Primaitinimo pradžia: kaip ir nuo ko pradėti

Primaitinimo pradžia: kaip ir nuo ko pradėti

03. Sep 2010, 09:00

 

Mamyčių klubas nuo šiol pateiks seriją straipsniukų primaitinimo tema su Šeimos medicinos centro vaikų ligų gydytoja Laima Bulikaite.

 

Kaip žinia, pediatrai šiais laikais labai užsiėmę, juk klinikose jų yra vos vienas, o mažųjų pacientų sunku net suskaičiuoti, tad labai norime padėkoti pediatrei Laimai, kad sutiko pakonsultuoti Mamyčių klubą.

 

Šiandien pokalbis apie pačią pradžią – kada gi pradėti siūlyti vaikučiui kieto maistelio  paragauti?

 

Konsultuoja Šeimos medicinos centro vaikų ligų gydytoja Laima Bulikaitė.

 

{pic:2}

 

Jei mama maitina kūdikį savo pienu, rekomenduojama primaitinimą įvesti ne anksčiau nei nuo 6 mėnesių. Nes mamos piene, kaip žinome, yra viskas, ko reikia kūdikio poreikiams patenkinti.

 

Jei vaikutis valgo adaptuotą pieno mišinį ir jei jo svoris bei ūgis atitinka visas rekomenduotinas normas, tuomet papildomo maisto taip pat patariama siūlyti tik nuo pusės metų.

 

Tačiau jei mažylis, maitinamas mišinėliu, nepakankamai priauga svorio tuomet gydytojas gali rekomenduoti kietą maistelį pradėti nuo keturių ar penkių mėnesių.

 

Kodėl rekomenduojama primaitinti nuo šešių mėnesių?

 

Todėl, kad nuo šio amžiaus padidėja vaiko organizme poreikis geležies, vitamino D, baltymų, kalcio ir kitų maisto medžiagų.

 

Nuo ko pradėti primaitinimą?

 

Jei mažyliui pradedate siūlyti papildomo maisto rudenį, tuomet siūlyčiau pradėti nuo daržovienės, nes šiuo metų laiku turguje ar parduotuvėje yra vertingos daržovės.

 

Jei primaitinimo laikas atėjo pavasarį – tuomet pradedame nuo grūdinių košių.

 

Jei vaikučiui trūksta vitamino D, tuomet geriau pradėti nuo daržovienės, nes šis vitaminas geriau įsisavinamas šarminėje terpėje.

 

Šeimos medicinos centras

Pylimo 9, Vilnius

www.seimosgydytojas.lt

864021999, 8-5 2608684,  8-5 2608685

 

{smallpic:1}

 

Apie tai, nuo kokių daržovių ar grūdų košių pradėti ir ką daryti, jei vaikas nevalgo – pakalbėsime kituose straipsniuose.

 

Mamyčių klubo portalo

redaktorė Eglė

 

06. Sep 2010, 10:37

mes ir nuo darzoviu pradeom, bet mazoji po savaites valgymo atsisake valgyti, reke ir viskas, tai daviau ryziu kosyte su bananais, tai labai patiko, po savaites vel darzoves bandysim😀

03. Sep 2010, 18:28

mes ir jau kelias dieneles kaip skanaujame bulvyciu kosyte ,rytt ir morkyte skanausime,bet jau labai nenorei ima.

03. Sep 2010, 17:58

labuka as suneliui irgi pirmiausia daviau morkytes ir bulvytes