Jei turite klausimų vaikų kineziterapeutei, psichologei, akušerei ir žindymo specialistei - rašykite: www.mamyciuklubas.lt/klausimai-atsakymai/ arba redakcija@mamyciuklubas.lt
Iš Giedrės laiško:
Sveiki. Sūnui 1,1 m. Norėčiau nutraukti žindymą, tačiau niekaip nepavyksta. Nuo pat gimimo naktį keliamės labai dažnai (nuo 6 iki 12 k). Dieną miega du kartus po 1.30 val., kada būdrauja būna aktyvus, gerai nusiteikęs. Kaip galėčiau pagerinti mūsų miegą? Žindymas tikrai vargina, jaučiuosi išsekusi ir pervargusi. Liko tik naktiniai maitinimai, tačiau sumažinti arba nutraukti nesigauna, ant rankų verkia, nurimsta tik prie krūties. Ačiū.
Pataria akušerė, žindymo konsultantė Ieva Girdvainienė:
Nujunkymas yra tikrai sudėtingas procesas, bet jeigu Jums žindymas kelia blogas emocijas, esate pavargusi, turbūt atėjo jūsų apsisprendimo laikas.
Paprastai, toks nujunkymas prasideda nuo maitinimų skaičiaus mažinimo – pirmiausia, palengva pabandoma atsisakyti tų, kurių mažylis „pasigenda" mažiausiai (žaisdamas, kietai įmigęs, galbūt tuo dienos metu jau būnant darželyje ar su aukle), po to šeima sąmoningai keičia pasiruošimo miegui ir migdymo ritualus. T.y. pirma pasiūloma krūtis, o po to jau visi kiti dalykai – prausimasis, dantukų valymas, apsirengimas pižama, pasaka ir pan., taip švelniai „atrišant" krūtį nuo už(si)migdymo, miego.
Dažnai paskutiniai dingsta būtent naktiniai maitinimai, jei mažylis yra iš tų, kurie dažnai bunda naktimis ir krūtis jam reikalinga prabėgusios dienos ir jos pasiekimų emocijoms „suvirškinti".