Mažylis vaikšto pasistiebęs: ar sumerimti?

Mažylis vaikšto pasistiebęs: ar sumerimti?

15. Jul 2019, 11:51 Egle_Mamyciuklubas.lt Egle_Mamyciuklubas.lt

Neretai mažyliai, pradedantys vaikščioti, stiebiasi ant pirštų galiukų. O kai tėveliai bando pakoreguoti ir vaikutį pastatyti visa pėda ant žemės, jis iš karto sėdasi... Kodėl mažyliai taip elgiasi ir kaip tinkamai pasielgti tėvams?

Konsultuoja vaikų kineziterapeutė Viktorija Paltanavičiūtė:

Visų pirma, labai svarbu atkreipti dėmesį, kaip mes laikome mažylį žengiantį pirmuosius žingsnius. Reikėtų prilaikyti ne už plaštakų, bet pradžiai už pečių, kad mažyliui būtų lengviau išlaikyti pusiausvyrą bei koordinaciją. Pradėjus mažyliui laisviau žingsniuoti - svarbu jo rankyčių nekelti aukščiau pečių juostos. 

Pasistiebimai - jeigu mažylis stiebiasi tik retkarčiais, nieko blogo, tačiau jeigu pastebite, kad pastatyti pėdutę pilnai ant pagrindo labai sunku, laukti nereikėtų. Mažylio žingsniavimas ant pirštukų - tai dažnai silpno liemens ir kojų raumenų požymis. 

Rekomenduočiau kreiptis į specialistą, kuris tiksliau galėtų įvertinti situaciją ir parodytų, kokius pratimus reikėtų atlikti namuose.

Šią problemą rekomenduoju spręsti kuo greičiau, mažyliui dar tik žengiant pirmuosius žingsnelius tokios problemos dar "neįsisenėjusios" ir išsisprendžia labai greitai.