Neskatinkite per anksti sėstis ir stotis

Neskatinkite per anksti sėstis ir stotis

29. Apr 2010, 10:00

 

„Mamyčių klubas” tęsia atsakymų ciklą į Jūsų klausimukus, skirtus vaikų kineziterapeutei. Ir toliau galite drąsiai klausti apie tai, kas susiję su vaikučio vystymusi.

 

Mamos klausimas:

 

Mūsų dukrytė 4,5 mėnesių, savarankiškai sėdėti nemoka, tik prilaikoma, bet pastebėjome, kad paskutiniu metu ji pradėjo sėdėdama lenkti galvytę žemyn. Ir dar problema ta, kad pasodinta keliasi į viršų, spiriasi kojytėmis ir bando stotis. Žinau, kad taip negerai, bet ką daryt, kaip to išvengti?

 

Atsako fizinės medicinos ir reabilitacijos centro „Gemma“ vaikų kineziterapeutė Kristina Bliūdžiuvienė:

 

Dėl galvytės nuleidimo žemyn – galite pamėginti paguldyti ant pilvuko, pakišti rankytes po krūtine ir padėti priešais žaisliukų, kad jai būtų stimulas kelti galvytę ir taip sustiprinti kaklo raumenukus.

 

Tiesiog pasitelkite fantaziją ir sudominkite savo vaiką, kad norėdama pasidairyti turėtų pakelti galvą. Tikiuosi, kad Jūs neapkamšote savo mažylės pagalvėmis, kad ji sėdėtų ir nepiktnaudžiaujate sodinimu, nes šiuo metu galimas tik trumpas sodinimas atsirūgimui 45 laipsnių kampu atrėmus mažylės nugarą į save ir kojytes sulenkus prie pilvuko.  

 

Jau greitai – po mėnesio – galėsite ją mokinti atsisėsti, o kol kas tiesiog neleiskite jai stotis, neskatinkite sėdėjimo, jei norite, kad užaugusi mažylė neturėtų problemų dėl stuburiuko. 

 

20. May 2010, 20:53

o mano maziukas 5 menesiu jau puksedamas atsiseda ir iskart nuvirsta 😀 neisivaizduoju kaip jam dar neleist sedet.. 😀

29. Apr 2010, 19:29

linciuke5, kai ateis laikas vaikutis pats atsises ir nereikia jo ramstyti pagalvemis. Mano dukrytei jau greit 6 men., ji bando sestis, bet dar nepavyksta iki galo atsisesti. Mums gydytoja sake, kad kai raumenukai sustipres tada ir atsises pati.

29. Apr 2010, 15:45

mano mazuliukas irgi megsta sestis, bei pastatytas buti, bet ilgai as nelaikau minutele viena kita😀

29. Apr 2010, 11:56

mano mazasis ir stojesi o jai as neleidziu tai piksta labai o jai tik atsistoje tai issisepia iki ausu ☹ stenguosi neleiti bet kartais kai jau buna piktukas uzpuoles pastrikineje ir buna vel laimingas vaikutis😀

29. Apr 2010, 10:35

o tarkim kazin galima 5menesiu leliuka staciau paguldyti ant pagalves, kad ji sestusi?