Jeigu vartysime senąsias knygas, matysime, kad anksčiau krikštydavo vos gimusius naujagimius. Tai galima suprasti – prieš šimtą metų kūdikių mirtingumas buvo tikrai didelis, todėl krikštas būdavo tarsi papildoma apsauga vaikeliui atėjus į šį pasaulį.
Kaip yra šiandien?
Šiandien dažnai tenka girdėti tėvų nuomonių, kad nereikia skubėti su vaiko krikštu, reikia laukti, kol jis paaugs ir sąmoningiau tai išgyvens. Dar kiti išvis pasirengę laukti, kol vaikas užaugs ir pats pasirinks, kokį tikėjimą išpažinti. Tačiau katalikų kunigai atkreipia visų dėmesį, kad tikrai negalima ir nevalia atidėlioti savo vaiko krikšto.
Nors amžius nėra nustatytas, kada reikėtų krikštyti vaiką, tačiau atsakingi ir sąmoningi krikščionys tėvai rūpinasi, kad jų vaikas kuo greičiau būtų pakrikštytas bei apgaubtas Dievo malone.
Kaip elgiasi tėvai?
“Mamyčių klube” esame ne kartą diskutavę apie tai, kada krikštijome vaikučius. Nuomonės išsiskiria, visgi vyraujanti tendencija, kad krikštynoms dažniausiai renkamasi vasara arba bent jau šiltasis metų laikas, o tai, kiek vaikučiui mėnesių, nėra labai svarbu.
Kur krikštyti?
Krikštyti vaikutį galima bet kurioje parapijoje, iš anksto susitarus, ir, jei reikalauja tos parapijos taisyklės, išklausius krikšto pasirengimo kursus. Visgi dvasininkai sako, kad visada prioritetas yra vaiko krikštas tėvų parapijoje arba toje bažnyčioje, kurią tėvai lanko. Rinkimasis gražesnės šventovės (“kad gražiau atrodytų nuotraukose”) neturėtų būti prioritetas. Krikštas pirmiausia yra dovana kūdikiui, o ne varžytuvės, kas šventę surengs įdomiau, įspūdingiau.
Vienos mamos nuomonė:
Na, ir pabaigai, vienos mūsų “Mamyčių klubo” narės nuomonė, kuri, mūsų, manymu, išsako daug svarbių dalykų:
Manau, kad ruošiantis krikštynoms reikia prisiminti, kokia krikšto esmė ir kodėl krikštijamas vaikas. Manau, svarbu patiems tėvams žinoti, kodėl krikštija vaiką: nes nori didelės gražios šventės? Todėl, kad reikia krikštyti? Ar todėl, kad krikštas kažką reiškia?
O ką būtent jis reiškia? Krikšto sakramentu nuplaunama gimtoji nuodėmė, ir pakrikštytasis priima tikėjimą Dievu. Krikščionybė siūlo vaikutį krikštyti visai mažą, kad nepultų ligos, lydėtų sėkmė, niekas nenužiūrėtų.
KRIKŠTO TĖVAI, pasak religijos, turi užsiimti religiniu vaiko auklėjimu,. Taip pat jie turėtų pasirūpinti krikšto vaiku, netekusiu tėvų.
ŠVENTĖ. Krikštas - vidinė šventė, o ne puota su balionais, tortais, pūstomis ar vakarinėmis suknelėmis, mariomis žmonių, atrakcijomis ir apdovanojimais tėvams, vaikams, diedukams, bobutėms, kaimynams... Krikštynos - ne gimimo diena ir juo labiau ne vestuvės. Kam religinę šventę, paverti cirku?
mane domina krikstynu atributika, mielai perpirkciau is jusu.
Visas rinkinukas krikštynoms tik 10 lt 😀
Siūlau pagalba organizuojančioms krikštynas. Turiu sukaupus daug įvairios atributikos kurios labai pravers per krikštynas, dauguma medžiagos galima pačiai pasikoreguoti, yra pora laikraštukų, įvairūs diplomai, etiketės buteliams, saldainių popoieriukai ir t.t Yra daug žaidimų, netgi keli scenariajai. Dauguma medžiagos pati pirkaau, todėl už simbolinę kainytę galiu perleiti jums 😀. Jei susidomėjot rašykit į až
aš irgi manau, kad reikia krikštyt kuo ankščiau. Vyresnėlę krikštijau 2 mėn, jaunėlį - vos 1 mėn. Manau, kad taip ir turi būti.
čia lb daug kas nuo kunigo priklauso, jis gali tik pamokyti, kad reikėtų bažnytinės (jei santuoka abiem pirma) bet kad atsisakyt krikštyti dėl to, manau, kad neturi teisės
Man graziau, kai krikstija jau vaikstancius vaikucius. Mes krikstijom beveik dvieju. Mes su vyru taip pat nesusituoke baznycioje ir pries pusmeti buvom kriksto tevais - kunigas klause ar yra kriksto tevu baznytine santuoka , bet atsakius ne, nesake, kad negalim buti kriksto tevais.
mes su vyru nesutariam dėl krikštatėvių ☹
kai krikštatėvių pavardės skirtingos ,tai ir klausimų nekyla .
todel, kad niekaip nesusituoke, todel kunigui ir neuzkliuvo 😀 taigi sakau gali but juk ir brolis su sese krikstateviais, bet jiems juk del to zenytis nereik 😃
duot velniu tada krikstateviam, kad baznycioj nesusituoke 😃 juokauju 😉 arba lai su krikstu ir jie baznytine santuoka priima 😀
as irgi galvoju kad kuo anksciau tuo geriau, bet siaip svarbiausia pakrisktyti 😀 mes krikstijom 3,5 menesio ir buvo labai grazi svente, nes man mazuliukai tokie su baltais drabuzeliais atrodo kaip angeliukai. Ir svente turejome, bet ji buvo labai jauki, su daug graziu zodziu minciu,vel grazi proga visiems artimiesiems susirinkti kruvon ir pasibuti kartu! Musu krikstateviai irgi buvo nesusituokusi pora, tai kunigelis tik graziai pajuokavo, kad reikia jiems imti pavyzdi is Jonuko ir zengti keliu su Dievuliu! 😀
o tai jei brolis ir sesuo krikstateviai? tai irgi baznycioj reik susituokt? sakykit, kad jie ne pora gyvenime ir fsio 😀 ai nebent vede, bet nebaznytinei nu tada pavardes pakis koja melui 😃 o as uz kriksta kuo anksciau 😀 nes kitaip kriksto esmes neber 😀 mums gavos svente 2in1 😀 pakrikstyjom dukryte beveik 6men ir tuo paciu atsventem vyro 30-meti 😀 beja, Ievutes krikstateviai yra pora, bet nesusituoke, tai mes tiesiog apsimetem, kad jie nepora kai krikstyjom 😃
mes abi krikštijom 4 mėn. , o kas dėl bažnytinės santuokos ,tai mūsų mažosios krikštatėvių taip pat klausė ar susituokę bažnyčioje ,nes krikštatėviai - vyras ir žmona .
Hmmm... labai jau principingas kunigas jums papuolė
Mes krikštyjom, kai dukrytei buvo beveik dveji metukai. O dėl mažosios dabar mąstome, ar čia šiemet krikštyti, ar irgi atidėti, iki kol jai bus dveji metukai, tai yra jau kitais metais 😀
as manau,kad krikštyti reikai kuo anksciau...mes sia vasara krikštysim savo mergaite,jai jau bus 2,5m , tai manau musu-tevu apsileidimas,kad tiek ilgai uzdelsem... kita vaika sau prizadejau pakrikštyti bent iki metuku 😀