Mokiniams tinkamiausia kuprinė su dviem diržais

Mokiniams tinkamiausia kuprinė su dviem diržais

21. Nov 2012, 08:00

Įsibėgėjus mokslo metams Pasvalio rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras organizavo kuprinių svėrimo akciją ir vykdė tyrimą  „2-8 klasių moksleivių nešiojamų mokyklinių kuprinių svorio įvertinimas bendrojo lavinimo mokyklose“. 

 

Remiantis Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) rekomendacijomis, optimalus pilnos kuprinės svoris turėtų sudaryti ne daugiau kaip 10-15 proc. mokinio kūno masės. O geriausia, kad sudarytų iki 10 proc. kūno svorio.

 

Kodėl tiek daug dėmesio skiriama nešiojamos kuprinės svorio įvertinimui? 

 

Akcijos metu visuomenės sveikatos priežiūros specialistai rajono mokyklose svėrė 2-8 klasių kuprines ir pačius mokinius. Specialistai vertino ir fiksavo kuprinės tipą: su vienu ar dviem diržais, jos nešiojimo būdą: ant vieno peties ar abiejų. Be to, buvo teiraujamasi mokinių nuomonės, ar jiems ne per sunki mokyklinė kuprinė. 

 

Kokius ypatumus atskleidė tyrimas?

 

Akcijos metu buvo pasverta 684 mokiniai ir jų kuprinės. Didžiosios dalies mokinių (81 proc.) kuprinės svėrė iki 10 proc. mokinių svorio. 17 proc. mokinių kuprinės svoris sudarė nuo 10 iki 15 proc. pačių mokinių svorio. Vertinant pagal klases, dažniau kuprines sveriančias daugiau nei 10 proc. jų kūno svorio, nešioja mažesnių klasių mokiniai. 

 

98,2 proc. (672) mokinių nešioja kuprines su dviem diržais. Nežymiai mažesnė dalis 96,8 proc. (662) vaikų nešioja kuprines teisingai, t. y. ant abiejų pečių. Tačiau 7 proc. mokinių teigimu, jiems jų kuprinės yra  per sunkios.

 

Remiantis gautais rezultatais, galima daryti prielaidas, kad mokinių laikysenos – skeleto sutrikimų atsiradimui mažai įtakoja mokyklinių kuprinių svoris ir jų nešiojimas nėra pagrindinė priežastis anksčiau minėtiems sutrikimams atsirasti. 

 

Tėveliams, pedagogams reikėtų atkreipti didesnį dėmesį į tai, kaip vaikas ar mokinys sėdi, labiau kontroliuoti jo laiko praleidimą prie kompiuterio, skatinti daugiau būti fiziškai aktyviems. Svarbu nepamiršti pasirūpinti ir vaiko saugumu: prie kuprinės išorinėje pusėje pritvirtinti atšvaitus, kad tamsiu paros metu jis būtų matomas iš visų pusių, o mažesniuosius laikas nuo laiko pamokyti, kaip taisyklingai ją reikia nešioti ir pažiūrėti, ar nėra kuprinėje pamokoms nereikalingų daiktų.

Pasvalio r. sav. Visuomenės sveikatos biuro informacija

 

blogietee blogietee 21. Nov 2012, 16:47

Keista, pas mus jos visai nebuvo 😉 nei lipdukų nešėsi, nei lėlių 😉

neri neri 21. Nov 2012, 16:37

oho ,ko tik nesugalvoja 😃 pas mus jau kitokių manijų nebėra ,auga , jau labiau panelės.

21. Nov 2012, 13:52

sake kad vel pas juos atgijo tie lipdukai, dar ur poniu manija ,pana prasesi net i grupe, kad primtu 😃 LIV lele neses sake kad netiki mergaites ,kad ji turi ta lele. Draudziu prisikraut kuprine po to gryzta visa keturlinka namo 😃

neri neri 21. Nov 2012, 13:23

Laura ,išaugs greit iš lipdukų ,pas mus tai jau praeitis 😉

neri neri 21. Nov 2012, 13:22

dukra dar nešioja kuprinę su dviem diržais ,bet būna dienų kai tikrai kuprinė per sunki ,tiesiog taip išsidėsto pamokos ,vieną dieną nešasi 3 knygas ,o kitą tenka visas 6 ,o kur dar sąsiuviniai ,pratybos .

21. Nov 2012, 10:06

o noris i mokykla visus namus susinest 😃

21. Nov 2012, 10:05

prie kompiuterio dukra mazai sedi daugiau pas mociute uzsiemimu jos ten aibem 😀 😀 o kuprine pirkom lyg nebloga mergaite nesiskundzia tik netalpi 😃 lipdukai, poniai ,barbes neitelpa 😃