Kuo vėliau dantukai išdygo, tuo vėliau iškris?

Kuo vėliau dantukai išdygo, tuo vėliau iškris?

24. Apr 2012, 10:00

Ar girdėjote tokį posakį? Kaip manote, ar jis teisingas?

 

Konsultuoja odontologijos klinikos “Skraidenta” gydytoja vaikų  odontologė Geda Mažeikienė

 

Vienareikšmiškai „taip“ arbe „ne“ į šį klausimą neatsakysiu. Pieninių dantų iškritimas priklauso nuo to, kaip greitai ištirpsta jų šaknys. Paprastai dantukai keičiasi taip: ištirpsta pieninių dantukų šaknys, pieniniai dantys iškrenta, išdygsta nuolatiniai

 

Mums, gydytojams, svarbi bendra dantų kaita – kada dygsta nuolatiniai krūminiai (vadinamieji „šeštieji“) dantys, kaip keičiasi kiti, ar viskas vyksta paeiliui. Į tai, ar anksti vaikui dygo dantys, mes nelabai kreipiame dėmesio.

 

Kartais krentant pieniniams dantims būna tokių situacijų, kada reikia kreiptis į gydytojus odontologus. Pavyzdžiui, kai pieniniai dantys dar neiškritę, o nuolatiniai jau dygsta. Tai reiškia, kad pieninių dantų šaknys nespėja tirpti.  Tada tėvai pastebi, kad yra tarsi dvi eilės dantukų – pieniniai tebestovi, o už jų dygsta jau nuolatiniai. Tai neramina šeimą, ir iš tiesų, tokiu atveju iš tiesų reiktų gydytojo odontologo pagalbos.

 

Kartais tėvai, pamatę klibantį dantuką, žūtbūt skuba jį išrauti, to tikrai nepatarčiau daryti. Jeigu vaikui neskauda, klibantis dantukas netrukdo, nereikia nieko daryti, geriau laukti, kol pieninio danties šaknys ištirps, ir jis lengvai iškris. Per prievartą traukti ir taip gąsdinti vaiką tikrai nereikia. Būkite kantrūs, ateis laikas ir dantukas iškris.

 

Aišku, kai dantukas vos, vos laikosi, trukdo valgyti, tada reikia padėti vaikui jį ištraukti.

 

Odontologijos klinika „Skraidenta“ Vilniuje

tel.                         (5) 215 0 215            ; 8 611 51 222

www.skraidenta.lt

 

Didesnius vaikučius auginančių mamų norime paklausti: kada jūsiškiams iškrito pirmasis dantukas?

24. Apr 2012, 13:13

as laukiau kol visi 4dantys sudigs,bet mums jie dygo 7 metu lyg 🤔

24. Apr 2012, 10:43

dukrytei krito pirmi 6,5metuku siai dienai turim 8 naujus dantukus,o nuolatinius padengem silantais

24. Apr 2012, 10:26

Mano dukrelei jau 4.5 metuku iskrito pirmi du apatiniai dantukai.Labai greitai isdygo nuolatiniai.Dabar jai 5.5 metuku,jau iskritusiu yra 5 dantukai,vienas tuoj kris,o nuolatiniu isdyge visi sesti,du apatiniai kapliai,vienas virsutinis lenda ir antras apatinis isdyges 😀 dantys dygsta su pagreiciu 😃 Nei vieno dantuko nebijojo traukti,nes islaukdavome,kol vos laikesi 😀