Kodėl rožinė mergaitėms, o melsva – berniukams?

Kodėl rožinė mergaitėms, o melsva – berniukams?

25. Feb 2014, 06:00 Egle_Mamyciuklubas.lt Egle_Mamyciuklubas.lt

Ruošiantis motinystei tradiciškai ieškome savo mažyliui kraitelio, dažniausiai atsižvelgdamos į lytį – mergaitei dairomės nesąmoningai rožinės spalvos, o berniukui – melsvos ar mėlynos. Kodėl taip?

Visuomenėje nuo seno priimta manyti, jog su rožine/rausva spalva mergaitei skiepijamas moteriškumas, švelnumas, laisvumas, savo ruožtu melsva/žydra/mėlyna spalvos berniukams įskiepijamas vyriškumas, pasitikėjimas savimi ir kiti bruožai, būdingi stipriajai lyčiai.

Jeigu pasigilinsime į istoriją, tokiam skirstymui yra ir kitas paaiškinimas. 1797 metais Paulius I priėmė įstatymą, kuris skelbė, jog visi imperatoriškos šeimos naujagimiai po gimimo iš karto tampa ordinų kavalieriais. Berniukai tampa šventojo apaštalo Andriejaus ordino kavalieriais, mergaitės – šventos kankinės Jekaterinos. Kiekvienas ordinas turėjo savos spalvos kaspiną – berniukams buvo užrišamas mėlynas, mergaitėms – rožinis kaspinas.

Būtent nuo to laiko ir prigijo tradicija mergaites rengti rausva/rožine spalva, o berniukus – melsva ar mėlyna.

Pasirodo, kad vaikučius taip rengiame tik todėl, jog taip priimta ir įprasta, tačiau nei veina, nei kita spalva neturi įtakos vaikučio psichikai. Pasak psichologų, abi minėtos spalvos turi raminantį poveikį.

Taigi, savo mažylę ar mažylį gali drąsiai rengti bet kokios spalvos drabužėliais – geltonais, baltais, raudonais ar rinktis kitą spalvinę gamą, nepriklausomai ar tai dukrytė, ar sūnus. Juk ir berniukas gali vilkėti drabužiais, turinčiais rausvos spalvos elementų, tiek ir mergaitės drabužėliai gali būti melsvi ar mėlyni.

Spalvingų jums pirkinių!

Ar Tu visuomet derini, kad mergaitei būtų rožinė, o berniukui mėlyna ar kita tamsesnė spalva?

JEIGU AUGINI MERGAITĘ, SPAUSK ČIA->>

20140131185333-30880.jpg

JEIGU AUGINI BERNIUKĄ, SPAUSK ČIA->>

20140131185429-68368.jpg

Auginsime berniukus ir mergaites kartu su Huggies® Ultra Comfort!

ODISEJAaa ODISEJAaa 25. Feb 2014, 12:45

pas mane dvi mergaites,o rubeliu yra visokiu ir raudonu ir roziniu ir juodu ir melynu...... Ziuriu i tai kaip tinka drabuzelis prie vaiko,jei grazei tai grazei......😀

25. Feb 2014, 10:30

Kol laukiausi ir dar nežinojau mažylio lyties, pirkau baltus drabužėlius, kai kuriuos su piešinėliais, kad tiktų ir mergatei, ir berniukui. Na o kai jau sužinojau, lad bus sūnus savaime kažkaip norėjosi mėlynos, žalios, pilkos.

gintarerei gintarerei 25. Feb 2014, 09:39

oj man nei rozine nei zydra nera grazios spalvos. As stengiausi ir iki siol stengiuosi rengti spalvotais rubais ir ne vienos spalvos neisskiriu. Mano Jonukas turi ir ruzavu bodziuku, kaip ir juodu megztiniu. Man svarbesnis apsektas i mergaitiskuma/ berniukiskuma yra rybo modelis, medziaga, jo aplikacija.