Visi kaip ir žino nerašytą taisyklę – pirmieji metai darželyje vaikui būna sunkūs ne tik dėl adaptacijos naujoje vietoje, bet ir dėl ligų. Savaitė darželyje, dvi - namuose. Tada – vėl į darželį kelioms dienoms, ir vėl serga.
Kodėl taip yra? Ar tai neišvengiama?
Atsakymas į šį klausimą telpa beveik į vieną žodį, tai – imunitetas. Tuo metu, kai vaikas pradeda lankyti lopšelį- darželį, o tai paprastai nutinka apie antruosius – trečiuosius metus, mažylio imunitetas dar tik formuojasi. Yra duomenų, kad ketverių – penkerių metų vaiko imunitetas sudaro maždaug trečdalį suaugusiojo imuniteto. Tik apie septintuosius gyvenimo metus imunitetas pakankamai sustiprėja. Pirmaisiais metais darželyje vaikas paprastai dažniau serga, negu lankantis jį antrus ar trečius metus. Tai yra įprasta, reikia to nepamiršti ir kaip įmanoma normaliau reaguoti susirgus vaikui.
Ką galime padaryti dėl vaikų?
Svarbiausia, ką galime padaryti mes, suaugusieji – laiku pastebėti beprasidedančią ligą. Jeigu mamos širdimi pajautę ir akimis pamatę, kad kažkas su vaiku yra negerai, vistiek nuveda į darželį, greičiausiai, bus didesnių bėdų. Tai labai svarbu.
Pasitaiko, kad tėvai mato bepradedančią bėgti nosį, vaiko pakosėjimus, neįprastai vangų elgesį dėl prastos savijautos, tačiau užmerkia prieš tai akis. Palikus vaiką namuose ir ėmusis profilaktikos priemonių – gerti daugiau šiltų skysčių, vitamino C, darant inhaliacijas ar kt., rizika rimtai susirgti mažėja.
Kada vėl į darželį?
Kada po ligos jau galima vaiką vesti į darželį, labai individualu – priklauso ir nuo mažylio, ir nuo persirgtų ligų. Tačiau daugelis vaikų ligų gydytojų sutaria – pasibaigus ligos simptomams, idealu, jei 5-7 dienas vaikas dar pabus namuose.
Savaime suprantama, tai daugeliui tėvų tėra graži siekiamybė, kurią sunku įgyvendinti, visgi gydytojai rekomendacijas laužia ne iš piršto, ir jos yra svarbios, norint, kad mūsų vaikai augtų sveiki ir stiprūs.
Kokia jūsų nuomonė šiuo klausimu: ar tikrai antraisiais darželio lankymo metais vaikas sirgo mažiau?
Kiek laiko po ligos stengiatės pabūti namuose?
Ir trečias klausimas – kaip elgiasi jūsų darželio tėvai: ar yra pakankamai sąmoningi ir neveda sergančio vaiko į grupę?
Ką manai Tu?
gal zinote kur kreiptis del moliusku gydimo.Mano dukrai 1,10m turi ant akiu voko ir aplink keli moliuskai ir nezinome kaip juos issigyditi.Gal patarsite
nes mes ir nedideli 2,8m buvo tada tai gruody migde mus 😃dvi dienas gulejom akiu skyriui,narkozes kaip speju nedave nes anesteziologe pasake kad jei nekyla rankos narkozei kadangi mes buvom pora savaiciu po antibijotiku.Tik i sike vaistu suleido vaikas paklusnus toks pasidare 😃
pas mus dar buvo ir ant pazastytes bet tuo paciu kad vyko operacija tai isopravo ir tuos ,o jodu sake gyditojas kad tept negalima ,tik zelionke ,gavau velniu kaip pasakiau apie joda ☺is lazeriu negalima operuot palieka randus
Laba mano sūnus irgi ant kaklo turi tris moliuskus, nuvedžiau pas gyd, liepė jodu gydyti, tipo dar maži tai išgis tai, tai jūsų didelis buvo?
Mes irgi nuo rugsejo lankom, bet gal geriau sakyti teoriskai lankom, nes maksimum savaite darzelyje ir tada 2-3 savaites sergam, dabar jau nuo sausio 11 d. nebuvom, jau lyg ir pasveikom, bet nezinau ka daryti vesti ar ne, gaila jau ir vaiko su tom ligom ir man dirbti neina pradeti......
ojei ojei,kokios baisios ligos...
baisiause kaip negali niekuom padet sirgom stomatitu gyditoja pamirso ateit nors salia gyvenam verkia vaikiukas ant ranku istisai pranesiojau bet dar cia nelankem darzelio. O stomatito gydimui antibijotiku ner aplamai tokio kaip vaisto ner,apart leidziamas c vitaminas ir kamistad
o jetus mano kaip baisu kai serga vaikai...
mes nuo rugsejo pradejom lankyt darzeli sirgom bronchitu ,dabar adenoidus turim ☹ dar plius pasigavom moliusku ant akytes vokelio kuriuos reikejo operuot chirurginiu budu
dukryte eis rugseji i darziuka,o tu ligu laaabai bijau..
ir mes jau mastom apie darzeli, bet vesiu turbut tik ki gerokai atsils, o paskui kita ziema tai net nezinau vel kaip elgsiuos, bet jei bus galimybe, manau busim namie
mes darzely kai pradejom lankyti nuo rugsejo is ligu neisbrendam, dabar sakiau tik pavasari vel pabandysiu leisti kai orai atsils bent☹
Tai jau tikrai kad skaudi. ☹ Mes taip pat nuo rugsejo vaikstome, ir kas basiausia, tai mums yra roto virusas. ☹ O apie slogas ir kosulius is vis nera ka sneketi, kas kokias 2 savaites kartojasi sitas dalykas. ☹
Skaudi temaaaaaaaaaaaa............dukra iki mokyklos sirgi, sirgo, sirgo.....tikrai matyt iki mokyklos vaikai atsiserga :0
sūnus dabar irgi serga, maždaug i mėnesį po kartą ☹