Pieno mišinukai: atsakymai į jūsų klausimus

Pieno mišinukai: atsakymai į jūsų klausimus

26. May 2015, 15:10 Mamyčių klubas Mamyčių klubas

Maitini savo mažylį pieno mišinukais? Jei taip, tuomet tau galbūt pravers mitybos specialistų atsakymai į mamų klausimus. 

Jeigu vaikas valgo pieno mišinį, kokį kiekį jis turi gauti būdamas 2, 4 ir 6 mėnesių amžiaus?

Dviejų mėnesių amžiaus kūdikis suvalgo apie 600-800 ml pieno arba mišinio per parą. Žinoma, yra vaikų, kurie valgo mažiau ir mažesnėmis porcijomis. Tarpai tarp maitinimų turėtų būti apie 3 valandas.

Kai mažylis pasiekia 3 mėnesius, padidiname pieno mišinio dozę iki 1000 ml per parą.

Daugiausiai mišinio vaikutis suvalgys būdamas 4-6 mėnesių – apie 1000-1200 ml per parą. Tačiau pradėdami primaitinimą pradedame mažinti suvalgomo mišinio kiekį.

Kartais tenka keisti pieno mišinį esant tam tikroms situacijoms. Kaip suprasti, kad būtent tas mišinukas mažyliui netinka?

Pieno mišinį tenka keisti, jei mažylis reguliariai ir daug atpylinėja, matoma alerginė reakcija ant kūnelio (pvz. panaši į dilgėlinę) su sąlyga, jei vaikui nedavėte kitų maisto produktų.

Jei mišinukas netinka vaikučiui, galimos problemos ir su viduriukais – pilvo pūtimas, kietos arba per daug skystos išmatos. Kiekvienu atveju reikia spręsti individualiai, negalima vienareikšmiškai teigti neapžiūrėjus vaiko.

Normalu, jei 4 mėnesių kūdikis valgo motinos pieną kas valandą?

Panašu, kad vaikučiui trūksta pieno. Reikia jį pasverti iki maitinimo ir po to, kad pamatytume, kiek jis suvalgo vienu kartu. Jei šio kiekio nepakanka, tuomet po motinos pieno reikia pasiūlyti adaptuoto pieno mišinio.

Dar gali būti, kad vaikutis tiesiog nori būti arčiau mamos krūties, tačiau nereikia spėlioti, geriausia nustatyti, ar mažyliui tikrai netrūksta pieno.

Ar gali pieno mišinys padėti vaikučiui išmiegoti visą naktį? Kokį rinktis – ar tą, kuris sotesnis, ar lengvesnį nakčiai? Jeigu nėra alergijos, kokį mišinį išsirinkti, kad nepermaitintumėme mažylio?

Jeigu nepakanka motinos pieno, tada reikia siūlyti kokį nors adaptuotą mišinį po to, kai pavalgys mamos pienuko.

Jeigu nėra lergijos, vidurių užkietėjimų ir stiprių atpylimų, tada nėra prasmės rinktis specialų mišinį. Žinoma, reikia stebėti, ar vaikučiui patinka tas mišinys. Nepatariu rinktis saldintų pieno mišinių, nes juose labai daug cukraus ir kalorijų.

Mano dukrelei 4 mėnesiai, nuo 3 savaičių ji valgo ir mamos pienuką, ir mišinuką. Jeigu ji daug atpila ir naktimis kankina pilvuko pūtimas, ar tai reiškia, kad jos skrandis dar nesubrendo primaitinimui?

 Tokiu ateju reikia keisti adaptuotą mišinį – yra specialūs, skirti vaikučiams, turintiems funkcinių sutrikimų, yra mišiniai, skirti alergiškiems mažyliams – su sojos ar ožkos pieno baltymu, arba su specialiai apdirbtu karvės pieno baltymu.

Taip pat mam turėtų peržiūrėti savo racioną. Galbūt jūs per daug valgote saldumynų, citrusinių vaisių, šokolado ar riešutų ir kt. Jų reikia atsisakyti.

Paguldykite vaikutį ant pilvuko prieš maitinimą. Maitindami darykite pauzes, palaukite, kol atsirūgs.

Sėkmingo maitinimo!