Pusantrų metų mažylei - plokščiapėdystė

Pusantrų metų mažylei - plokščiapėdystė

10. Feb 2011, 09:00

Jei ir Tu nori ko nors paklausti vaikų kineziterapeutės, rašyk redakcija@mamyciuklubas.lt

 

Rima:

 

Laba diena. Jums rašo jauna mama iš Vilniaus, auginu pusantrų metų mergaitę Gabrielę. Nuo gimimo turime dešiniosios pusės kaklo raumens deformaciją, viena pusė kakliuko trumpesnė nei kita, galvytę laiko pasvyrusią.

 

Bet nuo pat gimimo darėm viso kūno masažus, lankėme baseiną, šiuo metu taip pat einame į šildymus, tada darome kaklo masažą, lankome ir mankštą.

 

O dabar nustatyta ir plokščiapėdystę. Ką daryti su ja? Gal galėtumėte pakonsultuoti? Pirmuosius žingsnius žengėme su ortopedinėm basutėmis, na dabar nešiojam sniego batus, viduje natūrali vilna.

 

Konsultuoja fizinės medicinos ir reabilitacijos centro „Gemma“ vaikų kineziterapeutė Laura Sidaraitė.

 

Plokščiapėdystė atsiranda, kai susilpneja pėdos kaulai, raiščiai, raumenys, pėda neatlaiko kūno svorio, jos skliautas ima mažėti ir taip vystosi plokščiapėdystė.

 

Kokios priežastys ją įtakoja?

 

Ji gali atsirasti dėl to, kad tėvai per anksti ima statyti ir vesti už rankučių vaiką, kol pėdų raiščiai ir raumenys dar neprisitaikę stovėjimui, silpni ir gležni, o kaulai dar nesusiformavę.

 

Taip pat kalta gali būti ir netinkama, prasta avalynė.

 

Ką profilaktiškai daryti, kad išvengtume plokščiapėdystės?

 

Plokščiapėdystė, kaip ir šleivapadystė, gali būti ir įgimtos. Plokščiapėdystę galima pastebėti vaikui pradėjus vaikščioti, labiausiai išryškėja apie antruosius metus.

 

Reikia stebėti vaiko pėdutes, ar matosi pėdos skliautas, galima profilaktiškai pasikonsultuoti su ortopedu.

 

Plokščiapėdystės profilaktika:

 

-nestatyti ir neversti vaiko vaikščioti, kol jis pats dar neina,

 

-pirkti tinkamą avalynę: batai turi būti kietais padais, su dviejų- trijų cm kulneliu, truputį pakeltu vidiniu vidpadžio kraštu).

 

-taip pat galima atlikti lengvą pėdų masažą (tris ar keturis kartus nestipriai spaudžiant kūdikio padą, braukti smilium nuo pėdos kulno link išorinių ir vidinių kraštų, glostyti pėdutes nuo pėdų iki šlaunų),

 

-bei pratimus (vaikščioti pasistiebus, bei buti atsiklaupus ir atsisėdus ant kulnų).

 

Gydant plokščiapėdystę atliekami dar šie pratimai: 

 

Sėdint pėdas traukti į save ir ištiesti, kojų pirštais imti pieštuką, ką nors piešti, audinio gabalą sudėti klostėmis, pėdomis sugauti kamuolį, jį pakelti.