LEGO® DUPLO® mini 50-ties metų jubiliejų

LEGO® DUPLO® mini 50-ties metų jubiliejų

18. Nov 2019, 17:34 Egle_Mamyciuklubas.lt Egle_Mamyciuklubas.lt

Šiais metais „LEGO Group” mini patiems mažiausiems konstruotojams skirtų kaladėlių LEGO® DUPLO® 50-ties metų jubiliejų. Šios kaladėlės buvo sukurtos 1969-aisiais,  tais pačiais metais, kai pirmą kartą istorijoje žmogus išsilaipino Mėnulyje. Jums spręsti, kuris iš šių įvykių svarbesnis žmonijai (pagalvokite, ar įmanoma „Apollo 11“ išardyti ir surinkti  lenktyninį bolidą?). Bet tiek to, štai keletas svarbių įvykių, kurie nutiko per pusšimtį puikaus žaidimo  metų. 

Ludamus (žaisti)! DUPLO – kilęs iš lotynų kalbos!

Ar žinote, kad pavadinimas DUPLO® yra kilęs ir lotyniško žodžio „duplex“, kuris reiškia „dvigubas“?  Pirmą kartą šis pavadinimas buvo panaudotas 1969 metais dviejuose rinkiniuose 510 ir 511. Jie tiesiog buvo pavadinti LEGO® DUPLO®. Ar žinote, kad LEGO® DUPLO® kaladėlės yra du kartus didesnės už įprastas? Šios kaladėlės yra suderinamos ir atitinka LEGO®  žaidimo sistemą (t. y., visos LEGO kaladėlės ir detalės gali būti sujungiamos), tačiau atrasti 2:1 proporcijas nebuvo lengva užduotis. Kaladėlių proporcijos 4:1 ir 3:1 buvo išbandytos dar prieš 1968 metus, kuomet antros kartos „LEGO® Group” savininkui Godtfred Kirk Chriastiansen kilo idėja (miegant!) kaladėlių viršuje esančią iškyšą padaryti tuščiavidure.  Nuo to laiko šias kaladėlės galima derinti su kitais LEGO® elementais, o mažiausiems konstruotojams buvo pasiūlytas žaislas atitinkantis jų amžių ir raidą. 

Žaidimas – tai natūralus vaiko susipažinimo su jį supančiu pasauliu procesas. Žaisdami vaikai suvokia, ką reiškia būti mylimam, laimingam ir reikalingam. Nuo pat gimimo iki ketverių metų vyksta spartus vaikų neurologinis vystymasis. Tai pats intensyviausias laikotarpis, kuomet mažyliai mokosi ir vystosi. Ką vaikai patiria šiame gyvenimo tarpsnyje, lemia kokie jie bus užaugę. Todėl visi LEGO DUPLO rinkiniai buvo kruopščiai sukurti tam, kad įkvėptų mažylius kūrybai ir šį potencialą  galėtų išnaudoti žaisdami. Tai patvirtina ir tyrimų rezultatai. „LEGO Group” apklausė daugiau nei 13 tūkst. tėvų visame pasaulyje, kaip jie vertina  LEGO žaislus. Tyrimo rezultatai buvo paskelbti 2018 metais „LEGO Play Well” ataskaitoje. 94 proc. apklausoje dalyvavusiųjų respondentų patvirtino, kad LEGO skatina jų vaikų vaizduotę, 93 proc. manė, kad žaidimas padeda atskleisti vaikų kūrybiškumą, o 91 proc. tėvų patvirtino, kad žaisdami vaikai mokosi naujų dalykų. 84 proc. tyrime dalyvavusių tėvų mano, kad žaidimai padeda vaikams išsiugdyti įgūdžius, kurie bus naudingi jiems suaugus. O kas svarbiausia, net 91 proc. mano, kad žaidimas yra smagus užsiėmimas visai šeimai!

Zuikis ir jo draugai

LEGO DUPLO kaladėlės buvo suprojektuotos 1970 metų pabaigoje, o trečios kartos įmonės savininkas  Kjeld Kirk Kirstiansen šiuos rinkinius nusprendė paversti atskiru prekės ženklu. Nuo to laiko LEGO DUPLO rinkinių dėžutės žymimos raudono zuikio logotipu.  Žinoma, bėgant metams, šis zuikis buvo nežymiai patobulintas, tačiau  taip ir liko prekės ženklo simboliu. 

DUPLO rinkinius papildė ir kiti gyvūnai – arkliai, avys, karvės, drambliai, liūtai, net dinozaurai. Ką kalbėti apie kitus DUPLO veikėjus – ūkininkus, policininkus, gydytojus, kaubojus, ugniagesius gelbėtojus, mokslininkus, besivaidijančius vaikus ir jų hipsterius tėvus – visi jie leidžia lavinti mažojo konstruotojo vaizduotę, kurti istorijas ir žaisti vaidmenimis. 

