3 žaidimai, kurie lavina mažylio smulkiąją motoriką

3 žaidimai, kurie lavina mažylio smulkiąją motoriką

14. Jul 2021, 11:59 Mamyčių klubas Mamyčių klubas

Dalinamės mamos Dovilės blogu apie 3 lavinamuosius žaidimus, kurie sako, labai nebrangūs (kainuoja mažiau nei 1 eurą, perkant juos aliexpress), labai įtraukiantys ir skatinantys vystytis smulkiąją motoriką.

  • Linksmoji boružėlė, kuriai vaikas mokosi užsisegti sagas ir užtrauktuką :)

Jeigu ir jums pabodo vaikui segioti megztinių sagas, tikrai labai rekomenduoju išbandyti šį užsiėmimą. Mūsų dukrytė taip pamėgo segioti sagas, kad pamačiusi, jei tėčio ar mano megztinis su sagom, iškart bando jas atsegti, o po to užsegti. Su užtrauktuku sekasi vis dar sunkiai, bet, manau, ir jam ateis laikas.

  • Skaičiukų ir raidelių mini kilimėlis.

Tiesa, esu mačiusi pirkti ir didelį kilimą, bet, manau, mums užtenka ir tokio, svarbiausia, kad savo darbą jis puikiai atlieka (taip taip, mes jo dėka išmokome skaičius) ir žinome jau kelias raideles. Užsakydama šį žaidimą maniau, kad bent padėlios vieną detalę su kita, pastatys namelį, bet iki šiol dukrytė tik ieško skaičių arba raidelių ir deda į tą detalę, kur raidelė ar skaičiukas "gyvena". Man šis žaidimas atrodo turbūt vienas geriausių po spalvų rūšiavimo kibirėlio, nes gi "ou jeee, mano dvimetis jau moka skaičius" :)

  • Na ir dar vienas labai pasisteisinęs žaidimas/užsiėmimas - žirklutės su skirtingais antgaliais.

Mes buvome nupirkę visai paprastas bukais galais vaikiškas žirklutes, bet dukrytė vis liepdavo kirpti kartu, o mamai nesinorėdavo smailiomis žirklutėmis būti šalia vaiko, tai sumaniau atsiųsti dar vienas. Iš pradžių gavusi žirklutes, maniau, kad tai greičiausiai bus šlamštas, nes žirklutės visiškai plastmasinės (ir kaipgi įmanoma su plastmase kirpti popierių?), bet, matyt, plastmasė labai gerai apdirbta ir popierių puikiausiai kerpa, sakyčiau, taip pat kaip ir tos mums į prastos metalinės žirklutės.

Taigi, dabar į trasą "eina" reklaminiai žurnalai - dukrytė vis kažką iškerpa ir klausia "kas čia?". Net gi turime tokį tokį karpinių sasiuvinį, kuriame iškirpusi įklijuoja. 

Ne paslaptis, kad dabar žaislai tikrai labai brangūs, o mūsų praktika rodo, kad ne visada ir tas brangus žaislas vaiką domins, tiesiog rekomenduoju jums pabandyti šiuos žaidimus, kurie bent jau neištuštins jūsų kišenių, priešingai atneš dar ir naudos :)

Smagių užsiemimų!