Kodėl kūdikis galvytę suka tik į vieną pusę...

Kodėl kūdikis galvytę suka tik į vieną pusę...

03. Apr 2010, 10:00

 

Mamyčių klubas” tęsia atsakymų ciklą į Jūsų klausimukus, skirtus vaikų kineziterapeutei.

 

Klausimas. Mūsų mergytei 3,5 mėnesio. Pastebėjau: kai laikau ją ant rankų, jį galvytę suka tik į vieną pusę, ar reiktų sunerimti?

 

Atsako fizinės medicinos ir reabilitacijos centro „Gemma“ vaikų kineziterapeutė Kristina Bliūdžiuvienė:

 

Galvos sukimas tik į vieną pusę rodo kreivakaklystę. Ji gali būti nuo gimimo ir gali būti įgyta, kai nuolat maitinama iš vienos pusės, guldoma migdyti ir nešiojama ant to paties šono ir pan.

 

Tad labai atkreipkite dėmesį, ar jūs keičiate savo rankų padėtis laikydami ir maitindami kūdikį. Geriausia būtų vieną kartą maitinti iš dešinės, kitą kartą iš kairės pusės.

 

Jūsų atveju reiktų daugiau maitinti iš kitos pusės, nei nori dukrytė. Migdant neužteks tik galvytės pasukimo į kitą pusę, ypač jei lovytė yra prie sienos, o tėvų lova ir žaislai lieka už nugaros. Tuomet pagalvę teks perkelti, kur buvo kojūgalis, kad vaikiukui išliktų įdomus vaizdas.

27. Sep 2010, 14:31

kokia rimta panelyte 😀 susikaupusi tokia svarbia diena

25. Sep 2010, 18:23

Grazuole Aismenute 😀

03. Apr 2010, 22:48

mano gabyte labai suko galvyte i veina puse, bet tai buvo pastebeta pirma, antra menesi, tada as guldziau kita puse gal puse menesio tiesiog apkamsydavau paduskom kad nesissuktu, ir reikia siaip nuo pat gimimo vaika guldyti viena diena ant vienos puses kita ant kitos...tai mes bedu neturejom, taip pagulejom, ir susitvarke

03. Apr 2010, 15:35

Mano maziukas irgi galvyte suko i viena puse, bet paskui kazkaip savaime praejo.

03. Apr 2010, 14:22

maitinu tik is vienos krutines, tad padeties neiseitu pakeisti☹

03. Apr 2010, 14:22

musiske irgi suka tik i viena puse pagrinde, reiks pasikonsultuoti su daktare

03. Apr 2010, 11:35

Mano maziukas taip pat suko galvyte i viena puse,tai mus seimos gydytoja nusiunte pas chirurga ir neurologe,chirurgas mums liepe nusipirkti ortopedini itvariuka kaklui,o neurologe parase mankstu ir masazu,tai po kurio laiko viskas susitvarke.

03. Apr 2010, 10:39

mano irgi mantas suko galva tik i viena puse bet kai pakeiciau lovos puse i kita nei gulejo taj jau sukineja i abi taj manau susitvarke, vaje o as maniau kad cia nieko tokio☹

03. Apr 2010, 10:28

Mano mergaite taip pat galvyte suko i viena puse. Gydytoja liepe is pradziu dirbti paciai: dazniau guldyti ant kito sono, dazniau maitinti is kitos puses. Ir viskas susitvarke, jokiu masazu neprireike.

03. Apr 2010, 10:15

mano vaikas nuo pat gimimo suko galvyte i viena puse. kai suejo menesiukas buvom pas seimos daktares ir pastebejo prie kaklo guziukas ir itare kreivakaklyste arba raktikauolio luzis. tai buvo raktikaulio luzis o luzo gimimo metu. bet kuriuo atveju seimos daktare turi skirt i masazus. o del luzio greiciau priima masazuot. kelis kartus maciau kaip dvynukes mama atnese masazuot del kreivakaklystes. prasyk siuntimo. na ir daryk ka cia daktare liepe nes ir ten lieps.