Pratimai, padėsiantys koreguoti pilnapadystę

Pratimai, padėsiantys koreguoti pilnapadystę

23. Aug 2010, 09:00

 

Jei ir jūs norite ko nors paklausti vaikų kineziterapeutės, rašykite redakcija@mamyciuklubas.lt


Ievos klausimas:

 

Laba diena, rašau Jums laišką, nes noriu sužinoti, ar mano situacija visiškai kritinė. Man beveik jau 15 metų ir turiu pilnapadystę, bet nelabai didelę. Taip pat truputį kreivai dedu kojas, mama sako, jog tai šleivapadystė.

 

Kai buvau mažesnė, važiavome pas medikus, jie patarė daryti pratimus. Dariau, kol nenusibodo, o toliau mama neskatino. O aš nesupratau tuomet, jog tai rimta.

 

Vienas dalykas, kuris man rūpi, jog neičiau šleivai. Šiek tiek kojas dedu į vidų. Ar tai galima išgydyti? Dabar dėl to labai išgyvenu.

 

Atsako fizinės medicinos ir reabilitacijos centro „Gemma“ vaikų kineziterapeutė Kristina Bliūdžiuvienė:

 

Be galo malonu gauti klausimą iš paties vaiko. Motyvacija lemia mažiausiai 50 procentų gydymo efektyvumo.

 

Labai normalu, kad kai buvai jausnesnė, nesupratai, kam reikalingos tos mankštos, nes tuo metu tau, spėju, nieko neskaudėjo, niekas iš tavęs nesišaipė ir išvaizda tau nelabai rupėjo.

 

Dabar, kai tau jau 15 metų, kiek suprantu, šleivapėdystė ėmė ir tau pačiai trukdyti. Jeigu atsimeni pratimus, kuriuos darydavai maža, gali vėl jų imtis.

 

Pratimai pilnapadystei koreguoti yra paprastai trijų rūšių, visi jie skirti pakelti suplokštėjusį pėdos skliautą:

 

1) pratimai, kurie dirgina pėdą ir verčia refleksiškai susitraukti pėdos raumenukus, pvz. vaikščiojimas per smėlį, paskui per žolę, namų sąlygomis – per kilimą ir ant grindų basomis.

 

2) pratimai, kurie stiprina blauzdos raumenis ir tempia čiurnos kauliukus aukštyn, pvz. vaikščiojimas pasistiebus.

 

3) pratimai, kai yra stipriai lenkiami ir tiesiami  kojų pirštai, pvz. piešimas su kojomis, smulkių daiktų rinkimas su kojų pirštais.

 

Tai, kad eini kreivai dedama pėdas, ištaisoma. Visų pirma, savikontrolė – tai reiškia, kad pastoviai turi atkreipti dėmesį, ar tiesiai pastatei koją. Taip pat būtinai reikia stiprinti kojų raumenukus, kad viena pusė nebūtų stipresnė ir nekreiptų pėdutės į save.

 

Siūlau atlikti paprastą pratimą – kadangi tavo pėdutė sukasi į vidų, tu kelis kartus per dieną, atsisėdusi ant grindų ir ištiesusi kojas, kaip kokius valytuvus pakreipk tiesias pėdutes į išorę – į priešingą negu sukasi pusę, ir grįžk į pradinę padėtį, kad kojų piršai žiūrėtų tiesiai į lubas.

 

Sekmes, Ieva! Viskas tavo rankose.