Nepažįstamųjų grėsmė

Nepažįstamųjų grėsmė

23. Feb 2010, 08:00

 

Mama Rasytee pasiūlė atidaryti rubriką „Vaiko saugumas“. Anot jos, būtų įdomu tėvams sužinoti, kokiu saugumo priemonių reikia imtis sode, namie, gatvėje, mašinoje, koks turi būti saugus miegas, žaislai, vaikštynės, vežimėliai, nešynės ir t.t.

 

Man pačiai būtu įdomu. Turiu daug informacijos ir norėčiau ja pasidalinti su kitomis mamytėmis bei sužinoti dar daugiau, nes juk mūsų vaikų saugumas svarbiausia. Tad siūlau pirmąją temą „Nepažįstamųjų grėsmė“.

 

Kūdikiai visada traukia dėmesį: atėjus apsipirkti, išsiruošus pasivaikščioti ar tiesiog pasirodžius su vežimėliu gatvėje iškart pasigirsta aikčiojimai, kalbinimai ir pavieniai komentarai jūsų mažylio atžvilgiu.

 

Visai nenuostabu, jei jums tai glostys savimeilę, tačiau kūdikiui toks dėmesio antplūdis gali atnešti daugiau žalos nei jums atrodo. Mažyliui labiau patiks būt dėmesio centre iki 8-9 mėnesių amžiaus, kai jis jau ims vengti ar net bijoti nepažįstamųjų žmonių. Jei pernelyg nesureikšminsite tokio kūdikio elgesio pokyčio ir sugebėsite įtikinti senelę, kad ši neparodytų savo nepasitenkinimo, kai mažylis nebekrykštauja iš džiaugsmo ją pamatęs, šis tarpsnis greit praeis.

 

Gatvės“ taisyklės

 

Nepaleiskite kūdikio iš akių: jei negalite įsivežti vežimėlio į parduotuvę ar įstaigą, neškitės vaiką ant rankų arba važiuokite kitur. Prieš patikėdami vaiką svetimam žmogui (pvz. prekybos ar laisvalaikio centro žaidimo kambario personalui), reikalaukite jo darbo bei kvalifikacijos pažymėjimo.

 

Atkreipkite dėmesį į įrengtą apsaugos sistemą. Jei jūsų mažylis labai veržiasi vaikščioti, nenuklysti pernelyg toli jam padės vaikiškos vadelės, permestos per pečius. Vaikui greičiausiai labai nepatiks toks jo laisvės suvaržymas, bet nepamirškite, jog pamesti mažylį dideliame prekybos centre – niekų darbas.

 

Aš patyriau, kai mane tėvai buvo pametę iš akių turguje, atsimenu labai verkiau, nežinojau ką daryti (man maždaug buvo 8 metai), bet atsiminiau, kad tėvai man sakė: jai pasimesi, stovėk vietoje, niekur neik, mes tave surasime. Taip ir padariau, tad greitai mane surado tėtis.

 

Visiškai ramūs ir tikri, jog jūsų mažylis šalia, būsite tik jausdami jo rankutę savojoje. Pasikliaukite nuojauta: jei įtariate kažką negero, pasišalinkite iš vietos arba kvieskitės pagalbos. Niekam nepatikėkite kur nors vežtis ar vestis kūdikio, jei kartu nevykstate jūs, jūsų partneris ar kitas pažįstamas suaugęs asmuo, pvz:.auklė.

 

Pametę vaiką parduotuvėje iškart kreipkitės pagalbos į personalą: beveik visuose prekybos centruose yra video kameros, todėl apsaugos skyriaus darbuotojai nesunkiai aptiks mažylį. Negaiškite brangaus laiko, blaškydamiesi po skyrius ir ieškodami patys.

 

Kaip galima anksčiau, negąsdinami vaiko išmokykite jį nevaikštinėti vienam, nenuklysti nuo jūsų ir šauktis pagalbos, jei nepažįstamas žmogus verčia eiti kartu. Pasirūpinkite tinkama savo privačios teritorijos apsauga.

 

(šaltinis – knyga)

Rasa Karlonienė

 

MK: Dėmesio! Reikėtų nurodyti tikslesnį šaltinį (ar tai būtų knyga, ar internetinė svetainė). Puiku, jei kurį nors šaltinį tik cituojate, o nenurašote, o be to, įterpiate savo patirtį ir nuomonę.

20. Jun 2010, 18:31

saunuole musu mergyte....

17. Jun 2010, 10:02

Normaliai 😃

23. Feb 2010, 17:23

siurpas net nuejo pagalvojus apie savo pasiklydusi mazyli..........

23. Feb 2010, 11:29

Knyga butu-Pirmieji 18 kūdikio mėnesių

23. Feb 2010, 10:12

OI SU DUKRA KALBAMES APIE TAI O MAZIUKA TIESIOG DAR TEKS STEBETI AKYLAI KAIP PRADES LAKSTYT

23. Feb 2010, 10:02

Geri patarimai 👍

23. Feb 2010, 09:27

na mano manymu kiekviena mama turi apie tai pasikalbeti su vaiku 😉