Kaip prižiūrėti naujagimių ir kūdikių odą

Kaip prižiūrėti naujagimių ir kūdikių odą

25. Aug 2010, 08:50


Tai, kad naujagimio oda labai jautri ir pažeidžiama – aišku. Tai, kad šiai odai reikia skirti ypatigą dėmesį ir rūpestį, taip pat aišku, tačiau ką daryti pirmiausia?

 

Mamyčių klubą konsultuoja gydytojas dermatologas Raimondas Karlas.

 

Labiausiai jauni tėvai nerimauja dėl savo kūdikio grįžę iš gimdymo namų, nes saugumo jausmas, esant šalia medicinos seselėms ir gydytojams, dingsta.

 

Į ką reikėtų atkreipti didžiausią dėmesį kalbant apie naujagimio odą?

 

Pirma. Apie naujagimio odos priežiūrą jums papasakos dar gimdymo namuose. Vaiko odelės spalva gali būti gelsva, tačiau tai normalu. Bet jei odos spalva išlieka gelsva visą mėnesį, tada reikia kreiptis į gydytoją.

 

Antra. Iki pusantro mėnesio ant kūdikio odos gali atsirasti spuogelių. Tai susiję su tuo, jog būdamas motinos pilve kūdikis su placenta gavo hormonų, kurie atsaingi už riebalų liaukų veiklą. Tai taip pat praeis ir neverta jaudintis.

 

Trečia. Ant vaikučio galvos gali atsirasti gelsva luobelė – tai vadinama seborėjiniu naujagimių dermatitu. Jokiu būdu nereikia jos šalinti „priverstiniu“ būdu. Tai, ką galite padaryti tokiu atveju – sutepti galvos odą aliejumi ir numaudžius lengvai nuvalyti, tik nešukuokite. Visa tai vėliau išnyks.

 

Ne viena mama skundžiasi dėl dažnai paraudusios vaiko užpakaliuko odelės, nes ji dažniausiai uždengta sauskelnėmis. Taip, šlapimas ir fekalijos labai jautriai veikia kūdikio odą. Ką daryti?

 

Pirmiausia, yra skirtingų tipų sauskelnės: vienkartinės, daugkartinės, ekologiškos. Jei paradimai atsiranda nuo įprastų sauskelnių, reikia pakeisti gamintoją. Būtina po kiekvieno keitimo nuplauti užpakaliuką ir intymias vaikučio vietas vandeniu.

 

Svarbu ir tai, kokias higienines bei kosmetines priemones naudojate vaiko odos priežiūrai. Nenaudokite jokių vaikiškų kremų nepasitarę su savo gydytoju.

 

Kaip kirpti nagučius?

 

Tai darykite labai atidžiai ir nenukirpkite per trumpai, nes oda nagučio srityje labai plona, tad greitai gali paplisti infekcija. Jei oda aplink nagus paraudo, galite patepti dezinfekuojamu skysčiu.

 

Kaip prižiūrėti vaikučio odą vasarą?

 

Pirmiausia, neleiskite vaikui būti tiesioginiuose saulės spinduliuose iki trejų metų. Mažylis gauna saulės net ir pavėsyje, nes ultravioletiniai spinduliai praeina pro medžių lapus ir atsispindi nuo žemės.

 

Mažylį, kuris jau ropoja ar vaikšto, patepkite apsauginiu kremu nuo saulės, skirtu būtent vaikams.

 

Atminkite, kad universalių odos priežiūros priemonių nėra, tad patartina pasikonsultuoti su savo pediatru ar dermatologu, kuris pritaikys odos priežiūros priemones kiekvienam vaikui.

 

Kituose straipsniuose papasakosime daugiau apie vaikučių odos priežiūrą.

 

Mamyčių klubas

 

Tepalas Altermed Panthenol 5%, 50 g

 

6

 

Tepalo sudėtyje yra 5% D-pantenolio. Jis skirtas apsaugoti ir atgaivinti odą, padeda slopinti odos uždegimą.

 

Kremas Altermed panthenol forte 6%, 30 g

 

4

 

•Kremas praturtintas D-Pantenoliu, vitaminų kompleksu A, E, F.

•Gali būti naudojamas kaip dienos kremas riebiai ir jautrios odos priežiūrai.

09. Mar 2013, 15:48

pati graziausia nuotraukyte,visiskai atitinkani tema