Pratimai, stiprinantys kūdikio nugaros ir kaklo raumenis

Pratimai, stiprinantys kūdikio nugaros ir kaklo raumenis

17. May 2010, 09:00

Vaikų kineziterapeutė Kristina Bliūdžiuvienė šįkart pataria, kaip stiprinti galvytės nenulaikančio kūdikio nugarytės ir kaklo raumenukus.

 

Mama Jūratė:

 

Mano mažyliui 3 mėnesiai, bet galvytės vis dar nenulaikome, o ir ant pilvuko nenoriai guli. Galvytę pakėlę išlaiko porą minučių. Be to, galvytę vis suka į vieną pusę. Naktį vis bandau ant kito šoniuko paguldyti, bet mažylis muistydamasis vis į mėgstamą pozą gr5žta. Gal galėtumėt parekomenduoti kokių nors pratimų, kad mažylis stipresnis būtų.

 

Atsako fizinės medicinos ir reabilitacijos centro „Gemma“ vaikų kineziterapeutė Kristina Bliūdžiuvienė:

 

Jūsų mažyliui reikėtų stiprinti nugarytės, kaklo, krūtinės raumenukus. Jei turite kamuolį, paguldykite mažylį ant pilvuko ir prilaikydami ties klubais, juosmeniu tiesiog pasupkite prmyn ir atgal.

 

Mažylis turėtų instinktyviai įsitempti – taip stiprės nugaros raumenukai. Kitas pratimas – sulenkite vaiko rankas po krūtine ir paguldykite ant pilvuko – tuomet bandykite sudominti mažylį žaisliukais, garsais, kad jis keltų galvytę, atsiremdamas alkūnėmis – taip stiprės kaklo ir krūtinės raumneukai.

 

Dėl galvytės sukimo į vieną pusę atsakymą rasite ankstesniuose pasisakymuose, svarbiausia – priversti mažylį pabūti jam nepatogioje, bet reikiamoje padėtyje. Kantriai koreguokite jo padėtį tiek miegant, tiek, kai vaikelis būna aktyvus – kitos išeities nėra.

 

kodel-kudikis-galvyte-suka-tik-i-viena-puse

 

17. May 2010, 11:15

mano dukryte (dabar jai 3,5men) irgi sukdavo galvyte i viena puse, tai as kai ji uzmigdavo paguldydavau ant nugarytes o galvyte pasukdavau i priesinga puse negu ji megsta, o kai nesiodavau ant ranku tai susiglauzdavom zandukais nusuktais i ta nemegstama puse ir po truputi susitvarke.sekmes 😀