Kaip padėti vaikučiui vystytis? I dalis

Kaip padėti vaikučiui vystytis? I dalis

28. Nov 2010, 10:00

 

Ar tėvai turi "įsikišti" į savo vaikučio vystymąsi atskiruose jo amžiaus etapuose? Ar reikia vaikutį papildomai mankštinti, taip padedant jam vystytis?

 

Konsultuoja fizinės medicinos ir reabilitacijos centro „Gemma“ vaikų kineziterapeutė Laura Sidaraitė.

{smallpic:1}

 

Yra nustatyta, įvairioje literatūroje aprašyta vaiko motorikos raida, t.y. kada vaikas turi sugebėti atlikti tam tikrus judesius, tačiau nereikėtų pergyventi, jei vaikas neatlieka visko, kaip parašyta, nes kiekvienas vaikas yra unikalus – ką vienas išmoksta anksčiau, kitas gali atlikti šiek tiek vėliau.

 

Nuo pat gimimo reikėtų kuo daugiau bendrauti su vaikučiu, vienas iš bendravimo būdų galėtų būti lengvas masažas (viso kūnelio glostymas , nuo stambiųjų raumenų grupių iki kiekvieno pirštuko) ir trumpa mankštelė:

 

1 mėnesio amžiaus kūdikis jau sugeba energingai mojuoti kojytėmis ir rankytėmis, sugeba sugriebti barškutį, bet greitai pameta.

 

Tokio amžiaus vakučio mankšta ir būtų tiesiog leisti jam laisvai mosikuoti rankytėm ir kojytėm, paguldyti trumpam ant pilvuko, kad jis bandytų pakelti ir kelias sekundes nulaikyti galvytę.

 

Gulinčiam ant nugaros daryti kojyčių mankštą: po vienaąir abi kojytes lenkti prie pilvuko ir ištiesti, sukti ratus per klubo sąnarį, rankytes ištiesti į šalis ir sukryžiuoti ant krūtinės, pakelti į viršų ir nuleisti žemyn.

 

2-3 mėnesių  amžiaus kūdikiams mankštelė nesikeičia, tik jis jau sugeba vis ilgiau išlaikyti galvą paguldytas ant pilvo arba lakomas stačias.

 

Galima pridėti pratimą: pastatom vaiką, jo pėdos remiasi į kietą paviršių ir kelias sekundes jam leidžiam pajausti savo svorį.

 

Apie vyresnių vaikučių mankšteles – kituos straipsniuose.