Kas kitoje ekrano pusėje?

Kas kitoje ekrano pusėje?

05. Dec 2012, 08:00

Lietuvoje pradedama socialinė kampanija  „Niekada nežinai, kas yra  kitoje  pusėje”, kuri  atkreips dėmesį į vaikų bendravimo virtualioje erdvėje pavojus.

 

Paramos vaikams centras pradeda vykdyti socialinę kampaniją apie vaikų saugumą internete  „Niekada nežinai, kas yra kitoje pusėje“. Šia socialine kampanija siekiama atkreipti dėmesį į vaikų bendravimo virtualioje erdvėje bei susitikimų realiame gyvenime pavojus. Kampanija skirta vaikams, paaugliams ir suaugusiems.


Į pasimatymą su nepažįstamuoju

 

Remiantis naujausio tarptautinio tyrimo duomenimis (EU Kids Online, 2010),  Lietuvos vaikai yra aktyvūs interneto vartotojai. 86% tyrime dalyvavusių vaikų turi prieigą prie interneto ir juo naudojasi. Remiantis  šio tyrimo rezultatais,  daugiau nei 50 procentų Lietuvos vaikų bendrauja internetu su žmonėmis, kurių realiame gyvenime nepažįsta ir beveik ketvirtadalis apklaustų Lietuvos vaikų nuo 9 iki 16 m. amžiaus ėjo pasimatyti su internetiniais „draugais“.


Idėją palaiko žinomi žmonės

 

Socialinės kampanijos idėją palaiko  aktorius,  dainininkas, laidos „Lietuvos  Tūkstantmečio vaikai“ vedėjas Dominykas Vaitiekūnas. Anot jo,  būnant viešu asmeniu  tenka būti atsargiam socialiniuose tinkluose bei stebėti savo privatumo nustatymus. Su šiomis grėsmėmis susiduria tiek vaikai, tiek suaugusieji. „Manau,  kad kuo daugiau vaikas skirs  laiko  virtualiam, o ne tikram bendravimui, tuo sudėtingiau jam bus formuoti darbo, šeimyninius ir asmeninius santykius realiame gyvenime“, sako Dominykas Vaitiekūnas.


Grėsmės internete

 

„Iš tiesų internetas, socialiniai tinklai dabar patenka į ilgą sąrašą rizikos veiksnių, su kuriais susiduria vaikai ankstyvoje vaikystėje ir paauglystėje. Šia kampanija norime atkreipti  suaugusių ir vaikų dėmesį, kad virtualiojoje erdvėje „gyvena” tie patys  žmonės, kaip ir realybėje, ir  čia galioja tokios pačios grėsmės, tik apie jas mažiau kalbama”, sako Paramos vaikams centro direktorė Aušra Kurienė.

 

Kampanijai „Niekada nežinai, kas yra kitoje pusėje“ yra parengti video, audio klipai, plakatai ir skrajutės, atnaujintas internetinis puslapis www.vaikystebesmurto.lt. Kampanijos metu vaikai ir jų tėvai sužinos, su kokias į pavojais susiduriama internete ir kaip saugiai bendrauti internetu. Paramos vaikams centro parneriai Lenkijos nevyriausybinė organizacija „Nobody‘s Children Foundation“ panašią kampaniją sėkmingai  įgyvendino Lenkijoje 2004 m. ir leido ją adaptuoti ir  įgyvendinti Lietuvoje.

 

Ar kalbate su vaikais apie saugų elgesį naršant internete?