Kur saugiau: automobilio priekyje ar gale?

Kur saugiau: automobilio priekyje ar gale?

10. May 2010, 11:00

 

Kai važiuojam visa šeimyna, gerai, kažkas sėdi šalia jo ir su juo pabendrauja, kai jam pabosta žvalgytis, ar atsigerti paduoda. Bet kai važiuojam su mažyliu dviese, labai nepatogu, kai jo kėdutė būna gale.

 

Jei pradeda verkti, turiu sustoti šalikelėje, persėsti į galą ir jį nuraminti. Arba... Buvo tokia situacija, kai važiavom mano mama ir jos draugė. Kadangi jis bijo svetimų, o mano mamos ypatingai, tai buvo labai neramus.

 

Turėjau dažnai stoviniuoti šalikelėj ir lėkti jį nuraminti, nes gale su juo sėdėjo mamos draugė ir kai tik į ją pažvelgdavo, tai tuoj į "dūdas".

 

Taigi... Pradėjau galvoti, kad man visai patogu būtų, kad jis sėdėtų šalia manęs ir nematytų kas ten gale sėdi. Draugė minėjo, kad lyg ir pagal naujas kelių eismo taisykles vaikučius jau galima vežti priekyje jiems pritaikytoje kėdutėje. Tad nusprendžiau tuo pasidomėti labiau.

Cituoju kelių eismo taisykles:

204. Jaunesnius kaip 12 metų ir žemesnius kaip 150 cm vaikus leidžiama vežti ant priekinės lengvojo automobilio, autobuso sėdynės ar krovininio automobilio kabinoje tik specialiose jų ūgiui ir svoriui pritaikytose atitinkamos grupės sėdynėse:204.1. 0 grupė skirta vaikams, kurie sveria mažiau kaip 10 kg;204.2. 0+ grupė skirta vaikams, kurie sveria mažiau kaip 13 kg;204.3. I grupė skirta vaikams, kurie sveria nuo 9 iki 18 kg;204.4. II grupė skirta vaikams, kurie sveria nuo 15 iki 25 kg;204.5. III grupė skirta vaikams, kurie sveria nuo 22 iki 36 kg.

Tai pagal šią taisyklę suprantu, kad galima vaiką vežti priekyje, bet ...

207. Jaunesnius kaip 3 metų vaikus leidžiama vežti ant galinės automobilio sėdynės tik specialiose jų ūgiui ir svoriui pritaikytose sėdynėse.

Nu ir susipainiojau....

 

O kur jūs mamytės vežates savo vaikelius: priekyje ar gale?

14. Nov 2011, 09:41

Perskaicius mamu komentarus, net pakraupau, kaip viskas yra sumaisyta!!!! Isiskaitykite, prasau, labai atydziai. Suvokite iki galo ne tik kas, bet ir kodel yra daroma - ir nebedarykite pavojingu klaidu!!!!
Istrauka is straipsnio apie vaiku vezima automobilinese kedutese www.kedutesaugo.lt:
"Automobilio keleivio oro pagalvė prieš priekinę sėdynę

Visada yra saugiau tvirtinti vaikų automobilines saugos priemones prie galinių automobilio sėdynių. Kai kurie tėvai nori matyti savo vaikus kelionės metu, todėl tvirtina saugos kėdutes prie priekinių automobilio sėdynių. Tačiau kai prieš keleivio sėdynę yra įmontuota ir įjungta oro pagalvė, ant priekinės sėdynės esančiam vaikui iškyla didelis pavojus. Ypač tam, kuris sėdi nugarėle į priekį. Iššokusi oro pagalvė gali smarkiai sužaloti vaiką. Todėl tvirtinti saugos kėdutes nugarėle į priekį prie priekinės sėdynės yra griežtai DRAUDŽIAMA, nebent keleivio oro pagalvės yra išjungtos.
Tvirtinant saugos kėdutę veidu į priekį ant priekinės automobilio sėdynės, patartina automobilio sėdynę atitraukti kuo toliau į galą, o jei įmanoma, tvirtinti saugos kėdutę ant galinės automobilio sėdynės.
Patarimai
Tvirtinkite saugos kėdutes nugarėle į priekį prie galinės automobilio sėdynės. Jei manote, jog vaikas turi būti nuolat stebimas (pavyzdžiui, dėl medicininių priežasčių), sėskite kartu su juo ant galinės automobilio sėdynės arba paprašykite kito suaugusiojo sėdėti kartu su vaiku.
Jei turite tvirtinti saugos kėdutę veidu į priekį ant priekinės automobilio sėdynės, kur yra keleivio oro pagalvė, atitraukite sėdynę kuo toliau į galą tam, kad kuo labiau atitolintumėt vaiką nuo oro pagalbės.
Gali būti įmanoma oro pagalvę išjungti ar išimti, tačiau tai reikštų, jog priekyje sėdintis suaugęs netenka papildomos apsaugos, kurią ji suteikia.
Klauskite patarimo automobilių pardavėjų ar draudimo bendrovių prieš išjungdami oro pagalvę."