LEGO DUPLO kaladėlės yra skirtos vaikams nuo 1,5 metų amžiaus. Didelės ir spalvingos kaladėlės leidžia 18 mėn. pypliui tobulinti savo motorinius ir erdvinius įgūdžius, „ranka-akis“ koordinaciją, tyrinėti reiškinius ir jų priežastis. Papildomos detalės – figūrėlės, gyvūnai, transporto priemonės ugdo socialinius ir emocinius gebėjimus. 

LEGO DUPLO vaikus moko susikaupti, pažinti raides, bet pirmiausia – šie rinkiniai lavina vaizduotę ir kūrybiškumą. „Reikia pabrėžti, kad žaidžiant vaikai greičiau išmoksta ir įgauna įvairios parties, todėl žaidimas su kaladėlėmis kasdien yra naudingas vaiko vystymuisi“, - sako vaikų ir šeimos psichologė Dorota Maciejec. 

Produktų kokybė ir saugumas 

„LEGO Group” nuolat tikrina ar LEGO DUPLO kaladėlės vaikams saugios.  Saugumas ir kokybė visada yra pirmoje vietoje. Visi produktų elementai atitinka griežtus žaislų saugumo reikalavimus. Siekiant geriausios patirties žaidžiant fiziškai ar skaitmeniniu būdu, „LEGO Group“ produktus pritaiko kiekvienai amžiaus grupei, todėl vaikai saugiai gali žaisti imantis jiems įveikiamų iššūkių. 

Prieš atiduodami savo gaminius į mažųjų genijų rankas, jie turi atlaikyti ne vieną sunkų išbandymą.  Kol  mažieji atradėjai juos galės kandžioti, trypti, mėtyti, nardinti į vandenį, mes taip pat pasitelkiame visas savo kūrybines pajėgas išbandydami savo gaminius ir testuojame juos taip, kaip jie turėtų, ir … neturėtų būti naudojami. 

Norite sužinoti ir pamatyti, ką mes darome su kaladėlėmis? Pasižiūrėkite:  https://www.youtube.com/watch?v=9etW56WtQdY 

Artimiausi 50 metų ir vėliau 

Jeigu LEGO® DUPLO® kaladėlė būtų realus žmogus – tikriausiai jis galvotų apie išėjimą į pensiją ir savo karjeros pabaigą. Tačiau  šioms kaladėlėmis taip nenutiks.  

Skaitmeninimas ir technologijos atveria naujas žaidimo galimybes. Vaikai tampa naujo, plaukiojančio  žaidimo pradininkais, kur susipina fizinis ir virtualus veiksmas. Visa tai jiems – tiesiog žaidimas. 

Tokią – plaukiojančio žaidimo žaidimo patirtį suteikia naujos kartos LEGO DUPLO rinkiniai – garvežys ir krovininis traukinys, su 5 veiksmo kaladėlėmis ir mobiliesiems įrenginiams skirta programėle. Tai pirmieji LEGO DUPLO rinkiniai, kurie apjungia fizinį ir skaitmeninį žaidimą, suteikia vaikams dar daugiau galimybių  tobulėti, žengti pirmuosius žingsnius į technologijų pasaulį bei mokytis koduoti.

Žaidimas kaladėlėmis  ugdo ir įkvepia rytojaus koncertuotojus. Kas žino, kiek ateities visatos mokslininkų užaugs pradėję savo tyrinėjimus su LEGO DUPLO. 

Apie „LEGO Group”:

 LEGO Group yra šeimai priklausanti kompanija,  kurios būstinė yra Bilunde, o pagrindiniai biurai Enfilde (JAV), Londone (JK), Šanchajuje (Kinija), ir Singapūre. 1932 m.  įmonę įkūrė  Ole Kirk Kristiansen, ir šiandiena tai yra vienas didžaiausių žaislų gamintojų pasalaulyje. Vadovaudamiesi  ilgamečiu šūkiu „tik geriausia yra pakankamai gerai”, įmonė laikosi tradicijų ir požiūrio – rytojaus kūrėjai auga ir vystosi per žaidimą. LEGO produktai parduodami visame pasaulyje.  Daugiau informacijos apie LEGO Group, įmonės finansinius rezultatus ir socialinę atsakomybę galima sužinoti čia: http://www.LEGO.com/aboutus.

LEGO, LEGO logotipas ir minifigūrėlės yra LEGO Group prekiniai. © 2019 The LEGO Group. Visos teisės saugomos.