Neleiskite pirotechninių gaminių naudoti vaikams

Neleiskite pirotechninių gaminių naudoti vaikams

31. Dec 2011, 07:00

 

Kad per Naujųjų metų šventes būtų išvengta nelaimių, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas dar kartą primena gyventojams, kaip saugiai  naudoti pirotechnikos priemones.

 

PATARIMAI:

 

-Nepirkite pirotechnikos priemonių turgavietėse, kioskuose ar savivaldybės uždraustose vietose, nenaudokite savadarbių pirotechninių gaminių ir nebandykite patys jų pasigaminti, nes dėl to ir įvyksta skaudžiausios nelaimės.

 

-Pirotechnikos priemones įsigykite tik parduotuvėse ir atidžiai perskaitykite jų instrukciją.

 

-Jas naudokite tik lauke, išskyrus mažiausio galingumo, kurias galima naudoti ir namuose. Uždekite jas kuo toliau nuo žmonių, pastatų ir automobilių.

 

-Naudodami fejerverkus gyventojų susibūrimo vietose, nenukreipkite jų į žmones.

 

-Pirotechnikos priemones statykite tik ant lygaus, nedegaus paviršiaus. Prieš sprogdindami, nukreipkite jas į viršų ir atsitraukite saugiu atstumu.

 

-Neleiskite pirotechninių gaminių naudoti vaikams. Pavojų gali kelti ir nesuveikusios pirotechnikos priemonės.

 

-Jeigu pirotechninis gaminys neiššovė, nesiartinkite prie jo mažiausiai 15 minučių arba tiek, kiek nurodyta instrukcijoje. Nebandykite jo ardyti arba uždegti iš naujo. Neužsidegusį ar neiššovusį gaminį reikia panardinti į vandenį, įdėti į maišelį ir išmesti į šiukšlių konteinerį.

 

Kad Naujųjų metų naktį neatsargiai paleistos pirotechnikos priemonės nesukeltų gaisrų, balkonuose nepalikite degių, greitai užsiliepsnojančių medžiagų. 

31. Dec 2011, 16:26

Visiems gaziu ir kuo blaivesniu Naujuju sutikimo 😀

31. Dec 2011, 16:24

Baisu tie fejerverkai, kad ko nesuzalotu, kad i masina ar i namu langus nepataikytu. O vat praejusiais metais, i musu langa pataike sovinys, ismigo i lango rema. Visa laime, kad ne kiaurai stikla, ar kur lauke i ka nors nepataike. Kazkur kazkas issove, aisku prisigere, kvailiojantys, negaliu pakesti tokiu zmoniu.