12. Jun 2010, 12:03

Viskas priklauso nuo situacijos. Ir ten, ir ten vezu. Ziuriu, kad ne viena neaptaria iskilusios problemos? Pas mus yra universali kedute: nuo 0 iki 19 kg, berods. Jei tokia kedute montuoju pagal taisykle atbulai, tai nesimato desniojo veidrodelio. 😀 Siaip tai kely jis nera labai jau toks reikalingas, na, o parkuojantis jau jo prisireikia. 😀
Be to, man kirba klausimas vis gi apie siasias universaliasias kedutes. Nuo kada vaika apsukti i normalia padeti, t.y. veidu i prieki? Ant kedutes raso, kad nuo 9 kg galima sukti, kazkur skaiciau, kad Lietuvoje pagal saugumo reikalavimus yra nuo 13 kg, tada draugai sake, kad vaika galima vezti normaliai jau nuo tada, kada jis pirma karta atsistoja, nes tada jau yra susiformaves stuburas, kuris gali atlaikyti avarijos atveju smugi, gydytojai, teko klausti pas pediatra, neurologa, siuo atveju tyli. Tai kuom vadovautis? Mums 5 men. ir sveriam 9.6 kg. Tai pagal kedutes nurodymus jau galiu sodinti normaliai, pagal kazkur perskaityta straipsni dar ne. Mano draugu vaikas, kuriam yra 1.5 mentu sveria 12 kg, tai pagal straipsni turetu sedeti atbulai. 😀 Tai kaip yra is tikruju? Gal kas teiravosi ir zino? Su vaiku daznai vazineju, tai noriu gabenti ir jam, ir sau patogiu ir saugiu budu.

11. May 2010, 19:04

mes ir gale keliaivio pusei nes sako kad ten saugiausia.

10. May 2010, 21:56

Ir as, kai viena su maziuke vaziuoju priekyje pasisodinu su kedute. Reikia ir tiute paduoti vaziuojant, ir pasnekinti, ir man ramiau, kai matau ka vaikas daro. Kai bus didesne, vesiu gale.

10. May 2010, 21:31

Jei vaziuoju viena, tai i prieki kedute perkeliu.

10. May 2010, 19:15

Mes kedute laikome gale ir jokiu bedu neturime.

10. May 2010, 17:11

tik gale

10. May 2010, 14:42

mes tai pratinome gale 😀 ir jokiu zyzimu nera, visalaika vaziuojame tik gale 😉

10. May 2010, 14:20

Priekije yra draudziama vezti vaikuti, automobilineje keduteje, jei yra ijungtos oro pagalves. Jei oro pagalviu nera arba jos isjungtos vezti priekineje sedyneje(automobilineje krduteje) galima.
Kas liecia sauguma tai manyciau saugiausia yra , be abejo, gale. Esu girdejusi, kazkada seniau, kad automobilije saugiausia vieta yra uz vairuotojo. Pagrysta buvo tuo, kad estrimaliu atveju vairuotojas veikia atsizvelgiant is savo pozicijos (zmoniskas faktorius 😀 ) Tiesiog taip veikia zmogaus saugos refleksas, dazniausiai. Kiek tai teisybes nezinau.

10. May 2010, 14:18

kol buvo maziukas, ir tekdavo vaziuoti vienai, tai kedute segdavau priekyje, veiduku i galini stikla ir isjugdavome oro pagalve, o dabar veziuosi gale, jis didesnis, ziuri pro langa, buna, kartais paverkia, bet del to neimu i galva, jei labai reikia sustoju salikeleje. manau, kad saugiau veziotis gale, spes dar priekyje prisisedeti😀

10. May 2010, 14:14

AŠ TAI VISADA GALE VEŽIOJU.

10. May 2010, 11:31

na cia kas be ko saugiausia gale, o priekyje vaikiukus mazus reikia vezti veiduku i galini stikla(juk net automobilines kedutes taip sukonstruotos), as savo dicki labai retkarciai vezu priekyje ir tai tik kaimo keleliu😀

10. May 2010, 11:31

as kai vaziuojam dviese tai prieki vaika sodinu o jei daugeli tai vaika galan ir ka nors jo pasonen pasodinu😀

10. May 2010, 11:04

ir kiek zinau priekyje galima vesti tuo atveju jei nera oro pagalviu,kad vaikelis neuzdustu ivykus auto ivykiui

10. May 2010, 11:04

galima ir priekyje ir gale kaip suprantu, bet tame pritaikytuose kedutese, vaikelio iki 3ju metuku negalima ir gale be kedutes vesrti,na bent as tai suprantu 😀