Kaip dažnai vaikai gali gerti arbatas ir kokias?

Kaip dažnai vaikai gali gerti arbatas ir kokias?

19. Dec 2016, 08:00 Mamyčių klubas Mamyčių klubas

Pasak Lietuvos pediatro dr. doc. Algimanto Vingro, arbatas mažiems vaikams galima pradėti siūlyti jau nuo pirmų metų pabaigos (11-12 mėnesį). Pirmąjį mažylio gyvenimo pusmetį specialistas nepataria duoti jokių arbatų.

"Žinoma, nereikia vaiko prašyti išgerti tiek, kiek mes įpilame arbatos. Jei išgers 50 ml, gerai, jei išgers 50 ml tris kartus per dieną, irgi gerai. Jei iš karto išgers šimtą gramų - duokim. Nes jei vaikas serga, jis daugiau prakaituos ir daugiau išgers. Papildykime organizmą skysčiais", - pasakojo vaikų ligų gydytojas A.Vingras.

Kokias arbatas vaikams siūlyti?

Gydytojas patarė mažyliams užplikyti tas žoleles, kurios yra perduodamos iš kartos į kartą, yra malonaus skonio ir turinčios veikliųjų medžiagų. Pavyzdžiui, peršalus geriausia duoti gysločio lapų, šeivamedžio žiedų, liepų, ramunėlių žiedų mišinio arbatėlės.

Mūsų arbatų degustacijos taisyklės: pagamintos šešios naujų skonių arbatos. Trys skirtos vaikams, trys suaugusiems. Super mažylio mamos Evelinos tikslas - atspėti arba arbatos pavadinimą arba bent jau vieną sudėtinę dalį.

Kaip tinkamai arbatas paruošti?

Pasak dr. doc A.Vingro, vaikams skirtose arbatose nėra didelės veikliųjų medžiagų koncentracijos. Jos veikia vaiko organizmą švelniai ir ramiai. Žinoma, nepamirškite jas tinkamai paruošti.

"Iš akies negalima daryti. Priklausomai nuo vaiko amžiaus ir arbatos dozė yra skirtinga. Geriausia naudoti arbatas pakuotėse. Vienoje pakuotėje - viena arbatos dozė. Priklausomai nuo vaiko amžiaus, skiriasi ir užplikomų pakuočių kiekis. Žinoma, arbatėlės duodamos tuomet, kai vaikas lengvai negaluoja", - patarė gydytojas.

Kaip dažnai duoti arbatas vaikams?

Kiekviena žolelė turi kelias veikliąsias medžiagas. Kad organizmas nepriprastų prie jų, arbatos gali būti vartojamas be pertraukos vieną- dvi savaites. Po to jas gydytojas pataria pakeisti kitoms arbatomis arba padaryti pertrauką.

"Geriausia žolelių arbatas vaikams duoti tuomet, kai atsiranda priežastis jas naudoti, pavyzdžiui, lengvas peršalimas - sloga ar drėgnas kosulys, nedidelė temperatūra ki 37,5 laipsnių. Arbatos veiks švelniai, ramiai, vaikui bus lengviau, nes jam prakaituojant su arbatomis jis gaus skysčių", - pasakojo A.Vingras.

Pasitelkus Lietuvos pediatro doc. Algimanto Vingro žinias bei patirtį, sukurtos specialios receptūros GURGIO, PUKSIO, KNIURKIO, ŽVARBIO arbatėlės, kurių sudėtyje esančios žolelės subalansuotos taip, kad sustiprintų viena kitos veikimą, o be to – turi natūraliai gerą skonį, tad atvėsintą arbatėlę mažyliai galės  gerti net ir nesaldintą! 

20141215152232-50788.jpg

20141203154908-13367.jpg

Žolelės, jų mišinukų arbatos – tai ne tik skystas maistas, o dažnai ir vaistas, tad atminkite:

  • vaikučių negalavimams įveikti netinka suaugusiems skirtos vaistažolės ir jų mišiniai. Tam reikėtų ieškoti specialiai sukurtų ir subalansuotų arbatėlių.
  • arbatėlėje mažyliams visiškai nereikalingi pridėti, ar natūraliai esantys cukrūs – atkreipkite dėmesį į sudėtinių dalių sąrašą etiketėje renkantis!
  •  jei yra poreikis žolelių arbatėles vartoti kasdien, tai daryti reiktų ne ilgiau kaip 2 savaites iš eilės ir po to daryti pertrauką, ne trumpesnę kaip 10-14 dienų.
  • arbatėlė vaikučiams turėtų būti vartojama tik šviežiai paruošta, drungna, jos nebūtina nesaldinti.
  • siekiant palaikyti pakankamą skysčių kiekį rekomenduojama per dieną išgerti 300-400 ml arbatėlės.
  • pasidairykite sandariais vienkartiniais pakeliais fasuotų arbatėlių vaikučiams - tokias patogu dozuoti ir vartoti, o reikiamas porcijas galima įsimesti į krepšį ir nuolat turėti po ranka.
  • pratinti gerti arbatėles iš puoduko vertėtų pradėti jau nuo vienerių metukų – mat įjunkimas į buteliuko čiulptuką gali turėti rimtų padarinių.
  • visada dera pasitarti su vaiko gydytoju ar vaistininku, kuris žino augalų savybes.
  • be abejonės – labai svarbu įvairi ir subalansuota mityba bei sveikas gyvenimo būdas!