Neverskite mažylio sėdėti ant puoduko

Neverskite mažylio sėdėti ant puoduko

07. Mar 2019, 08:00 Egle_Mamyciuklubas.lt Egle_Mamyciuklubas.lt

Iš mamos Aušros laiško redakcijai:

Sveiki, mano dukrytei jau 1,9 m. Prie puoduko pratinamės maždaug nuo 1,5 metukų. Pirmieji bandymai nelabai pavyko, tad darėme pauzę, o dabar bandome iš naujo. Nors iki visiško pripratimo prie puoduko dar toli, bet jau žengėme keletą mažų žingsnelių į priekį link savo tikslo. Pasiekimai dar labai menki, bet vis tiek džiugina: dukrytė pasako, kad daro sysiu. Tada kalbinu ją eiti ant puoduko ir kartais mums pavyksta. O va su dideliu reikalu sunkiau. Ji man sako: "Kaku noju" (noriu), o kai pasiūlau eiti ant puoduko, griežtai atsisako. Taip prašo kelis kartus, bet ant puoduko neina. Ir aišku, galiausiai padaro kaku į sauskelnes. Išeina taip, kad ji tarsi jau pati pasiprašo ant puoduko, bet nesėda. Kaip turėčiau elgtis?

Konsultuoja "Gemma sveikatos centro" kineziterapeutė Miroslava Poimanskaja:

Šią mamos aprašytą situaciją aš "paleisčiau" kuriam laikui, t.y. padaryčiau pertrauką. Juk panelytei tik 1,5 metukų. Negadinkite nei sau, nei vaikui nuotaikos. Dažniausiai vaikams nuo dvejų metų pavyksta greičiau su puoduku susidraugauti. Turite pakankamai laiko.

Nedarykite vaikui spaudimo dėl nenorėjimo atsisėsti ant puoduko. Per didelis spaudimas gali sukelti dar didesnį pasipriešinimą.

O jei dukra panorės sėstis, puoduką palikti matomoje vietoje. Galite parodyti keletą kartų, kaip į puoduką padaro “kakutį ir sisiuką mylimiausia jos lėlytė ar meškutis ir labai pagirkite žaisliukus už sausas kelnytes.

Tiesiog vaikui parodykite, kaip tai daro kiti ir džiaugiasi, kad pvz. gauna kokį skanėstą už gerai atliktą „reikaliuką“. Po kurio laiko mažylei pasiūlykite atsisėsti pačiai.

Sėkmės!

KLAUSK SPECIALISTŲ APIE VISKĄ, KAS TAU RŪPI->>

Mamyčių klubas - už švelnius auklėjimo ir pagarbos kupinus metodus žmogui nuo pat jo gimimo!

20180926121256-99376.jpg