Penki per dieną – ir vaikams

Penki per dieną – ir vaikams

29. Sep 2014, 14:25 Egle_Mamyciuklubas.lt Egle_Mamyciuklubas.lt

Rugsėjo mėnesį didžiausiose šalies turgavietėse prasidėjo animuotos vaisių ir daržovių degustacijos vaikams. Šie renginiai – tai dalis vykstančios kampanijos „Penki per dieną“, skirtos suformuoti įprotį kasdien suvalgyti bent po 5 vaisių ir daržovių porcijas, kaip rekomenduoja Pasaulio sveikatos organizacija.

„Įprasti suvalgyti 5 vaisius ir daržoves kasdien turime dar vaikystėje, todėl dalį kampanijos priemonių nusprendėme skirti tiesiogiai vaikams, – sakė asociacijos „Baltijos ūkis ir verslas“ direktorė Roberta Trimokaitė.

Vaisiai ir daržovės gali būti labai smagi ir spalvinga dienos raciono dalis, ir mes ketiname tai parodyti vaikams“.

Degustacijos rengiamos:

Vilniuje Maisto prekių turguje (Gariūnų g. 70),

Kaune Urmo bazėje (Pramonės pr.16) ,

Klaipėdoje Naujajame turguje (Taikos pr. 80),

Panevėžyje Centrinėje turgavietėje (Ukmergės g. 26).

Degustacijų metu Pepės Ilgakojės personažas su vaikais žais, atliks pratimus, užduotis, varžysis estafetėse ir spėlios mįsles, o šauniausiai pasirodžiusiems bus skiriami prizai.

Kampanijos „Penki per dieną“ metu kalbama apie vaisius ir daržoves, jų naudą, apie formulės „penki per dieną“ pritaikymą kasdieniame gyvenime, taip pat – šiai produkcijai taikomus Europos Sąjungos reikalavimus, informaciją apie įvairiose ES šalyse užauginamą produkciją.

Programą „Europos Sąjungos kilmės vaisių ir daržovių žinomumo didinimas Lietuvoje“  vykdo asociacija „Baltijos ūkis ir verslas“. Kampanija „Penki per dieną“ yra pagrindinė šios programos priemonė. Programa bus vykdoma 3 metus.