai niežtinčiais bėrimais, ypač niežėjimas vargina naktį. Odos bėrimai gali šlapiuoti, prisidėti odos infekcija. Ligos priežastys – labai įvairios: mažiems vaikams ligą gali paūminti maisto alergenai, vyresniems vaikams – aplinkos alergenai.

 

Pasak gydytojos alergologės, tam turi reikšmės ir paveldimumas, jei alerginėmis ligomis serga mama, tėvas, brolis, sesuo. Ne visos priežastys medicinos mokslui kol kas žinomos.

 

Ar ši liga išgydoma?

 

Kaip teigė doc. dr. Odilija Rudzevičienės, liga neišgydoma, vaikas gali pats išaugti ligą. Tačiau yra įvairių gydymo metodų, kurie palengvina ligos simptomus. Vaistinėse tikrai yra įvairių kremų, bet tik gydytojas alergologas gali patarti, kuriuos ir kaip reikia vartoti.

 

Gydytojas alergologas gali atlikti įvairius odos mėginius, nustatyti specifinius antikūnus alergenams iš kraujo, taigi, radus alergeną ir jį pašalinus, galima palengvinti ligos simptomus.

 

Ar jūsų vaikučiui buvo pasireiškęs atopinis dermatitas?

08. Jan 2013, 13:54

Sūnui, kai buvo mažiukas, sausėjo oda ant blauzdų, tepėm paskirtu kremu, šiek tiek pagerėjo, bet db lyg ir išaugo tą bėdą, bet užtad dukrytėj tas pats ir dėmės jau atsirado ant šoniuko, nors nešlapiuoja, bet dukrytė net ir patepus kremu kasosi

08. Jan 2013, 13:47

naktim net kasos reik per nagus trankyt kad nekasinetu ,mus zaizdeles neslapuoja tiesioj buna sausos demes raudonos,ant soniuko yra serpetojanti

08. Jan 2013, 13:45

turim bedu del odytes sausejimo ☹ siuo metu kirksciukai ☹ dukryte neturi bedu su odele ,bet maziukas ☹