Nauja diena - nauja košė. II dalis

Nauja diena - nauja košė. II dalis

26. Aug 2010, 08:10

     

Po sėkmingo morkos ragavimo, kitą dieną Kajui paruošiau bulvių ir morkų tyrę, vėl per pietus prieš pienuką pradėjom ragauti.

 

Valio - Kajui patiko, suvalgė šaukštą su puse, džiaugiausi, kad Kajus valgo mano gamintas košytes ir jo neberia, kad viskas yra gerai, nereikėjo jokių sunkių pastangų Kajų pripratinti prie kieto maistelio.

 

Tik po košytės jis visas murzinas, nepavyksta pamaitinti gražiai:)

 

Pamėginau duoti banano, Kajui labai patiko, iškart suvalgė pusę banano:)

 

Kita diena:

Kitą dieną Kajui išviriau bulvę, morką, brokolį (viską išviriau, sutryniau trintuvu įpildama truputį to vandenuko, kur virė daržovės, kad košytė būtų ne sausa, o kaip tyrė, ir įpyliau lašelį alyvuogių aliejaus). Ir vėl mano džiaugsmui Kajui ši košytė patiko, matyt, neišrankus maistui ir valgo viską. Sumaitinau 2 šaukštus.

 

Patarimas: maitinu Kajų plastmasiniu vaikišku šaukšteliu ir iš plastmasinės lėkštutės, nes esu girdėjusi, jog iš metalinių (geležinių) maitinti nepatartina, nes metalas pasisavina vitaminus, ir jei vaikui dygsta dantukai, jam skauda valgyti iš metalinio (geležinio) šaukšto, tam yra specialus šaukštukas, kai dyksta dantukai. Jis yra lankstus, minkštokas ir nedirgina, nedrasko dantenų.

 

Pamėginau Kajui duoti pirktinių vaisių tyrių ir daržovių, na vaisių tyrę valgė pasigardžiuodamas, o daržovių nelabai jam patiko.

 

Gydytoja patarė duoti ir obuolio, bet Kajui jis visai nepatiko, raukėsi ir rankom mosikavo, visai nenorėjo, tad daugiau jam ir nedaviau.

 

Kita Kajaus košytė buvo su bulve, morka, žiediniu kopūstu. Visad dedu morką ,nes jis ją labai mėgsta, jai jos nedėčiau nežinau ar valgytu .Suvalgė 3 šaukštus.

 

Nuo pat keturių mėnesių Kajus negeria jokių arbatyčių ir sulčių, jam jos nepatinka, bandžiau įsiūyiti įvairiausių jam galimų arbatų ir sulčių, bet jis negerdavo.

 

Po poros dienų pameginau morkų sulčių Hipp, tai truputi atsigėrė.

 

Kita nauja daržovė buvo moliūgas, ją taip pat išviriau su tomis daržovėmis, kurios paminėtos pradžioje. Artėjant 5 mėn. jau valgo 100 ml tyrės 2 kartus dienoj, įterpiant bananą.

 

Štai tiek šiam kartui:)

Rasa Karlonienė