Receptas, kaip pasigaminti modeliną + užsiėmimai su juo

Receptas, kaip pasigaminti modeliną + užsiėmimai su juo

12. Aug 2021, 11:30 Mamyčių klubas Mamyčių klubas

Dalinamės Mamyčių klubo narės - Brigitos (Mami) patarimais, kaip namų sąlygomis pasigaminti modeliną ir ką juo smagaus veikti:

Vaikus žavi tąsi, formas keičianti, lipni tekstūra, o ypač, jeigu jos daug ir spalvotos. Ne kiekvieną dieną kartu su vaiku pavyksta kepti sausainius, nors tos dienos būna tikros ragavimo, miltinimosi ir lipdymo šventės. Eksperimentuoti su „Play-Doh“ plastilinu – per brangu, vieno žaidimo metu laisvai galime sunaudoti 4 didelius spalvų indelius. Rusiškas plastilinas - mamai patinka, bet sūnui dar šiek tiek per kietas.

O namuose gamintas modelinas - puiki alternatyva. Iš atskirų dalių tvariniai ne taip gerai sulipdyti laikysis, kaip dirbant su moliu ar plastilinu, tačiau puikiai galime išgauti vientisas formas, o be to, juk smagu ne tik lipdyti.

Gaminimui reikės:

  • 1 st. miltų
  • 1 st. druskos
  • 4 Š. aliejaus
  • 4 Š. acto/ citrinų rūgšies
  • 1 st. Vandens
  • Spalvai- norimos spalvos maistinių dažų, o šį kartą mes naudojom karį
  • Jei gaminta su actu- kvapą sušvelnina į mišinį įpilti keli lašai eterinių aliejų

Viską sudedam į vieną puodą, paskutiniu etapu užpildami vandenį. Maišydami kaitinam ant silpnos ugnies, kol mišinys sušoks į gumulą. Nuėmę nuo ugnies, išverčiame gumulą į indą, kuriame perminkome iki tolygios tekstūros modelino. Atvėsiname ir jau galime žaisti.

Šį kartą mūsų žaidimas prasidėjo nuo torto puošybos, tačiau tortas greitai pavirto statybų aikštele.

Sekantis etapas buvo gilių ir kaštonų slėpimas – ieškojimas modeline, tuo pačiu nepamirštant paslėpti ir savo rankų ne tik modeline, tačiau ir gėrybių dubenyje, pabandyta buvo paslėpti ir veidą.

Toliau - antspaudų dėjimas modelino paviršiuje, bei formelių - pyragėlių gaminimas, naudojant smėlio žaislus, indelius iš „Kinder" kiaušinio, blynų gamyba ant lentelės.

Po kurio laiko žaidimas persikėlė į namelį, kur gaminome gilių ir kaštonų raidelių „sekretus" - išdėlioji ant torto indelio modelino rėmeliuose raidelę, uždengi modelino blynu ir žiūri iš apačios, taip pat gaminom makaronus, keksiukus ir sausainius, naudodamiesi „Play - Doh" kulinarijos rinkinio įrankiais.

O kaip šiandien sekasi žaisti Jums?