Kaip reikėtų elgtis, kai vaiko galvoje aptinkate utėlių?

Kaip reikėtų elgtis, kai vaiko galvoje aptinkate utėlių?

14. Oct 2010, 08:00

 

Kaip teisingai atidžiai apžiūrėti vaiko galvytę ir ką daryti aptikus utėles?

 

Šiais klausimais Mamyčių klubą konsultuoja Klaipėdos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė Neringa Tarvydienė.

 

{pic:1}

 

Kaip atpažinti utėles?

 

Pastebėjus, kad vaikas ėmė dažnai ir inirtingai kasytis galvą, atidžiai ją apžiūrėkite. Šiek tiek palenkite vaikučio galvą ir apžiūrėkite pirmiausia – smilkinį ir pakaušį. Nes šiose galvos vietose utėlytės dažniausiai atsiranda.

 

Kaip atpažinti utėles? Rodos, nematome nieko „bėgiojančio“ po galvą. Tačiau pažiūrėkite – atrodo lyg vaiko galva būtų pilna smėlio.

 

Kaip jas galima „pasigauti“?

 

Utėlės tikai nėra nešvaros požymis, jomis užsikrėsti galima bet kada ir bet kur: darželyje, mokykloje, autobuse. Mat utėlytė nešokinėja, bet „eina“ nuo vienos galvos iki kitos. Žmogaus utėlė gali būti gyvybinga iki 48 valandų.

 

Jei šalia vaikai guli vienas kito, tai utėlė gali lengvai patekti nuo vienos galvytės ant kitos. Jei vaikas lanko baseiną, utėlės taip pat gali nesunkiai būti perduodamos nuo vienos galvos iki kitos.

 

Kaip gydytis?

 

Yra du utėlių gydymo būdai – mechaninis ir cheminis.

 

Mechaninis – kai šukuojame galvą šukomis. Prieš tai vaikučio galvą suvilgome 5% acto tirpalu arba citrinos rūgšties tam, kad plaukai būtų lengviau šukuojami ir mums būtų paprasčiau galvą išvalyti nuo šių gyvūnėlių.

 

Šukuojame nuosekliai po vieną sruogelę. Iššukavus dar kartą peržiūrėkite galvą ir nuo plaukų reikia nuimti esamas glindas.

 

Jas galima lengvai supainioti su pleiskanomis, nes jos labai panašios. Tačiau vienas skirtunas – pleiskanos, priešingai nei glindos, yra labai lengvos ir jas paprasta nupūsti.

 

Cheminis – kai naudojame preparatus, kurių pagalba utėlės yra šalinamos. Vieni gali būti silpnesni, kiti stipresni, efektyvesni ir mažiau efektyvūs preparatai. Tačiau panaudojus chemines priemones, būtina dar ir mechaniškai išvalyti galvą nuo utėlių.

 

Kaip įsitikinti, ar tikrai jau atsikratėte utėlių?

 

Reikia stebėti vaiką apie dvi savaites ir kasdien valyti galvytę. Kodėl taip ilgai? Nes utėlytė, padėjusi kiaušinį, vystosi iki 7-10 dienų, todėl ciklas vėl kartojasi iš naujo. Todėl valome tol, kol įsitikiname, kad nebeliko gyvų glindų ir visos utėlės pašalintos.

 

Išvalius vaiko galvą, reikia sutvarkyti ir jo aplinką – išplauti patalynę, rūbelius ne žemesnėje nei 60 laipsnių temperatūroje. Tap pat išplaukite kietus ir minkštus vaiko žaislus.

 

Efektyvi ir saugi priemonė utėlėms ir glindoms šalinti - „PARANIT“

 

1

 

Tai patentuota formulė be insekticidų, todėl utėlės negali išsiugdyti atsparumo „PARANIT“ purškalui.

 

Kokie „PARANIT“ privalumai:                                           

 

·  be insekticidų,

·  ypatingai greitas pagrindinis poveikis – per 15min., t.y. Jums nereikės sėdėti kelias valandas kaip su kitais produktais.

·  patentuota formulė, atsparumas neįmanomas,

·  vienos pakuotės užtenka iki 8 vartojimų,

·  Viena mažiausių vienos galvos gydymo kurso kaina! Pakuotes kaina vartotojui yra apie 60 Lt. Kadangi jos užtenka iki 8 vartojimų (priklausomai nuo plaukų ilgio ir storio), tad vieno gydymo kurso kaina būna apie 7-10 Lt.

·  +  pakuotėje  yra specialios metalinės šukos nemokamai!

 

yoko yoko 20. Aug 2013, 19:00

Gydyti, tai gydyti, bet streso tai visai šeimynai užteko, kai mažius iš darželio su "dovanėle" grįžo. mes su vyru irgi dėl visa pikta padarėm Hedrin Once gydymo kursą, kaip ir švarios galvos buvo, bet vistiek.. Kad ant "dūšios" ramiau būtų. 😃

21. Jan 2013, 15:51

Kai vaikas buvo pasigavęs darželyje utėlių, tai ieškodama informacijos nustebau, kad realiai tiek vaikai, tiek suaugusieji panašiai utėlėmis užsikrečia - http://hedrin.lt/uteles-tyko-ne-tik-darzeliuose-ir-mokyklose/. Taigi jeigu jau vienas namuose būna užsikrėtęs, kitiems grėsmė didelė - reikia atidžiai tikrinti galvytes vaikų ir kuo skubiau gydyti pastebėjus