Kokie žaislai įdomūs vaikščioti pradėjusiam mažyliui?

Kokie žaislai įdomūs vaikščioti pradėjusiam mažyliui?

27. Nov 2023, 09:00 Mamyčių klubas Mamyčių klubas

Mažylis, kuris jau išmoko vaikščioti, domisi naujais žaisliukais. Ypač jį domina tie, kurie leidžia jam išnaudoti visą savo aktyvumą, rankų koordinaciją, pvz. kamuoliai, sūpynės, tuneliai, kalneliai ir kt.

Žaisdamas jis pradeda eksperimentuoti: „Kas bus, jei mesiu kamuolį?“, „Kas bus, jei patempsiu už virvutės?“ Šiame vystymosi periode mažyliui įdomus jo veiksmų rezultatas. Kadangi jo atmintis dar nesusiformavusi, tad tą patį veiksmą jis gali kartoti begalę kartų.

Sudarėme sąrašą žaisliukų, kurie gali būti įdomūs ir naudingi mažajam vaikščiotojui.

Žaislai, kuriuos reikia stumti ir traukti

 

20130712130154-34657.jpg

Žaislai, kuriuos reikia stumti ir traukti, bus įdomūs tiems vaikams, kurie jau tvirtai vaikšto patys. Ypač dėmesį traukia tie žaisliukai, kurie turi kokį nors garsą ar kitaip vilioja vaikutį žaisti. Tokios yra įvairios mašinytės, kurias reikia traukti už virvutės, arba vaikiški vežimėliai.

Тuneliai

Tai gai būti nedidelis sportinis kompleksas arba tunelį sudarantys daiktai, kurie leidžia mažyliui šliaužti ar ropoti juose. Juos vaikai slepiasi, bando naujus įgūdžius, ką sugeba ir moka atlikti.

 

Kamuoliai

Tiks įvairūs kamuoliukai (tiek kieti, tiek medžiaginiai), su kuriais vaikai mėgsta žaisti ir kuriuos lengva paimti. Tik nepirkite poroloninių kamuolių, nes juos vaikai gali įsidėti ir į burną.

Šiame amžiuje mažyliai jau mokosi gaudyti ir mėtyti kamuoliukus. Tik neskubinkite vaiko - mokymasis vyksta pamažu. Galite padėti kartoninę dėžę ir tegu mažylis į ją mėto kamuoliukus. Galite improvizuoti - padaryti simbolinius vartus ir tegu vaikas į juos bando pataikyti kamuolį spirdamas.

Žaislai, kuriuos galima rūšiuoti ir sudėlioti tam tikra tvarka

Vaikams patinka rūšiuoti, po to viską suversti ir vėl sudėlioti tam tikra tvarka. Daug kartų. Pvz. įvairios plastikinės stiklinės, kurias galima sudėti viena į kitą, statyti piramides, kubelius, sudėlioti dėliones ir kt.

Muzikiniai instrumentai

Šiame amžiuje mažylis aktyviai reaguoja į muziką – jam norisi šokti, ploti rankutėmis, šokinėti. Todėl muzikiniai instrumentai ypač naudingi jo ugdymui. Tik svarbu, kad patys instrumentai būtų pagaminti iš natūralių medžiagų ir skleistų natūralų garsą, o ne dirbtinį.

20130712131548-87704.jpg

Medinis dviratis

Jis naudingas tuo, jog yra pagamintas iš natūralių medžiagų. Ant ratų yra guminiai žiedai - "padangos", todėl rieda tyliai, nebraižo grindų. Atkreipkite dėmesį į tai, kad sėdėdamas vaikas liestų visa pėda grindis, o ne pasispirtų "ant pirštų galiukų".

 20130712131802-14077.jpg

Paspirtukas

Jei vaikas jau puikiai savarankiškai vaikšto ir bėgioja, galite jam pasiūlyti transporto priemonę - paspirtuką, kuris turi tris ratus. Su juo vaikas mokosi laikyti pusiausvyrą, lavėja koordincija, dirba abi kojos.

Kokie žaislai tavo vaikučiui mėgstamiausi?