Kada mažylį sodinti ant puoduko ir kaip padėti su juo susidraugauti – šiuo klausimu yra daug nuomonių. Kartu su vaikų ligų gydytoja Laima Bulikaite pasvarstysime, ar verta "gaudyti" visus mažųjų reikaliukus per anksti.

"Gaudyti" mažylio sisiuką - tėvų reikalas
Kai kurie tėvai „gaudo sisiuką“ dar nesulaukus vaikui metukų, bando suprasti, kada mažylis nori mažo ar didelio „reikaliuko“ ir tuoj pat sodina ant puoduko. Ar taip tikslinga daryti?
Pasak Šeimos medicinos centro vaikų ligų gydytojos Laimos Bulikaitės, iki metukų vaikas dar sąmoningai nevaldo šlapimo pūslės veiklos. Tik nuo 15-18 mėnesių jis pradeda jausti, kada nori šlapintis ar kakoti.
„Gaudyti“ momentus, kada vaikutis nori, kada ne – tėvų reikalas ir pastangos. Tačiau jeigu vaikas to pats nesuvokia, kas yra puodukas ir kodėl taip daroma – pastangos bevertės. Vaikas šiame procese nedalyvauja.
Kokie galimi ankstyvo pratinimo ant naktipuodžio pavojai?
Jei pradedame mažylį sodinti ant puoduko per anksti – pavyzdžiui nuo 11 mėnesių, vaikas gali pradėti protestuoti prieš šį daiktą, t.y. puoduką. Gali imti protestuoti prieš mamą, prieš kakojimą. Ir šis protestas gali tęstis dar ilgai.
Vaikas turi pats suprasti ir eiti pasiimti puoduko, kai tik pajaučia, kad šlapinsis. Bet jei jis buvo verčiamas per anksti tai daryti – jis gali protestuoti, pavyzdžiui, sėdėti ant puoduko ilgai ir nieko nepadaryti. O atsistojęs – padaryti į kelnytes.
Kokio amžiaus geriausia vaiką pratinti ant puoduko?
24-27 mėnesiai yra riba. Iki dvejų metų jis turi išmokti šlapintis ir visus kitus reikaliukus daryti į puoduką. Nes jis sąmoningai tai supranta, kas vyksta. Jis pats turi norėti eiti link puoduko ir atsisėsti.
Tačiau jei jis buvo pratinamas per anksti, ta riba gali nusitęsti ir iki trejų metų – toks bus vaiko protestas. Kai vaikas psichologiškai pradeda protestuoti, gali atsirasti tokios problemos kaip vidurių užkietėjimas (nori „didelio“, bet neina daryti, o tai nėra gerai).
Tad, tėveliai, atsižvelkite į vaiko poreikius ir nedarykite klaidų, per anksti pratindami prie naktipuodžio.

06 28 - 07 04 prekybos centre „Maxima“ vyks akcija
Pirk rinkinį: 2 sauskelnių pakuotes „Huggies® Pull Ups®“ ir naktipuodį
už specialią 38,58 Lt kainą!


mamos visda skuba ir nekantrauja tiek su primaitinimais ir kitais dalykais,o isties nera kur..
as kartais nesuprantu tu specelistu... kartais jie taip juokingai pasako savo nuomone... kuo veliau... o kai tu pamperiu nebudavo ir mus pacius sodindavo ant puoduko nuo 6 men... kaip kad sako gaudydavo sysiuka 😀 ir visi uzaugom... as mazyte savo sodinau nuo 8 men.. ir dabar jau yra 1 metukas ir 4 menesiukai, ji pati samoningai jau eina sedasi ant puoduko kokiu 2 men 😀 dedames tik nakciai nes ir kelionem nelabai bededu, nes ji prasosi dar seniau , kokiu 1 metuku sakydavo sysia ir nuvedus pasodundavau iskart padarydavo... protestu neturejom tokiu nes pirmas atsisedimas nebuvo gazdinantis jos ir jai labai patiko.. na aisku kiekvienas vaikas skirtingas 😀 bet as manu mama jaucia kada jos vaikas pasirenges bandyt mokytis sedet ant puoduko, ir aisku kaip man kazkas buvo pasake jei jau pradedi negalima nuleist ranku 😀 tad sekmes mamytes mokantis sedet 😀
7-9 men tikrai yra per anksti,galima pagauti sysiu puodelyje,bet vaikas neturi suvokimo,netuti reflekso sitam reikalui
Atsiprasau, turejau galvoje 7men ir 9men, o ne metu.
neimanoma jos visai pasodint, nes stojas ir rekia. jei duodu kazka i rankas, kas ja domina, tai pasiciupus stojas ir bega. judri ji yra labai, tad negali vietoj nusedet. o su kokiu indeliu po apacia irgi nesigauna, kadangi ji lekia iskart 😃
Toks vaizdas susidaro,kad reklamos sumetimais yra siuloma vaika pratinti ant puoduko kuo veliau,kad tik ilgiau sauskelnes nesiotu. sunu sodinau ant puoduko nuo 7men., ir jau 1m.3men. isvis buvo be pamperiu. dukryte sodinau 7m., bet intensyviau mokint pradejau nuo 9m.. siandien jai 1m.2men. ir jau tik i laukeli bei nakti dedu pamperi,o per vasara isvis zadu nuo ju atpratint.
Mes ant puoduko sedom nuo 7men aisku tai buvo tik zaidimas,o kartais ir padarydavo vos pasodinta,apie metukus mes ir kakuti padarydavom.gaudydavau sisiuka.o sulaukus 1.5m atsisakem sauskelniu,nes per nakti likdavo sausa ir diena pati puoduka pasiimdavo.
Mes ant puoduko sedom nuo 7men aisku tai buvo tik zaidimas,o kartais ir padarydavo vos pasodinta,apie metukus mes ir kakuti padarydavom.gaudydavau sisiuka.o sulaukus 1.5m atsisakem sauskelniu,nes per nakti likdavo sausa ir diena pati puoduka pasiimdavo.
Ačiū už straipsniuką, kuris tikrai aktualus 🌷
Mano mazylei 8men ir ji puikiai suvokia ka daryti, kai psodinu ant puoduko😀 Man atrodo vaikai protingesni nei mums atrodo😀 O sisiuko dar negaudom,tikrai nera prasmes😀
Pasistenk sodinti ryte kai atsikelia arba po pokaituko,tada sysioja nemazai. kiek zinau rytinio sysiuko tyrimams ir reikia. jei nedarote i puoduka, tai laikyk rankose virs bliudelio kokio+paleisk vandeni, tada tikrai padarysite.
o kazi, kaip man "pagauti" sisiuka tyrimams? 🤔 jei priklijuoju slapimo surinkeja (na ta maisiuka specialu), tai pyksta ir krapstosi (nepatogu), ant puodo dar neseda (dar tik 1 metukai), nuogos nepagaunu 😤