Kajaus mitybos dienoraštis. I dalis

Kajaus mitybos dienoraštis. I dalis

25. Aug 2010, 08:30

Sveikos mamytės. Kajui dabar 1 metukas, bet išdrįsau rašyti šį dienoraštį, nes puikiausiai pamenu, nuo ko Kajus pradėjo maitintis ir kaip jam sekėsi.

 

Nes namuose vedu nuo pat gimimo jam dienoraštį, kuriame viską užrašau, tikiuosi, pagelbėti toms, kurios dar tik pradeda ar pradės maitinti savo mažylius kietu maisteliu.

 

Savo pienuku Kajų maitinau iki 1 mėnesio su puse, po to maitinau mišinukais, nes pienuko savo nebeturėjau, tad kietą maistelį įtraukiau nuo 4 mėn., taip patarė gydytoja.

 

Pirmoji Kajaus košytė buvo bulvių tyrė, ją paruošiau pati (išviriau bulvę, sutryniau trintuvu ir įpyliau truputį pieno mišinuko ir išmaišiau), paguldžiau Kajų į autokėdutę ir daviau paragauti bulvytės per pietus.

 

Kajui labai nepatiko, pradėjo verkti ir išstuminėti maisteli iš burnytės, pabandžiau vėl, galvodama, kad gal jam patiks, pripras prie naujo skonio, bet ir vėl jis pradėjo verkti, išstuminėti, daugiau nekankinau, pasakiau sau - pabandysim rytoj.

 

Gydytoja patarė pradėti duoti vieną kartą dienoje, pradėti nuo pusės šaukšto, po to visą šaukštą ir taip po truputį didinti iki 100 ml. Kai jau atėjo laikas 100 ml, tuomet galima padalinti per pusę ir maitinti du kartus dienoje.

 

Išaušo nauja diena, šiandien Kajui verdu morką, gal ji jam labiau patiks. Šį kartą tėtukas laiko Kajų ant rankyčių. Atėjo metas ragauti morką pusę šaukštelio, nes bulvės nesuvalgė nė kiek. Pirmas kąsnelis - Kajus pasipurto, susiraukia, bet neverkia ir neišstumia, antras mažas ragavimas jau labiau patiko, ir valio - Kajus suvalgė pusę šaukšto morkytės!!!

 

Dabar laikas mišinukui...


Trumpai papasakosiu apie Kajaus  režima nuo tos dienos:

Kajus valgė 4 mėnesius kas 4 val.

Rytas 7 val. - mišinukas

11 val. - mišinukas

15 val.- morkytė pusė šaukšto ir mišinukas (kietą maisteli reik duot prieš pienuką)

19 val. - mišinukas

23 val.- mišinukas

 

Naktį Kajus išmiega, nemaitinu.

Šis režimas 4 mėnesiu pastovus, tik pietų metu prisidės vis kitoks kietas maistelis ir jo kiekis didės.

 

PATARIMAS. Jei jūsų mažylis visai neima į burnytę naujo maistelio, labai verkia - neverskite jo ir nekiškite per prievartą  kieto maisto, pabandykite kitą dieną ar po poros dienų, galbūt jūsų mažylis dar nepasirengęs kietam maistui.

 

Rasa Karlonienė

 

Kokiu kietu maisteliu pradėjote maitinti kūdikįF

25. Aug 2010, 12:35

šaunuolė, kad vedi dienoraštį - labai pagirtina 😉