Kokie produktai labiausiai linkę alergizuoti?

Kokie produktai labiausiai linkę alergizuoti?

26. Sep 2017, 06:00 Mamyčių klubas Mamyčių klubas

Šiandien dažnas mažylis susiduria su alergija maistui. Ar alergiją provokuojančių produktų sąrašas pastaruoju metu labai pailgėjo?

Pasak gydytojų alergologų, pagrindiniai produktai, kurie sukelia alergiją, jau daugelį metų visame pasaulyje yra tie patys: tai karvės pienas, kiaušinis, kviečiai, grikiai, jautiena, vištiena, riešutai, žuvis ir jūrų gėrybės.

Tačiau produktų sąrašas nuolat ilgėja. Kodėl? Atsakymas labai paprastas – iš įvairių kraštų importuojame daugybę maisto produktų: vaisių, daržovių, uogų, mėsos gaminių, sūrių, vietos saldumynų  ir pan. Kuo maistas egzotiškesnis, tuo dažniau mūsų ir ypač vaikų organizmas į juos gali reaguoti netinkamai. Moksliškai įrodyta, jog žmogaus organizmas geriausiai priima, įsisavina ir toleruoja toje geografinėje platumoje, kurioje gyvena ir pats, užaugintus vaisius, daržoves, uogas, mėsą ir pan. Ne atsitiktinai, išvykus į tolimus, egzotiškus kraštus, viena pagrindinių tiek vaikų, tiek suaugusiųjų sveikatos bėdų būna įvairūs su maistu susiję negalavimai: kankina viduriavimas, vėmimas, vidurių užkietėjimas, įvairūs odos bėrimai ir kt. Svarbu nepamiršti ir to, jog organizmo alergines reakcijas paskatina dar ir cheminės medžiagos, kuriomis atvežtiniai produktai yra apipurškiami, kad ilgiau išsilaikytų švieži ir kvapnūs.

Kita vertus, negalima ir teigti, jog alergija tikėtina labiau puls tą vaiką, kuris valgys egzotinius vaisius, tuo tarpu, mėgstantys lietuviškus obuolius ar kriaušes alergijos maistui išvengs. Alergizuoti gali ir lietuviški, ir atvežtiniai vaisiai ar daržovės.