Kaip reaguoti, kai sūnus domisi lėlėmis, o dukra - mašinėlėmis?

Kaip reaguoti, kai sūnus domisi lėlėmis, o dukra - mašinėlėmis?

10. Mar 2014, 07:00 Egle_Mamyciuklubas.lt Egle_Mamyciuklubas.lt

Ar normalu, kai mergaitės karstosi po medžius ir žaidžia su mašinėlėmis, o berniukai ima domėtis lėlėmis ir kitais „mergaitiškais“ žaidimais? Psichologai pasakytų – taip, tačiau tėvai dažniausiai pradeda baimintis, kai jų sūnus ima žaisti su lėlėmis.

„Jeigu mergaitės laipioja po medžius, tai priimama kaip norma arba į tai linksmai pasižiūrima. Bet jeigu berniukas pasiima lėlę, tėvai pradeda fantazuoti, kad gali po to būti neigiamos pasekmės sūnaus vystymosi ir ugdymo procese ateityje. Tačiau tame nėra nieko blogo“, - patikina vaikų psichologė Indrė Pajarskaitė.

Anot psichologės, maži vaikai išbando save įvairiose rolėse – nori tiek pabūti mama, tiek tėčiu, tiek pabūti sese ar broliu. Vaikai taip pat mėgsta persirenginėti seserų ar brolių drabužiais, mergaitės mėgsta žaisti žaidimus, kurie įdomūs jos broliui arba užsiimti ta veikla, kuri įdomi mamai ir tėčiui.

Tai normalus vaikų raidos etapas.

„Nereikia pamiršti, kad vaikų temperamentai yra skirtingi – vieni mėgsta judresnius, aktyvesnius, kiti ramesnius žaidimus. Jei mergaitė iš prigimties yra aktyvi ir jai kelia džiaugsmą lakstymas po medžius (kas žino, galbūt ji įsivaizduoja esanti fėja), tuomet ir leiskime jai tai daryti. Vaikai kuria, fantazuoja ir žaidžia - tame nėra nieko blogo. Tėvams tai atrodo kaip žaidimas, o vaikams tai – tikras gyvenimas“, - pasakojo psichologė I.Pajarskaitė.

JEIGU AUGINI MERGAITĘ, SPAUSK ČIA->>

20140131185333-30880.jpg

JEIGU AUGINI BERNIUKĄ, SPAUSK ČIA->>

20140131185429-68368.jpg

Gintarep Gintarep 10. Mar 2014, 09:24

As dabar "zaidziu" su realia masinyte, tai kodel mano dukrytei reiketu drausti zaisti su zaisline? Jei berniukas "verda" sriuba, tai valio! bus idealus kulinaras, juk vyrai visame pasaulyje pripazinti, kaip geriausi kulinarai ir t.t.

aantaite aantaite 10. Mar 2014, 09:08

manau,kad dar geriau,kad berniukai ir mergaitės išbando visus žaidimus😀Kad pažais su lėlėmis berniukas-juk kažkada vistiek jis bus tėtis,ir kaip žaidime turės prižiūrėti savo vaikučius😀Ar mergaitė jei su mašinėlėmis žaidžia-tai užaugusi taip pat juk norės vairuoti automobili.