Kokį pieną rinktis - iš parduotuvės ar kaimišką?

Kokį pieną rinktis - iš parduotuvės ar kaimišką?

03. Mar 2016, 07:00 Egle_Mamyciuklubas.lt Egle_Mamyciuklubas.lt

Jei paūgėjęs vaikas jau geria karvės pieną, kokį geriau pasirinkti - iš parduotuvės ar geriau kaimišką, iš ūkininkų? Mamyčių klubą konsultuoja pediatrė Ana Birka.

Tie, kas gyvena kaime, ir augina savo karves, žinoma, geria kaimišką pieną arba perka iš kaimynų. Kaip rodo gydytojos praktika, atvejų, kai pasireiškia vaikams alergija, pasitaiko dažniau tuomet, jei geriamas pienas, pirktas parduotuvėje.

Nežiūrint į tai, kad parduotuvėse gausus pieno asortimentas, gydytoja pataria rinktis jį labai atidžiai. Pienas, kuris gaminamas iš pieno miltelių, nėra natūralus, todėl pirkti jo nerekomenduojama. Taip pat nepatariama pirkti pieno, kurio galiojimo terminas yra mėnesį ar ilgiau, nes jame daugiau dirbtinių vitaminų nei natūralių.

Jeigu vaikas nėra alergiškas pieno mišiniui, tuomet nuo 1-2 metų jam galima siūlyti pieną, balinant juo įvairias grūdines košes ar sriubas.

O nuo trejų metų vaikui jau galima duoti pieną gryname pavidale, tačiau ne anksčiau, nes didelė baltymų dozė, esanti karvės piene, su kuria ramiai susitvarko suaugusiųjų virškinimo sistema, gali sutrikdyti vaiko virškinamąįį traktą (kepenys bus per daug apkrauti).

Atminkite - prieš duodami pieną vaikui, rekomenduojama jį pavirinti.

O kokį pieną geria jūsų mažylis?

ODISEJAaa ODISEJAaa 03. Mar 2016, 11:31

Kaimiška geria ir labai mėgsta jį.😀👍