Laviname namuose: kasdien - po naują žaidimą

Laviname namuose: kasdien - po naują žaidimą

07. May 2018, 07:10 Egle_Mamyciuklubas.lt Egle_Mamyciuklubas.lt

Kartais net nesusimąstome, koks vertingas laikas, kurį praleidžiame kartu su mažyliu ir ką jis gauna, tiesiog žaisdamas su mumis. Apžvelgsime keletą idėjų, ką ir kaip žaisti su vaikais. Žaidimai - ne tik įdomūs, bet ir naudingi vaiko vystymosi procese.

Žaidžiame slėpynių!

20180504114049-23672.jpg

Ką mažylis gauna, žaisdamas slėpynių? - įsiklausyti, spręsti problemas, įgyja pirmuosius socializacijos įgūdžius.

Absoliuti klasika, pažįstama visoms kartoms. Šį žaidimą galima žaisti su tėvais, draugais ir net su žaislais. Žaidimą galima pasunkinti arba palengvinti, atsižvelgiant į vaiko amžių ir sugebėjimus.
- Kūdikiai gali tiesiog stebėti, kaip tėtis ar mama uždengia veidą savo rankose ir sako "Kū-kū!"
- Vyresni vaikai gali slėptis patys, o mama, tėtis ar draugai ieškoti. Jei vaikui vis dar sunku surasti pasislėpusį draugą, galime padėti, sakydami "šalta- karšta"
- Slėpynės su vaiko mėgstamiausiais žaislais. Kartu nutarkite, koks žaislas pasislėps. 

Kelionės žaidimas

Žaidžiant šį žaidimą, vaikas lavina savo vaizduotę, plečia fantaziją, mokosi išbandyti įvairius vaidmenis. Atlaisvinkite vietos kambaryje - tegu mažasis leidžiasi į kelionę! Viskas, ko jums reikia - tai antklodė, kartoninė dėžutė arba didelis lagaminas.

- Tegu mažylis atsisėda ant ištiestos antklodės, pamažu tempkite ją ir klausinėkite jo, ką mato aplinkui, kur nukeliavo, gal jis nori sustoti ir išlipti įdomiausioje vietovėje.

- Gal nori mažylis leistis į kelionę autobusu? Pats metas! Turbūt surasite namuose paprastą kartono dėžę, kaip ir dažų ar pieštukų. Leiskite pačiam vaikui nuspalvinti savo autobusą kaip jis nori, te įsodina savo mėgstamus žaislus - ir tegu kelionė prasideda!

- Taip pat tokiai kelionei tinks ir senas lagaminas.

- Iš pradžių mažylis gali išsigąsti nepažįstamo proceso, tačiau matydamas jūsų džiaugsmą ir klausydamas istorijų - nurims ir prašys pakartoti kelionę.

Menininko žaidimas

Savęs pažinimas, savikontrolė, kantrybė, pasitikėjimas, kūno dalių pažinimas - štai ką vaikas gali gauti piešdamas ar tapydamas.

Šiam žaidimui reikės didelio popieriaus lapo ir spalvotų pieštukų ar kreidelių

- Paguldykite mažylį ant popieriaus lapo ir apibraukite jo kūno kontūrą.
- Jei kūdikis negali išgulėti, galite pradėti tik nuo rankos ar kojos kontūro.
- Kai kontūras paruoštas - duokite vaikui į rankas pieštukus ir paprašykite parodyti, kur jo rankytė ar kojytė ir tegu jas nuspalvina. Taip pat ant popieriaus galima padaryti aplikacijų drabužių pavidalu. Žinoma, mažylis bus laimingas, jei tiesiog jam leisite užpaišyti visą siluetą - ir patikėkite, tai ne todėl, jog jis neturi talento! Tai puikus saviraiškos būdas!

Kontrolierius

20180504114158-77166.jpg

Žaidimas, kuris puikiai ugdo savikontrolės įgūdžius

Žaidimo taisyklės gana paprastos. Naudodamiesi gestų ir įvairių spalvų daiktus, paaiškiname vaikui, ką reiškia STOP ir PIRMYN!
- Šiame žaidime yra daugybė variantų, tik nekeiskite spalvų reikšmės, kad mažylis nesusipainiotų.
- Šį žaidimą gali žaisti vieni vaikai, gali dalyvauti suaugusieji, galima tik su žaislais.
- Vyresni vaikai, kurie jau pažįsta visas spalvas, gali išmokti atskirti kliūtis, kurias jūs sugalvosite. Kambaryje išdėliokite raudonų ir žalių daiktų, o vaikai sustos prie tos spalvos, kurios reikia, arba eis į priekį.
- Pakelta ranka - PIRMYN, ištiestos į šonus - STOP.
- Tegul ir vaikas pabūna kontrolieriaus vaidmenyje. Vaikams patinka, kai vyresnieji leidžia juos kartais kontroliuoti.

Apsirengimo žaidimas

Kas sakė, kad žaidimai, matuojantis įvairius drabužius, juos apsirengiant ir nusirengiant, reikalingi tik mergaitėms? Kūrybiškumas, vaizduotės lavinimas, kalbos ir socializacijos įgūdžiai - visa tai vaikas lavina žaisdamas šį žaidimą.

Matuodamiesi įvairius drabužius galite su visa šeima linksmai praleisti laiką. Leiskite sūnui/dukrai pasirinkti norimus tiek savo, tiek jūsų drabužius, kad galėtų pasimatuoti ir pabūti tam tikroje rolėje. Apsirenkite ir jūs arba leiskite vaikui jums parinkti drabužius!

Persirenginėdami įvardinkite drabužius ir jų dalių pavadinimus - marškiniai, kelnės, rankovės, sagos, raištukai, sąsagos, užtrauktukas ir kt. Vaikas bus laimingas, kad leidote apsirengti jam neįprastus drabužius, kuriais jis neina nei į darželį, nei į lauką. Bus daug juoko, jei panaudosite drabužius ir ne pagal paskirtį, pvz. jei tėtis užsimaukšlins megztinį ant galvos, atrodys kaip kiškis ;)

Beje, jei auginate sūnų, negalvokite, kad namuose lėlėms - ne vieta! Jų aprengimas padės susipažinti su kasdienėmis situacijomis, padės suprasti rūpinimąsi savimi, higiena ir pan. Lėlei galima pakeisti vystyklus ar sauskelnes, valyti dantukus, nuvalyti rankas su drėgnomis servtėlėmis, paguldyti miegoti pietų ...

Nebijokite  būti juokingi ir nuoširdūs! Vaikas, kurio vaizduotės niekas neriboja, išaugs didžiu talentu. Jis išmoks kūrybiškai mąstyti, rasti nestandartinius sprendimo būdus sunkiose situacijose.

Kūrybingų žaidimų! 

20180504113439-41041.jpg

Mes už saugius žaidimus kartu su sauskelnėmis-kelnaitėmis Huggies® Pants, suteikiančiomis judėjimo laisvę!

20180411104752-65000.jpg

20180504113509-47763.jpg