Kas yra Kneipo takas?

Kas yra Kneipo takas?

14. Aug 2017, 08:00 Goda_Mamyciuklubas.lt Goda_Mamyciuklubas.lt

Vasarą būtina vaikams leisti būti kuo daugiau basiems. Žinoma, jeigu jie turi galimybę bėgioti ne tik asfaltu ar plytelėmis. Buvimas basomis gamtoje, pėdučių lietimasis su įvairiomis faktūromis ir paviršiais geriausiai apsaugo nuo plokščiapėdystės bei lavina vaiko sensorinius įgūdžius, gerina sveikatą. 

Viena įdomesnių vietų, kur basomis galima prisiliesti prie įvairių daiktų yra Kneipo takas. 

Sebastiano Kneipo refleksoterapinį sveikatingumo taką su įvairaus šiurkštumo ir dygumo dangų takeliais įsirengia kai kurios mokyklos ir darželiai, o nelankantys tokių, jį gali išbandyti Birštone. 

Vaikščiojant basomis skirtingais paviršiais bei dirginant padus, masažuojamos kojos. Pėdose yra veikiamos nervų sistemos zonos – iš jų pasklidę impulsai pasiekia reikiamą organą bei aktyvizuoja visą žmogaus organizmo imuninę sistemą.

Toks natūralus masažas atpalaiduoja, šalina nuovargį, dirglumą, nemigą, gerina darbingumą, atmintį bei dėmesį ir teigiamai veikia visą organizmą. Kartu stiprinami kojų raumenys ir raiščiai, gerėja laikysena ir pusiausvyra. Kartu tai labai veiksminga organizmo grūdinimo priemonė.

Šį metodą išgarsino vokiečių dvasininkas Sebastianas Kneipas. Holistinis sveikatos gerinimas pagal Sebastianą Kneipą remiasi 5 elementų sistema: vandens terapija, judėjimo terapija, vaistažolių terapija, harmonijos terapija, sveika mityba.

Svarbu nepamiršti pasivaikščiojus taku - įkiškite kojas į vėsų vandenį. 

Tokį taką lengvai įsirengsite ir namuose - tam tikrais tarpais priberkite kankorėžių, pagaliukų, žvyriuko, smėliuko, palikite vietos žolytei ir kasdien treniruokite pėdutes!

20170811091139-62710.jpg

Rubrika "Huggies® žaidimų aikštelė" - apie tai, kaip žaisti ir kokius žaisliukus rinktis

 

20170629135136-28182.jpg